جوانسازی با میکرونیدلینگ چیست؟مزایای میکرونیدلینگ دست

جوان سازی با میکرونیدلینگ

گاهی دست‌های ما بیشتر از صورت یا بدن ما پیری را تجربه می‌کنند. زیرا تقریباً همیشه در معرض آفتاب آسیب‌رسان هستند. همچنین توسط SPF، لباس‌ها و محصولات آرایشی محافظت نمی‌شوند و با افزایش سن، بافت زیرین کمتری دارند. هیچ کس دوست ندارد خطوط و چروک ها ظاهرش را خراب کند. خوشبختانه با پیشرفت های اخیر دستیابی به بهترین روش جوانسازی دست آسان است.میکرو نیدلینگ راه حل این مشکل را ارائه می دهد. به سفت شدن پوست دست کمک می کند و بافتی صاف به آن می بخشد.

اکنون بهترین زمان برای جوانسازی پوست با میکرو نیلدلینگ است.زیرا درجه حرارت‌های شدید رطوبت را از پوست خارج می‌کند. بنابراین در طول زمستان، دست‌های ما بدتر به نظر می‌رسند.ما در کلینیک ساتینا، بهترین مرکز زیبایی درتهران با ارائه خدمات زیبایی درخدمت شماهستیم.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

جوانسازی با میکرونیدلینگ چیست؟

بهترین روش جوانسازی دست میکرونیدلینگ است. البته فقط برای پوست دست در نظر گرفته نمی شود. بلکه برای معکوس کردن روند پیری می توان آن را در تمام قسمت های بدن اعمال کرد. افزایش سن، پوست دست ها مستعد چین و چروک است. پوست شل می شود و شروع به افتادگی می کند.

میکرونیدلینگ که به آن درمان القای کلاژن نیز گفته می شود، یک روش کم تهاجمی برای جوانسازی پوست دست است. این روش شامل استفاده از دستگاهی حاوی سوزن های ظریف است. از سوزن ها برای سوراخ کردن پوست برای ایجاد یک آسیب پوستی کنترل شده استفاده می شود.هر سوراخ کانالی ایجاد می کند که بدن را تحریک می کند تا این زخم های میکروسکوپی را با تولید کلاژن و الاستین جدید پر کند. از طریق این فرآیند، بافت و استحکام پوست بهبود می یابد. همچنین آکنه، جای زخم، اندازه منافذ و علائم کشش کاهش می یابد.

انواع جوانسازی با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ دو عمق دارد: عمق اسپا و عمق پزشکی.

میکرونیدلینگ عمق اسپا 0.5 میلی متر عمق دارد و برای جوانسازی پوست ایده آل است. درحالیکه میکرونیدلینگ عمقی پزشکی برای اصلاح اسکار و کلاژن سازی تهاجمی تر در عمق 2.5 تا 4 میلی متر ایده آل است.

جوانسازی با میکرونیدلینگ روی پوست دست چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفتیم روش میکرونیدلینگ شامل استفاده از درمارولر یا درماپن است که حاوی نوک سوزن های استریل و بسیار ظریف است. این سوزن ها به صورت عمودی به داخل پوست تزریق می شوند تا سوراخ های میکروسکوپی کوچکی در لایه درم پوست ایجاد کنند. تکنولوژی پیشرفته به کار رفته در چنین ابزارهایی به کاهش مکش و آسیب بیش از حد به پوست کمک می کند.

مزایای میکرونیدلینگ چیست

میکرونیدلینگ شبیه به لایه برداری با لیزر است. اما یک نسخه مکانیکی از آن است. این تمایز بسیار مهم است زیرا عامل خطر را که بخش بزرگی از لیزر درمانی است، از بین می برد. به جای تزریق مواد شیمیایی به پوست برای ترمیم آن، سوزن هایی وارد می شود تا ظرفیت درمانی طبیعی بدن تحریک شود. هنگامی که پوست دست با میکرو سوزن سوراخ می شود، فاکتورهای رشد و فیبروبلاست ها برای سنتز ماتریکس پوست جدید تحریک می شوند. ماده اصلی تشکیل دهنده ماتریکس پوست کلاژن است. با گذشت زمان، کلاژن جدید پوست دست ها را محکم و الاستیک می کند.این کار به جوانسازی پوست دست شما کمک می کند.

مدت زمان جوان سازی با میکرو نیدلینگ چقدر است؟

درمان میکرونیدلینگ برای دست ها 4 تا 6 جلسه 30 دقیقه ای طول می کشد. در حالت ایده آل باید بین هر جلسه یک ماه یا بیشتر فاصله وجود داشته باشد تا به نتایج مطلوب برسید. میکرونیدلینگ را می توان با خیال راحت تکرار کرد تا به نتایج دلخواه برسید.تعداد درمان های مورد نیاز به نحوه پاسخ هر فرد به درمان ها و میزان آسیب بستگی دارد. اکثر افراد پس از اولین قرار ملاقات شروع به دیدن نتایج خواهند کرد.

چرا بهترین روش جوانسازی دست، میکرونیدلینگ است؟

اثرات میکرونیدلینگ می تواند بدون تأثیر بر پوشش محافظ اپیدرم به درم برسد. سوراخ های سطحی ناشی از میکرو نیدلینگ به سرعت بسته می شوند. این کار باعث می شود که  بدن آب از دست ندهد یا تسلیم عفونت نشود. پوست نازک و خشک دست ها با افزودن کلاژن جدید ضخیم می شود.

نتایج میکرونیدلینگ طولانی مدت و باکمترین عوارض جانبی است. این روش موثرتر از لایه برداری شیمیایی یا درم ابریژن است. زیرا از قدرت شفابخش طبیعی بدن استفاده می کند.

مزایای جوانسازی با میکرونیدلینگ چیست؟

تا اینجا ازفرایند درمانی جوانسازی با میکرونیدلینگ آشنا شدید.اکنون به بیان برخی از برترین مزایای میکرونیدلینگ دست ها می پردازیم.

جوان سازی با میکرو نیدلینگ می تواند باعث موارد زیر شود:

 • بهبود بافت پوست
 • ازبین رفتن ترک های دست
 • کاهش چین و چروک
 • کم شدن اسکار آکنه
 • کاهش اندازه منافذ پوست دست
 •  بازسازی بافت
 • تحریک تولید کلاژن
 • سفت شدن و جوانی پوست دست
 • کمرنگ شدن جای زخم و جراحی

عوارض جانبی میکرونیدلینگ دست چیست؟آیا میکرونیدلینگ خطردارد؟

میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی سریع و غیر تهاجمی با حداقل عوارض جانبی است. با این حال، تجربه موارد زیر کاملاً طبیعی است. عوارض جانبی میکرونیدلینگ معمولاً پس از چند روز یا چند هفته بدون هیچ درمانی از بین می‌رود.برخی از خطرات احتمالی میکرونیدلینگ عبارتنداز:

 • تورم یا کبودی
 • ایجاد زخم های ریز
 • قرمزی پوست شبیه آفتاب سوختگی
 • خونریزی نقطه ای
 • سوزش یا خارش هنگام استفاده از لوازم آرایشی یا مرطوب کننده

میکرونیدلینگ یک درمان پوستی ایمن است که باید توسط یک متخصص زیبایی انجام شود. این درمان بهترین روش جوانسازی دست است که به روش استریل در یک محیط بالینی انجام می شود.ما در بهترین مرکز زیبایی تهرانپارس در خدمت شماهستیم.

میکرونیدلینگ چیست

میکرونیدلینگ پوست برای چه کسانی نامناسب است؟

برای برخی هاسوال است که میکرونیدلینگ برای چه کسانی ضرردارد. دراینجا به شما میگوییم که میکرونیدلینگ را نمی توان بر روی افرادی انجام داد که:

 • اخیراً از آکوتان (ایزوترتینوئین) استفاده کرده اند
 • زخم ها، بریدگی ها یا ساییدگی های باز روی پوست دارند
 • در یک سال گذشته پرتو درمانی برای پوست داشته اند
 • یک عفونت پوستی، بیماری یا هرپس سیمپلکس فعلی در ناحیه درمان دارند
 • سابقه اسکار کلوئیدی یا هیپرتروفیک یا بهبود ضعیف زخم دارند
 • باردار یا شیرده هستند

مراقبت های بعدازمیکرونیدلینگ دست چیست؟

ازسوالات متداول درباره میکرونیدلینگ، نکات و مراقبت های بعدازآن است. دراینجا به ذکر برخی نکات درباره میکرونیدلینگ می پردازیم.

 • برای اطمینان از بهبودی ایده آل، از محصولات حاوی AHA، رتینول یا مواد اسیدی نباید استفاده کرد.
 • همچنین باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کرد.
 • همینطورباید از ضد آفتاب استفاده کرد.

کلام اخر

بهترین روش جوانسازی دست هاست.میکرونیدلینگ پزشکی  با توجه به نتایج دلخواه شما طراحی شده است. سوزن های میکرونیدلینگ ما می‌توانند عمق را برای هدف قرار دادن لایه‌های مختلف پوست شما تنظیم کنند و شما می‌توانید تعداد درمان‌هایی را که می‌خواهید برای رسیدن به ظاهری که می‌خواهید انتخاب کنید.

میکرونیدلینگ در برابر بسیاری از علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک موثر است. همچنین در کاهش اسکارها، مانند ترک‌های پوستی و آکنه مؤثر است و به کاهش رنگدانه‌های پوست کمک می‌کند.ما در کلینیک ساتینا بهترین کلینیک زیبایی تهرانپارس آماده اراِئه خدمات زیبایی هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

2 دیدگاه در جوانسازی با میکرونیدلینگ چیست؟مزایای میکرونیدلینگ دست

 1. پینگ بک: زهرا امیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما