استپ وزنی و روش های درمان استپ وزنی

روش های درمان استپ وزنی

بسیاری از افراد چاق که به دنبال رژیم های غذایی می روند. ممکن است پس از مدتی دیگر وزن کم نکنند. در روند کاهش وزن، پس از مدتی افراد دچار استپ وزنی می‌شوند. برای شکستن استپ وزن روش های زیادی وجوددارد. دراین مقاله درباره استپ وزنی و روش های درمان استپ وزنی میخوانیم. اما از اول ازهمه باید به شما بگوییم استپ وزنی یعنی چه؟

روش های درمان استپ وزنی

استپ وزنی یعنی چه؟ استپ وزنی و روش های درمان استپ وزنی

توقف کاهش وزن یا استپ وزنی و یا فلات کاهش وزن هر سه به یک معناست. این زمانی است که وزن شما تغییر نمی کند. گیر افتادن در استپ کاهش وزن در نهایت برای همه کسانی که سعی در کاهش وزن دارند اتفاق می افتد. با این حال، بیشتر مردم وقتی برایشان اتفاق می‌افتد شگفت‌زده می‌شوند. زیرا هنوز با دقت غذا می‌خورند و به طور منظم ورزش می‌کنند. واقعیت ناامید کننده این است که حتی تلاش های برنامه ریزی شده برای کاهش وزن نیز می تواند متوقف شود.

علت استپ وزنی چیست؟

در چند هفته اول کاهش وزن، کاهش سریع وزن، معمولی است. این  به این دلیل است که وقتی در ابتدا کالری را کاهش می دهید، بدن انرژی مورد نیاز خود را با آزاد کردن ذخایر گلیکوژن دریافت می کند. گلیکوژن نوعی کربوهیدرات است که در ماهیچه ها و کبد یافت می شود.با کاهش وزن، مقداری عضله همراه با چربی از دست می دهید. عضله به حفظ سرعت کالری سوزی (متابولیسم) کمک می کند. بنابراین با کاهش وزن، متابولیسم شما کاهش می یابد و باعث می شود کالری کمتری نسبت به وزن سنگین خود بسوزانید.

علت استپ وزنی چیست ؟ متابولیسم کندتر شما سرعت کاهش وزن شما را کاهش می دهد. حتی اگر همان تعداد کالری مصرف کنید که به کاهش وزن کمک کرده است. وقتی کالری هایی که می سوزانید با کالری هایی که می خورید برابری می کند، به یک سکون می رسید.برای کاهش وزن بیشتر، باید یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید یا کالری مصرفی خود را کاهش دهید. استفاده از همان رویکردی که در ابتدا موثر بود ممکن است کاهش وزن شما را حفظ کند، اما منجر به کاهش وزن بیشتر نخواهد شد.

چگونه می توانید بر توقف کاهش وزن غلبه کنید؟ استپ وزنی و روش های درمان استپ وزنی

وقتی به یک سکون کاهش وزن رسیدید. ممکن است تمام وزنی را که در برنامه غذایی و برنامه ورزشی فعلی خود از دست می دهید، از دست داده باشید. از خود بپرسید که آیا از وزن فعلی خود راضی هستید یا می خواهید بیشتر کم کنید. اگر می خواهید وزن بیشتری کم کنید، باید برنامه کاهش وزن خود را تنظیم کنید.شما می توانید با مراجعه مجدد به پزشک متخصص خود و دریافت یک رژیم مناسب برای کاهش وزن خود ادامه دهید. کلینیک ساتینا بهترین مرکز رژیم درمانی در تهرانپارس اماده ارائه خدمات رژیم درمانی به مراجعه کنندگان است.هم چنین پزشک کتخصص ممکن است به شما پیشنهاد کند درکنار رژیم غذایی برای لاغری دستگاه کویتیشن و کرایولاغری استفاده کنید.

روش های درمان استپ وزنی چیست؟ راه حل درمان استپ وزنی

رسیدن به وزن هدف ممکن است سخت باشد.در حالی که وزن در ابتدا به سرعت کاهش می یابد، در برخی مواقع به نظر می رسد که وزن شما تکان نمی خورد.این ناتوانی در کاهش وزن به عنوان پلاتو وزنی یا استپ کاهش وزن شناخته می شود و می تواند ناامید کننده و دلسرد کننده باشد.با این حال، چندین استراتژی ممکن است به شما کمک کند تا دوباره وزن کم کنید. در اینجا چند نکته برای شکستن استپ وزنی آورده شده است.به این رژیم شکستن استپ وزن دقت کنید:

خوردن کربوهیدرات را کاهش دهید

تحقیقات تایید کرده اند که رژیم های کم کربوهیدرات برای کاهش وزن معمولی بسیار موثر هستند.اما در هنگام استپ وزنی کاهش مصرف کربوهیدرات م به شما کمک میکند تا زمانی که احساس ناامیدی می کنید وزن شما در جهت درست حرکت کند.

زیاد ورزش کنید

یکی از راه حل های درمان استپ وزنی، تجدید رژیم ورزشی  است. این ممکن است به معکوس کردن فلات کاهش وزن کمک کند.این به این دلیل است که متأسفانه با کاهش وزن، متابولیسم شما کاهش می یابد.با کاهش وزن، کاهش تدریجی میزان متابولیسم می تواند ادامه کاهش وزن را بسیار دشوار کند.خبر خوب این است که نشان داده شده است که ورزش به مقابله با این اثر کمک می کند.تمرین مقاومتی باعث حفظ توده عضلانی می شود، که عامل اصلی تاثیرگذار بر میزان کالری سوزاندن شما در حین فعالیت و استراحت است.اگر در حال حاضر ورزش می کنید، ۱ تا ۲ روز بیشتر در هفته ورزش کنید یا شدت تمرینات خود را افزایش دهید ممکن است به افزایش متابولیسم شما کمک کند.

کالری مصرفی خود را ردیابی کنید

گاهی اوقات، ممکن است به نظر برسد که شما آنقدر غذا نمی خورید، اما همچنان در کاهش وزن مشکل دارید.ردیابی کالری ها و درشت مغذی ها – پروتئین، چربی و کربوهیدرات – می تواند اطلاعات دقیقی در مورد میزان دریافتی شما ارائه دهد. این به شما امکان می دهد در صورت نیاز رژیم غذایی خود را اصلاح کنید.علاوه بر این، تحقیقات نشان می‌دهد که ثبت میزان غذای مصرفی شما به تنهایی ممکن است تلاش‌های کاهش وزن شما را افزایش دهد. این کار به ازبین بردن استپ وزن کمک زیادی می کند.

در مصرف پروتئین کوتاهی نکنید

اگر کاهش وزن شما متوقف شده است، افزایش مصرف پروتئین ممکن است به آن کمک کند.اول اینکه پروتئین سرعت متابولیسم را بیشتر از چربی یا کربوهیدرات افزایش می دهد.هضم پروتئین سوزاندن کالری را 20 تا 30 درصد افزایش می دهد که بیش از دو برابر چربی یا کربوهیدرات است.در رژیم غذایی برای شکستن استپ وزنی این مسئله را جدی بگیرید. ازبین بردن استپ وزن کار سختی نیست.

استرس را مدیریت کنید

استرس اغلب می تواند باعث کاهش وزن شود. از روش های درمان استپ وزنی، مدیریت استرس است.علاوه بر تقویت غذا خوردن و تحریک هوس های غذایی، تولید کورتیزول در بدن را نیز افزایش می دهد.کورتیزول به عنوان “هورمون استرس” شناخته می شود. در حالی که به بدن شما کمک می کند به استرس پاسخ دهد، می تواند ذخیره چربی شکم را نیز افزایش دهد. بنابراین، تولید بیش از حد کورتیزول می تواند کاهش وزن را بسیار دشوار کند.ممکن است به نظر برسد که کنترل کمی بر استرس در زندگی خود دارید، اما تحقیقات نشان داده است که یادگیری مدیریت استرس می تواند به کاهش وزن کمک می کند.این یک درمان قطعی استپ وزنی است.

روزه متناوب را امتحان کنید

روزه داری متناوب اخیراً بسیار رایج شده است.این عمل علاوه بر سایر فواید سلامتی، باعث کاهش چربی و وزن بدن می شود.یک بررسی نشان داد که این روش غذا خوردن بیشتر از محدودیت کالری روزانه در برابر کاهش توده عضلانی محافظت می کند.یکی از بهترین راه های درمان استپ وزنی روزه متناوب است.

از الکل اجتناب کنید

الکل ممکن است تلاش های کاهش وزن شما را خراب کند. الکل چربی سوزی را سرکوب می کند و ممکن است منجر به تجمع چربی در شکم شود.اگر کاهش وزن شما متوقف شده است. بهتر است از الکل اجتناب کنید.

فیبر بیشتری بخورید

گنجاندن فیبر بیشتر در رژیم غذایی ممکن است به شما کمک کند تا باعث شکستن استپ وزن خود شوید.این به ویژه برای فیبر محلول، نوعی که در آب یا مایع حل می شود، صادق است.برای شروع، فیبر محلول حرکت غذا را از طریق دستگاه گوارش شما کند می کند. این می تواند به شما کمک کند احساس سیری و رضایت داشته باشید.روش دیگری که فیبر ممکن است به کاهش وزن کمک کند، کاهش تعداد کالری هایی است که از سایر غذاها جذب می کنید.این یک عامل مهم در رژیم شکستن استپ وزن است.

آب، قهوه یا چای زیاد بنوشید

در حالی که نوشیدنی های شیرین منجر به افزایش وزن می شود. برخی از نوشیدنی ها ممکن است به معکوس کردن استپ وزن کمک کنند. این ممکن است در طول زمان به کاهش وزن تبدیل شود. به خصوص در کسانی که قبل از غذا آب مصرف می کنند، که ممکن است به کاهش مصرف غذا کمک کند.

قهوه و چای نیز ممکن است برای کاهش وزن شما مفید باشد.این نوشیدنی ها معمولاً حاوی کافئین هستند که نشان داده شده است که چربی سوزی را افزایش می دهد و سرعت متابولیسم را تا 13 درصد افزایش می دهد. با این حال، به نظر می‌رسد که این اثرات در افراد لاغر قوی‌تر باشد. رهایی از استپ وزنی درخانه با رعایت این نکته ممکن می شود.

خواب کافی داشته باشید

خواب برای سلامت روانی، عاطفی و جسمی بسیار مهم است.نداشتن خواب کافی ممکن است یکی از عوامل موثر در موارد توقف کاهش وزن باشد.برای حمایت از کاهش وزن و سلامت کلی، 7 تا 8 ساعت خواب در شب را هدف قرار دهید.خواب کافی در رهایی از استپ وزنی درخانه بسیار موثر است.

تا حد امکان فعال باشیدو فعالیت کنید

اگرچه ورزش کردن مهم است. اما عوامل دیگری نیز بر تعداد کالری هایی که در روز می سوزانید تأثیر می گذارد. فعالیت های غیرورزشی می تواند تأثیر زیادی بر میزان متابولیسم شما داشته باشد، اگرچه مقدار آن از فردی به فرد دیگر به طور قابل توجهی متفاوت است.علاوه بر رژیم غذایی برای شکستن استپ وزنی، تاحد امکان فعال باشید.

در هر وعده غذایی سبزیجات بخورید

سبزیجات غذای ایده آل برای کاهش وزن هستند.بیشتر سبزیجات دارای کالری و کربوهیدرات کم، فیبر بالا و سرشار از مواد مغذی مفید هستند.در واقع، مطالعات نشان داده‌اند که رژیم‌هایی که حاوی مقدار زیادی سبزیجات هستند، بیشترین کاهش وزن را دارند.

کلام آخر

توقف کاهش وزن می تواند بسیار ناامید کننده باشد. با این حال، آنها بخشی طبیعی از روند کاهش وزن هستند. در واقع، تقریباً همه افراد در یک نقطه از سفر کاهش وزن خود دچار سکون می شوند.خوشبختانه، چندین استراتژی وجود دارد که می توانید برای شروع دوباره کاهش وزن و رسیدن به وزن هدف خود، از چندین استراتژی استفاده کنید.در این مقاله سعی کردیم بطور کامل درباره استپ وزنی و روش های درمان استپ وزنی صحبت کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

5 دیدگاه در استپ وزنی و روش های درمان استپ وزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما