بهترین راه درمان لک صورت -مهمترین مزایای میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن چیست

دانستن بهترین راه مراقبت از پوست برای هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید دشوار است. از خطوط ظریف و چین و چروک گرفته تا جوش ها و جای آکنه. از آنجایی که لک‌ها می‌آیند و می‌روند. اغلب آثار قرمز و زخم‌هایی در جای خود باقی می‌گذارند و هر کدام می‌توانند از نظر شدت متفاوت باشند.اما بهترین راه درمان لک های صورت، جای جوش وآکنه چیست؟ دراین مقاله به شما خواهیم گفت که میکرودرم ابریژن برای درمان لک صورت بهترین روش است.دراینجا همه چیز درباره میکرودرم ابریژن را می خوانید.

رفع لک صورت با میکرودرم

میکرودرم ابریژن چیست؟

باید گفت که  میکرودرم ابریژن یک روش درمانی بسیار محبوب برای لایه برداری پوست است. میکرودرم ابریژن یک روش بدون درد، غیرتهاجمی و جوانسازی پوست است که با استفاده از ترکیبی از نوک ساینده یا کریستال های ظریف و مکش خلاء بر روی پوست اعمال می شود. برای میکرودرم ابریژن نیازی به سوزن یا بی حس کننده نیست. فشار و سرعت وکیوم بسته به حساسیت و تحمل پوست تنظیم می شود.

میکرودرم ابریژن در مقایسه با سایر روش های تهاجمی تر مانند درم ابریژن، لایه برداری شیمیایی و لایه برداری با لیزر از مزایای کم خطر و بهبودی سریع برخوردار است. از آنجایی که میکرودرم ابریژن تنها عمق بسیار سطحی حذف پوست را ایجاد می‌کند، بهترین عملکرد را در بهبود شرایط روی سطح پوست مانند پیری زودرس خطوط ریز، لکه‌های پیری، آکنه و جای زخم‌های سطحی دارد.

اگرچه صورت رایج ترین ناحیه برای میکرودرم ابریژن است، اما هر ناحیه پوستی از جمله گردن، سینه، پشت و دست ها ممکن است درمان شود. میکرودرم ابریژن ممکن است به تحریک تولید کلاژن کمک کند و در نتیجه به جوانسازی پوست کمک کند.

آیا بهترین راه درمان لک های صورت میکرودرم است؟

بله، میکرودرم ابریژن را برای درمان لک های صورت توصیه می کنند. زیرا میکرودرم ابریژن لایه ی سطحی پوست را از بین می برد و تجدید می کند. چون لایه سطحی را تجدید می کند، پوست شما صاف تر و یکنواخت تر به نظر می رسد.لکه های سطحی محو می شوند و پوست مرده پاک می شود. افرادی که اسکارهای آکنه عمیق‌تری دارند ممکن است کاندیدای جراحی درم ابریژن یا لایه‌برداری با لیزر باشند. مثل همیشه، قبل از هر تصمیمی با یک پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید. آنها می توانند به شما بگویند که چه چیزی برای درمان شخصی شما بهترین است.

میکرودرم ابریژن چه کاری می تواند انجام دهد؟

لک های صورت آثار باقی مانده از جوش های قبلی هستند. هنگامی که پوست شما شروع به از دست دادن کلاژن می کند.الیاف پروتئینی پوست شما را صاف و لطیف نگه می دارد. با افزایش سن، این موارد بیشتر قابل توجه می شوند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز می تواند آنها را بیشتر قابل توجه کند.اما این بدان معنا نیست که جای جوش برای همیشه باقی می ماند. میکرودرم ابریژن یکی از چندین گزینه برای بهبود جای زخم است.

عوارض جانبی میکرودرم

با این روش، متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست شما از یک دستگاه کوچک دستی برای برداشتن آرام لایه خارجی پوست شما (اپیدرم) استفاده می کند. این فرآیند پوست صاف و لطیف زیرین را نشان می دهد. میکرودرم ابریژن در مطب پزشک انجام می شود. پزشک قبل از شروع درمان، دارویی برای آرام کردن شما مصرف کند.پزشک از ابزاری با سرعت بالا با چرخ یا برس ساینده برای برداشتن لایه‌های بیرونی پوست و بهبود هرگونه بی‌نظمی در سطح پوست استفاده می‌کند.در میکرودرم ابریژن، کریستال های ریز روی پوست اسپری می شوند تا لایه بیرونی پوست شما به آرامی از بین برود.

برای تعیین اینکه آیا میکرودرم ابریژن برای درمان لک های صورت شما مناسب است، چقدر ممکن است هزینه داشته باشد، عوارض جانبی میکرودرم ابریژن ونکات بعداز درمان لک صورت با میکرودرم ادامه مقاله را بخوانید.

ازبین بردن لک های صورت با میکرودرم ابریژن برای چه کسانی مناسب است؟

میکرودرم ابریژن تا حدودی برای افرادی که پوست تیره یا کم رنگ، آکنه خفیف، تغییر رنگ آکنه، جای جوش و اسکارهای آکنه بسیار سطحی دارند، مفید است. میکرودرم ابریژن ممکن است یک گزینه درمانی خوب برای بیمارانی با مشکلات پوستی سطحی و سبک زندگی پرمشغله ای باشد که به دنبال حداقل مزایا و تقریباً بدون هیچ عارضه جانبی یا از کار افتادگی هستند.

افرادی که اسکارهای آکنه عمیق‌تری دارند ممکن است انتظار یک سری درمان‌های طولانی‌تر را داشته باشند. آنها بهتراست از لایه‌ برداری شیمیایی یا لایه‌برداری با لیزر توسط پزشک سود ببرند.

ایا درمان لک های صورت با میکرودرم ابریژن محدوده سنی خاصی دارد؟

بله. معمولاً کودکان بالای 12 سال تا بزرگسالان 65 ساله می توانند میکرودرم ابریژن را انجام دهند. در حالی که حداکثر سنی وجود ندارد، پوست بالغ بالای 70 سال ممکن است خطری بیش از کبودی و ساییدگی پوست را داشته باشد. افراد کمتر از 12 سال نیز ممکن است گاهی تحت مراقبت متخصص پوست یا جراح پلاستیک تحت درمان قرار گیرند.

هرچند وقت یکبار می توان میکرودرم ابریژن انجام داد؟

میکرودرم ابریژن را می توان به دفعات به صورت هفتگی یا حداکثر هر هشت هفته یکبار انجام داد. این بستگی به تحمل پوست و اثرات آرایشی دلخواه دارد. بسیاری از افراد شروع به درمان هفتگی برای سه جلسه می کنند، سپس به یک رژیم نگهداری ماهانه تغییر می دهند.

میکرودرم ابریژن دقیقاً مانند مسواک زدن دندان‌ها به از بین بردن مواد زائد پوست کمک می‌کند. از آنجایی که پوست انسان معمولاً در فواصل زمانی تقریباً 30 روزه بازسازی می شود. بهبود پوست با میکرودرم ابریژن موقتی است و برای بهبود مستمر باید در فواصل متوسط دو تا چهار هفته تکرار شود. معمولاً درمان های متعدد (شش تا 12 جلسه) برای مشاهده بهبود قابل توجه توصیه می شود.

درمان لک صورت با میکرودرم آبریژن چقدر زمان می برد؟

جلسات معمولی میکرودرم ابریژن می تواند از 5 تا 60 دقیقه طول بکشد.بستگی به وسعت ناحیه موردنظر و حساسیت آن دارد. برای رسیدن به اثر مورد نظر به جلسات متعدد نیاز دارید.

مزایای میکرودرم ابریژن برای درمان لک های پوستی نسبت به سایر روش ها

هریک از روش های جوانسازی صورت مزایای خاص خودرادارند.دراینجا به بیان برخی از مهمترین مزایای میکرودرم ابریژن برای لک های پوستی می پردازیم.

ننکات بعداز درمان با میکرودرم

مزایای درمان لک و جوش با میکرودرم ابریژن

 • بطور موثری باعث کمرنگ شدن جای لک های صورت می شود.
 • این روش در مقایسه با سایر روش های تهاجمی تر مانند درم ابریژن، لایه برداری شیمیایی و لایه برداری با لیزر مزایای کم خطر و بهبودی سریع دارد.
 • میکرودرم ابریژن یک درمان زیبایی ساده، سریع و بدون درد است که هیچ وقفه و خطری ندارد.
 • بدون درد است و نیازی به سوزن یا بیهوشی ندارد.
 • میکرودرم ابریژن می تواند با کاهش خطوط ریز، آسیب زودهنگام آفتاب و علائم آکنه خفیف و کم عمق، به بهبود ظاهر پوست کمک کند.
 • این یک درمان حرفه ای مقرون به صرفه با هزینه نسبتاً کم است.

آیا میکرودرم ابریژن درد دارد؟

خیر.معمولا این روش درمانی درد ندارد یا یک حس بسیار ملایم و معمولاً در حد تحمل بیمار است.

عوارض جانبی میکرودرم ابریژن چیست؟

باید گفت عوارض جانبی احتمالی میکرودرم ابریژن بسیار کم است. این یک روش بسیار ایمن است. زیرا میکرودرم فقط اپیدرم را که خارجی ترین لایه پوست است، تحت تأثیر قرار می دهد. از آنجایی که عمل لایه‌برداری پوست به وسیله این روش نسبت به سایر روش‌های لایه برداری بی‌خطرتر و غیرتهاجمی‌تر است معمولا بدون عارضه و بدون خطر است. فقط باید تا چند روز پس از عمل  فرد از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب نمایید .هم چنین از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید تا به علت نازک شدن پوست دچار آفتاب سوختگی نشوید.

عوارض جانبی احتمالی میکرودرم ابریژن عبارتند از:

 • سفتی پوست
 • قرمز شدن
 • کبودی جزئی
 • خراش های کوچک پوست
 • لکه های خونریزی
 • درموارد نادر فعال شدن مجدد تبخال در اطراف لب

البته این عوارض کاملا طبیعی هستند و جای نگرانی نیست.برای این کار سراغ بهترین کلینیک زیبایی بروید. تحت نظر بهترین متخصصان پوست ، زیبایی خودرابرگردانید.همین حالا اقدام کنید. برای رفع لک صورت با میکرودرم ابریژن، کلینیک ساتینا درخدمت شماست.

توجه کنید در صورت داشتن موارد زیر باید از این روش اجتناب کنید:

 • زخم های باز
 • آکنه کیستیک یا ندولار فعال
 • ایزوترتینوئین (آکوتان) برای آکنه اخیرا مصرف شده یا در حال حاضر مصرف می کنید
 • اگزما
 •  تبخال
 • کیست های پوستی بدخیم (سرطانی)

مراقبت های قبل و بعدازمیکرودرم ابریژن برای درمان لک صورت

به طور کلی، پوست نرم تر و صاف تر که احساس طراوت و شادابی بیشتری دارد، نتیجه مورد انتظار پس از میکرودرم ابریژن است. شماباید با متخصصی که این روش را انجام می دهد مشورت کنید.خدمات پوستی برای رفع لک های صورت در کلینیک ساتینا، بهترین مرکززیبایی تهرانپارس ارائه می شود.

مراقبت های قبل ازمیکرودرم ایریژن

 • حتما قبل از جلسه درمانی بطور کامل صورت خودرا با آب ولرم بشویید.
 • قبل از شروع درمان میکرودرم ابریژن، ممکن است محافظ چشم مانند پد چشم یا عینک قرار دهید.
 • پوست صورت خود از آرایش و روغن ها پاک کنید.

همه چیز درباره میکرودرم ابریژن

نکات بعداز درمان لک صورت با میکرودرم آبریژن برای رفع لک صورت

 • نیازی به استراحت نیست و می توانید بلافاصله بعد از هر جلسه فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.
 • استفاده از زینک اکساید که به عنوان بهترین پماد میکرودرم در اکثر مراکز درمانی استفاده می‌شود.
 • از یک مرطوب کننده متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید.
 • هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • ازقرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • بهتراست از کرم های آرایشی استفاده نکنید.

آیا گزینه های درمانی دیگری برای رفع لک صورت در دسترس است؟

بله. ممکن است بخواهید سایر درمان های احتمالی موجود برای ازبین بردن جای جوش و لک های صورت  را در نظر بگیرید.در اینجا علاوه بر میکرو درم ابریژن روش های دیگر راهم ذکر میکنیم.شما با تحقیق بیشتر و مشورت با پزشک متخصص می توانید باتوجه به مشکل خود یکی ازراه های زیر را انتخاب کنید.

لک های صورت را می توان با موارد زیر نیز درمان کرد:

 • درم ابریژن (شبیه به میکرودرم ابریژن، اما یک روش تهاجمی در نظر گرفته می شود که درم را نیز هدف قرار می دهد)
 • لایه برداری شیمیایی
 • لیزر درمانی
 • میکرونیدلینگ

کلام اخر

دراین مقاله همه چیزدرباره میکرودرم ابریژن را گفتیم.میکرودرم ابریژن یک روش درمانی ممکن برای درمان لک صورت است. اما برای همه مناسب نیست. با متخصص پوست خود صحبت کنید تا ببینید آیا این روش برای جوش و لک و رنگ پوست شما مناسب است یا خیر. آنها می توانند به شما در تعیین نوع اسکار کمک کنند. به هر سوالی پاسخ دهند و در مورد مراحل بعدی به شما توصیه کنند.در کلینیک ساتینا بهترین مرکززیبایی شرق تهران در خدمت شماهستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما