راهکار های جایگزین کردن دندان کشیده

راهکار های جایگزین کردن دندان کشیده

شکی نیست که ظاهر شما با داشتن یک دندان از دست رفته تغییر می کند. صرف نظر از دلیل از دست دادن دندان شما، می تواند باعث ایجاد چندین مشکل نامطلوب در دهان شما شود. بهترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته چیست؟ اگر دندان هایتان از دست رفته یا شکسته شده اید، باید تحقیق کنید و بهترین راه را برای جایگزینی آنها بیابید.شما چندین گزینه دارید و باید با دندانپزشک خود صحبت کنید تا بهترین گزینه را پیدا کنید. بهترین راه های جایگزینی دندان ازدست رفته بستگی به محدوده کار و اهداف لبخند شما دارد.دراین مقاله به راهکار های جایگزین کردن دندان کشیده می پردازیم.

راهکار های جایگزین کردن دندان کشیده

چرا باید دندان از دست رفته را جایگزین کنید؟ بهترین روش های جایگزین کردن دندان کشیده چیست؟

صرف نظر از اینکه چند دندان از دست داده اید، باید آنها را جایگزین کنید. اگر دندان از دست رفته خود را جایگزین نکنید می تواند باعث سایر مشکلات دندانی شود. اول، دندان‌های باقی‌مانده ممکن است جابه‌جا شوند و شکاف و مشکلات گاز گرفتن ایجاد کنند.داشتن یک دندان از دست رفته نیز می تواند منجر به از دست دادن استحکام استخوان و تراکم فک پایین شود.اگر بیش از حد طول بکشید و دندان از دست رفته خود را جایگزین نکنید، می تواند منجر به بسیاری از مشکلات پرهزینه دیگر شود.

برای جلوگیری از این مسائل، ممکن است بخواهید با دندانپزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه های جایگزینی دندان را برای خود بیابید.آنها به شما کمک می کنند گزینه ای را پیدا کنید که متناسب با بودجه، سبک زندگی شما باشد و شما را راحت نگه دارد.دراین مقاله درباره بهترین روش های جایگزین کردن دندان کشیده صحبت می کنیم.

بهترین روش های جایگزین کردن دندان

دراین مقاله میخواهیم درباره انواع راه های جایگزین کردن دندان صحبت کنیم. برای اگاهی از بهترین روش های جایگزین کردن دندان کشیده باما همراه باشید.

پل های دندانی روش ارزان جایگزین کردن دندان ازدست رفته

زمانی که دندان هایی در دو طرف دندان از دست رفته وجود داشته باشد، بریج دندان گزینه ای بسیار مناسب است. بریج مجموعه ای از روکش های متصل را در جایی قرار می دهد که یک دندان یا چند دندان از دست رفته است. پل های دندانبرای بستن فضاهای بین دندانی استفاده می شوند. بریج های دندانی سنتی روی دو دندان نزدیک به شکاف نصب می گردند. گرفتن بریج اغلب به دو بار مراجعه به دندانپزشک نیاز دارد. در اولین ویزیت از دهان بیمار قالب گرفته می شود. برداشت قالب به یک آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده میگردد. سپس حدود دو هفته طول می کشد تا محصول نهایی به دندانپزشک بازگردانده شود. بیماران معمولاً در حالی که منتظر ساخت پل سفارشی شده خود هستند، پل های موقتی دارند. پل های دندانی روش ارزان جایگزین کردن دندان ازدست رفته هستند.کلینیک زیبایی و دندانپزشکی ساتینا، بهترین کلینیک دندانپزشکی فلکه سوم تهرانپارس درخدمت شماست.

ایمپلنت های دندانی بهترین روش جایگزین دندان ازدست رفته

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش جایگزین دندان کشیده است.باید گفت ایمپلنت های دندانی نوع بسیار قابل اعتمادی از جایگزینی دندان هستند که هم ظاهر و هم مانند یک دندان واقعی به نظر می رسد. اگر نیاز به تعویض یک دندان یا چند دندان در نواحی مختلف دارید، ایمپلنت دندان یک راه حل دائمی ارائه می دهد. در صورت مراقبت، ایمپلنت های دندانی می توانند تا آخر عمر برای شما دوام بیاورند.

یک پایه فلزی به جای ریشه قرار داده می شود و یک دندان مصنوعی که طبیعی به نظر می رسد جایگزین دندان از دست رفته می شود.این فرآیند کمی طول می کشد زیرا ایمپلنت به استخوان فک جوش می خورد. نتیجه یک لبخند راحت، بادوام و طبیعی است. ایمپلنت های دندانی بهترین روش جایگزین دندان کشیده است اما هزینه بالایی دارد. در کلینیک دندانپزشکی ساتینا،بهترین کلینیک دندانپزشکی فلکه سوم تهرانپارس خدمات ایمپلنت دندان  با مناسب ترین تعرفه ها ارائه می شود.

تاج های دندانی بهترین روش برای جایگزین دندان کشیده

تاج های دندانی کلاهک هایی به شکل دندان هستند که در مواد مختلف موجود هستند تا دندان شکسته یا ایمپلنت موجود را بپوشانند. اما این برای دندان هایی مناسب است که قسمتی ازآن وجودداشته باشد. تاج های دندانی بهترین روش برای جایگزین دندان کشیده هستند.

پل با پشتیبانی از ایمپلنت بهترین راه جایگزین کردن دندان کشیده

هنگامی که چندین دندان از دست رفته پشت سر هم دارید، یکی از گزینه های بسیار خوب بریج با ایمپلنت است. به طور کلی، جایگزین کردن هر دندان با ایمپلنت دندان، یک فرآیند بسیار طولانی و غیر ضروری است.با استفاده از یک بریج با ایمپلنت، فقط لازم است دندان ها را در هر دو طرف محکم کنید و از ایمپلنت ها برای چسباندن آنها در محل استفاده کنید. تمام دندان های بین دو دندان انتهایی بدون نیاز به نصب ایمپلنت در جای خود ثابت می شوند.در واقع، بزرگترین مزیت استفاده از بریج با پشتیبانی از ایمپلنت این است که زمانی که نیاز به تعویض تعدادی از دندان های از دست رفته پشت سر هم دارید، می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. پل با پشتیبانی از ایمپلنت بهترین راه جایگزین کردن دندان کشیده اند.

باندینگ دندان بهترین راهکار جایگزین دندان های ازدست رفته

برای دندان هایی که تا حدی از دست رفته اند، باندینگ یک راه حل طولانی مدت است اما دائمی نیست. به طور معمول، بسته به گستردگی این روش، تا 10 سال طول می کشد.در حالی که باندینگ دندان برای سال‌های آینده ادامه خواهد داشت، تکمیل آن فقط یک بار طول می‌کشد.باندینگ به کامل شدن لبخند شما کمک می کند.باندینگ چگونه برای اصلاح دندان هایی که کامل نیستند کار می کند؟ یک ماده همرنگ دندان برای مطابقت با لبخند موجود شما استفاده می شود و به ساختار باقی مانده چسبانده شده و شکل می گیرد. نتیجه ظاهر و احساس طبیعی با قیمتی کمتر از روکش های چینی است. باندینگ دندان بهترین راهکار جایگزین دندان های ازدست رفته است.

پروتز دندان یکی از روش های جایگزین کردن دندان ازدست رفته

اینها مقرون به صرفه ترین راه برای جایگزینی دندان های از دست رفته در نظر گرفته می شوند. پروتز از دندان مصنوعی و چارچوبی تشکیل شده است که بر روی لثه فرد استفاده کننده قرار می گیرد. چارچوب از طریق مکش ثابت می شود و می توان از چسب های دندانی برای بهبود پایداری استفاده کرد. پروتزها جایگزین ظاهر و عملکرد دندان های از دست رفته می شوند و در صورت نگهداری صحیح می توانند تا 10 سال دوام بیاورند. آنها طوری طراحی شده اند که کاملاً در دهان شما قرار می گیرند و طبیعی به نظر می رسند.

شاید از خود بپرسید: آیا می توان دندان مصنوعی را برای یک دندان از دست رفته ساخت؟ پاسخ بله است! از تک تک دندان های از دست رفته گرفته تا چندین دندان، دندان مصنوعی به شما کمک می کند تا لبخند زیبایی را که شایسته آن هستید به ارمغان بیاورید. پروتز دندان یکی از روش های جایگزین کردن دندان ازدست رفته است. کلینیک دندانپزشکی ساتینا، بهترین مرکز دندانپزشکی فلکه سوم تهرانپارس درخدمت شماست.

بهترین راهکار جایگزین دندان های ازدست رفته

روکش های چینی از راهکار های جایگزین کردن دندان کشیده

یکی دیگر از گزینه‌های دندان‌های از دست رفته، استفاده از روکش‌های چینی است. ونیرها پوسته های چینی نازکی هستند که به جلوی دندان چسبانده می شوند. روکش های پرسلن برای مطابقت یا بهبود لبخند موجود شما سفارشی شده است.ممکن است از خود بپرسید: آیا روکش های چینی بیشتر از دندان های باند شده دوام می آورند؟  بله، روکش های چینی با مراقبت مناسب می توانند برای چندین دهه دوام بیاورند. روکش های چینی راهکار های جایگزین کردن دندان کشیده می باشد.

دندان مصنوعی کامل ارزان ترین راه جایگزین کردن دندان

برخلاف پروتزهای جزئی دندان که جایگزین چند دندان می شوند، پروتزهای کامل جایگزین کل قوس دندان های از دست رفته خواهند شد. یکی از مزایای استفاده از پروتزهای کامل شامل این واقعیت است که آنها به ظاهر و اعتماد به نفس شما کمک می کنند، زیرا آنها معمولا جایگزین دندان های از دست رفته ای می شوند که ممکن است پوسیده یا غیرجذاب باشند.آنها همچنین حمایت کافی از لب ها و ماهیچه های گونه را فراهم می کنند و به بازیابی یا حفظ ویژگی های صورت کمک می کنند. در نتیجه ظاهری جوان تر به بیمار ارائه می دهند. پروتزهای کامل معمولا به آسان‌تر شدن گاز گرفتن، جویدن، خوردن کمک می‌کنند و همچنین به بهبود گفتار شما کمک می‌کنند. یک گزینه درمانی نسبتاً مقرون به صرفه و سریع می باشد. دندان مصنوعی کامل ارزان ترین راه جایگزین کردن دندان است.

فلیپر دندان یک روش ارزان برای جایگزینی دندان

ممکن است تا به حال نام فلیپر دندان را نشنیده باشید، اما در زمینه جایگزینی دندان، این پروتز جزئی موقتی است که قابلیت چرخاندن به داخل و خارج از یک موقعیت خاص را دارد. فلیپر دندان برای پشتیبانی به دندان‌های مجاور وابسته نیستند و برای اینکه کارایی داشته باشند نیازی به گیره فلزی ندارند. احتمالاً بزرگترین مزیت استفاده از فلیپردندان در جایگزینی دندان این است که روشی نسبتاً ارزان برای پر کردن دندان از دست رفته می باشد. همچنین در مقایسه با پروتز جزئی، گزینه ای بسیار سبک وزن است. فلیپر دندان یک راه فلیپر دندان یک روش ارزان برای جایگزینی دندان هست.

کلینیک دندانپزشکی ساتینا، بهترین مرکز دندانپزشکی فلکه سوم تهرانپارس با ارائه خدمات مختلف برای جایگزین کردن دندان ها می باشد.راهکار های جایگزین کردن دندان کشیده بسیارزیادند و باتوجه به هدف و هزینه شما می توانند انتخاب شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

2 دیدگاه در راهکار های جایگزین کردن دندان کشیده

  1. پینگ بک: انسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما