بهترین رژیم لاغری چیست؟_مرکزرژیم درمانی درتهرانپارس

بهترین رژیم لاغری چیست

آیا این روزهاکاهش وزن سریع ذهن شما را مشغول کرده است؟ یکی از نقاط مشترک افراد چاق، امتحان کردن انواع رژیم های لاغری سریع است. رژیم هایی که گاهی در آن موفق می شوند و گاهی هم شکست می خورند. اگر شما هم بارها و بارها تصمیم به رژیم غذایی برای لاغری گرفته اید، اما موفقیتی حاصل نشده است. باید به دنبال اشکال کارتان باشید.باید بدانید در سالم ترین رژیم های لاغری برای کاهش وزن  سریع هیچ کمبودی وجود ندارد. واقعیت این است که اکثر رژیم‌ها – خوب و بد – به کاهش وزن در کوتاه مدت کمک می‌کنند. اما تفاوت در ماندگاری آنها است.  این کار نیازمند داشتن یک برنامه قابل انجام است که می توانید برای زندگی به آن پایبند باشید. 

بهترین رژیم های لاغری

بهترین رژیم لاغری چیست؟ چگونه سریع لاغرشویم؟

اگر پزشک رژیم لاغری سریع را توصیه کند، راه هایی برای کاهش وزن سریع و ایمن وجود دارد. کاهش وزن ثابت 1 تا 1.5 کیلو در هفته برای موثرترین رژیم لاغری توصیه می شود.بسیاری از برنامه‌های غذایی لاغری باعث می‌شوند که شما احساس گرسنگی یا نارضایتی کنید. اینها دلایل عمده ای هستند که ممکن است برای شما سخت باشد که به رژیم لاغری سالم پایبند باشید.بااین حال همه ی رژیم های لاغری اینگونه نیستند.

رژیم‌های کم کربوهیدرات و کامل، رژیم‌های کم کالری برای کاهش سریع وزن هستند .این ها رژیم های لاغری آسانی هستند که راحت‌ تر از سایر رژیم‌ها می توانید به آن پایبند باشید.بهترین رژیم های لاغری،آن هایی هستند که از تغذیه سالم، کربوهیدرات‌های بالقوه کمتر استفاده می‌کنند و هدفشان این است که:

 • اشتهای شما را کاهش دهد.
 • باعث کاهش وزن سریع شما شود.
 • سلامت متابولیک شمارا همزمان بهبود ببخشد.

چگونه با رژیم لاغری سریعا لاغرشویم؟

برای لاغری سریع و اصولی علاوه بر کاهش وزن باید سلامت خودرانیز درنظربگیرید. چراکه عدم استفاده از رژیم غذایی درست باعث بوجود آمدن بیماری های خطرناکی می شود. در یک رژیم لاغری  سریع و سالم 3 توصیه ساده وجوددارد:

1) کربوهیدرات هارا کاهش دهید

یکی از راه‌های کاهش وزن سریع، کاهش مصرف قند و نشاسته یا کربوهیدرات است. این کارمی تواند با یک برنامه غذایی لاغری کم کربوهیدرات و جایگزینی آنها با غلات کامل انجام شود.وقتی این کار را انجام می دهید، سطح گرسنگی شما کاهش می یابد. در نهایت کالری کمتری می خورید. به همین خاطر وزن شما کنترل می شود.پس بخاطر داشته باشید یکی از موارد مهم در بهترین رژیم های لاغری، استفاده کمتراز کربوهیدراتهاست.

با یک برنامه غذایی لاغری کم کربوهیدرات، از سوزاندن چربی های ذخیره شده برای انرژی استفاده می کنید.اگر بخواهید ازکربوهیدرات های پیچیده تری مانند غلات کم کالری مصرف کنید، درکنارش ازفیبرها رافراموش نکنید. زیرا فیبرها هضم غذارا کندتر می کنند. این باعث می شود که شما احساس سیری کنید.

تحقیقات درباره رژیم لاغری کم کربوهیدرات

مطالعات نشان می دهد که رژیم لاغری کم کربوهیدرات می تواند اشتها را کاهش دهد. این کار منجر به خوردن کالری کمتر بدون فکر کردن به آن یا احساس گرسنگی می شود.توجه داشته باشید که اثرات طولانی مدت رژیم های لاغری کم کربوهیدرات هنوز در حال تحقیق است.اگر رژیمی را انتخاب می کنید که به استفاده کمتراز کربوهیدرات ها تاکیددارد، حتما باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید. زیرا ممکن است برای شخص شما و توده بدنی شما مناسب نباشد. پس برای تعیین بهترینبرنامه غذایی برای کاهش وزن، بایدبه توصیه های پزشک خود گوش دهید.ما در کلینیک ساتینا، بهترین کلینیک لاغری تهرانپارس با ارائه بهترین رژیم های لاغری به کاهش وزن شما کمک می کنیم.

رژیم درمانی تهرانپارس

مزایای استفاده از رژیم لاغری کم کربوهیدرات چیست؟

استفاده از رژیم های غذایی کم کربوهیدرات، جدای از کاهش وزن،می تواند سلامت شما را از چند جهت بهبود ببخشد.دراین صورت شما باید یک رژیم غذایی درست به سلامت بدن خود و افزایش طول عمر خودنیز کمک می کنید.

برخی مزایای رژیم لاغری کم کربوهیدرات

 • سطح قند خون در رژیم های کم کربوهیدرات به طور قابل توجهی کاهش می یابد.
 • تری گلیسیرید تمایل به کاهش دارد.
 • کلسترول LDL (بد)کم می شود.
 • فشار خون به طور قابل توجهی بهبود می یابد.

2) پروتئین، چربی و سبزیجات بخورید

هر یک از وعده های غذایی شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • یک منبع پروتئین
 • منبع چربی
 • سبزیجات
 • بخش کوچکی از کربوهیدرات های پیچیده، مانند غلات کامل

پروتئین

خوردن  پروتئین کافی برای کمک به حفظ سلامتی و توده عضلانی در حین کاهش وزن ضروری است.شواهد حاکی از آن است که خوردن پروتئین کافی ممکن است عوامل مربوط به خطر متابولیک قلبی را کاهش دهد.در اینجا نحوه تعیین میزان نیاز مصرف پروتئین بدون  زیاده روی آمده است. عوامل زیادی نیازهای خاص شما را تعیین می کنند، اما به طور کلی، یک فرد متوسط ​​نیاز دارد به:

 • 56 تا 91 گرم در روز برای مردان متوسط
 • 46 تا 75 گرم در روز برای زنان متوسط

مزایای رژیم های لاغری با پروتئین کافی چیست؟

 • کاهش هوس و افکار وسواسی در مورد غذا تا 60 درصد.
 • میل به خوردن میان وعده در اواخر شب را به نصف کاهشمی دهد.
 • احساس سیری راببیشتر می کند.
منابع پروتئین سالم عبارتند از:
 • گوشت: گوشت گاو، مرغ و بره
 • ماهی و غذاهای دریایی: سالمون، قزل آلا و میگو
 • تخم مرغ: تخم مرغ کامل با زرده
 • پروتئین های گیاهی: لوبیا، سویا،حبوبات 

رژیم های لاغری سریع

سبزیجات کم کربوهیدرات و سبز برگ

از اینکه بشقاب خود را با سبزیجات سبز برگ پر کنید نترسید. آنها مملو از مواد مغذی هستند. شما می توانید مقادیر بسیار زیادی  مواد موردنیازرا بدون افزایش کالری و کربوهیدرات مصرف کنید.سبزیجاتی که باید برای برنامه های غذایی کم کربوهیدرات یا کم کالری گنجانده شوند:

 • کلم بروکلی
 • گل کلم
 • اسفناج
 • گوجه فرنگی
 • کلم پیچ
 • کلم
 • چغندر
 • کاهو
 • خیار

چربی های سالم

از خوردن چربی ها نترسید. بدون توجه به برنامه غذایی که انتخاب می کنید، بدن شما همچنان به چربی های سالم نیاز دارد. روغن زیتون و روغن آووکادو گزینه های عالی برای گنجاندن در برنامه غذایی شما هستند.سایر چربی ها مانند کره و روغن نارگیل به دلیل محتوای چربی اشباع بالاتر باید فقط در حد اعتدال استفاده شوند. توجه کنید دربهترین برنامه رژیم لاغری نیز چربی ها حذف نمی شوند. زیرا برای بدن ضروری هستند.بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن باید دارای مقداری چربی برای سلامتی بدن باشد.

3) ورزش را درزندگی روزمره خود قراردهید

از ورزش روزانه در حد15 دقیقه درروز غافل نشوید. ورزش می تواند به کاهش وزن سریع  ترشما کمک کند. وزنه برداری فواید بسیار خوبی دارد.با بلند کردن وزنه، کالری زیادی می سوزانید. همچنین از کند شدن متابولیسم خود جلوگیری می کنید که یک عارضه جانبی رایج کاهش وزن است .سعی کنید سه تا چهار بار در هفته برای وزنه زدن به باشگاه بروید. اگر تازه وارد باشگاه شده اید، از یک مربی راهنمایی بخواهید. مطمئن شوید که پزشک شما نیز از برنامه های ورزشی آگاه است.زیرا بعضی ورزش ها ممکن است سلامتی را به خطر اندازد.

شاید طبق نظر پزشک متخصص وزنه زدن برای شما گزینه ای نیست. انجام برخی تمرینات مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا برای کاهش وزن و سلامت عمومی بسیار مفید است.همیشه یک ورزش یا حرکت بدنی را درکنار بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن دنبال کنید. زیرا تاثیر رژیم درمانی را دوچندان می کند.

نکاتی درمورد کالری شماری دربرنامه رژیم های لاغری 

اگر برنامه غذایی کم کربوهیدرات را انتخاب می کنید. تا زمانی که مصرف کربوهیدرات خود را بسیار کم نگه دارید و به پروتئین، چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات پایبند باشید. نیازی به شمارش کالری نیست.هم چنین اگرمتوجه شدید که وزن کم نمی‌کنید، ممکن است بخواهید کالری‌های خود را پیگیری کنید تا ببینید آیا این یک عامل مؤثر است یا خیر.شما در این مواقع می توانید از یک کالری سنج آنلاین رایگان استفاده کنید.

جنسیت، وزن، قد و سطح فعالیت خود را وارد کنید. ماشین حساب به شما می گوید که برای حفظ وزن،کاهش وزن سریع، روزانه چند کالری مصرف کنید.ما در کلینیک ساتینا با ارائه بهترین رژیم های لاغری به شما در کاهش وزن سریع کمک می کنیم.توجه داشته باشید که خوردن کالری بسیار کم می تواند برای کاهش وزن خطرناک باشد. سعی کنید بر اساس توصیه پزشک متخصص، کالری خود را به میزان پایدار و سالم کاهش دهید.

نکات مهم درباره کاهش وزن سریع با رژیم های لاغری

با رژیم های غذایی سالم شما هم می توانید لاغرشوید و هم سلامتی خود را بهبود بخشید.در بهترین رژیم های لاغری جهان بیشتراز کاهش وزن مسئله حفظ سلامتی مهم است.مادر اینجا چند نکته دیگر برای لاغری سریع را ذکر می کنیم که عبارتنداز:

 • صبحانه پر پروتئین بخورید. خوردن یک صبحانه با پروتئین بالا می تواند به کاهش هوس و کالری دریافتی در طول روز کمک کند.
 • از نوشیدنی های شیرین و آب میوه خودداری کنید. زیراممکن است از کاهش وزن سریع جلوگیری کنند.
 • قبل از غذا آب بنوشید. یک مطالعه نشان داد که نوشیدن آب قبل از غذا مصرف کالری را کاهش می دهد.
 • فیبر محلول بخورید. مطالعات نشان می دهد که فیبرهای محلول ممکن است باعث کاهش وزن شوند. مکمل های فیبر مانند گلوکومانان نیز می توانند کمک کنند .
 • قهوه یا چای بنوشید. مصرف کافئین می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد . این باعث سوزاندن کالری اضافه در بدن شما می شود.این کارهم به کاهش وزن شما کمک می کند.
 • رژیم غذایی خود را بر اساس غذاهای کامل قرار دهید. خوردن غذاهای کامل به مقدار احتمال ریزه خواری را کمتر می کند.
 • آهسته غذا بخورید. سریع غذا خوردن می تواند به مرور زمان منجر به افزایش وزن شود. در حالی که آهسته غذا خوردن باعث می شود احساس سیری بیشتری کنید .
 • خواب باکیفیت داشته باشید. خواب ضعیف یکی از بزرگترین عوامل خطر برای افزایش وزن است.

مادر کلینیک ساتینا با بهره گیری از بهترین متخصصان لاغری با مشاوره رایگان آماده ارائه موثرین رژیم کاهش وزن در تهرانپارس هستیم.البته بجز رژیم درمانی می توانید از روش های لاغری موضعی با دستگاه اراف، سرمادرمانی و کویتیشن هم استفاده کنید.

کلام آخر

درحال حاضر موثرترین رژیم لاغری ، برکاهش مصرف کربوهیدرات ها و افزایش فیبرهاومصرف پروتئین کافی تاکید می کند.با این کارکاهش اشتها و گرسنگی را تجربه خواهید کرد. این امر دلایل اصلی را که اغلب حفظ یک برنامه کاهش وزن دشوار است حذف می کند.یکی از بهترین رژیم های لاغری جدید برای کاهش وزن اصولی ، رژیم لاغری کم کربوهیدرات است. ما در کلینیک ساتینا، بهترین کلینیک لاغری تهرانپارس برای مشاوره رایگان در حیطه رژیم درمانی درخدمت شما هستیم.

با یک برنامه غذایی پایدار کم کربوهیدرات می توانید تا زمانی که سیر شوید و همچنان مقدار قابل توجهی چربی از دست بدهید، غذای سالم بخورید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما