آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

آیا ایمپلنت دندان دائمی است

درحالیکه شما تعدادی از دندان های خودرا از دست داده اید و به دندانپزشک مراجعه می کنید. دندانپزشک ممکن است به شما توصیه کند دندان های خود را ایمپلنت کنید. زیرا بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان از دست رفته کاشت ایمپلنت دندان است. ایمپلنت دندانی که در فک و لثه قرار می گیرد، همانند یک دندان طبیعی عمل می کند. علاوه براین در کاشت ایمپلنت دیگر نیازی به تراش سایر دندان های سالم اطراف وجود ندارد.اما برای همه این سوال پیش می آید که آیا آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

آیا ایمپلنت دندان دائمی است

ایمپلنت دندان چیست؟ ماندگاری ایمپلنت دندان چقدر است؟

ایمپلنت ها از روش های زیبایی دندان هستند که از تیتانیوم خالص ساخته می شوند. آنها بسیار کوچک هستند.ایمپلنت دندان ساختاری است که می تواند به جایگزینی دندان از دست رفته کمک کند. خود ایمپلنت داخل یا روی استخوان فک شما قرار می گیرد و به عنوان یک ریشه دندان مصنوعی عمل می کند. یک دندان مصنوعی به نام تاج به ایمپلنت متصل می شود.به طور کلی، ایمپلنت دندان به گونه ای طراحی شده است که به عنوان یک وسیله ثابت در دهان شما باشد.کلینیک زیبایی و دندانپزشکی ساتینا بهترین کلینیک دندانپزشکی تهرانپارس در خدمت شماست.

اکنون که درک بهتری از چیستی آنها دارید. بیایید انواع مختلفی را که باید انتخاب کنید مرور کنیم. برای آشنایی با انواع مختلف ایمپلنت های دندانی موجود و گزینه های ایمپلنت خود به خواندن ادامه دهید.

انواع ایمپلنت دندان کدامند؟ کدام نوع ایمپلنت برای من مناسب است؟ آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

سه نوع رایج ایمپلنت دندان وجود دارد که می توانید از بین آندوستال، ساب پریوستال و زایگوماتیک انتخاب کنید.

ایمپلنت دندانی اندوستئال: ماندگاری ایمپلنت دندانی چقدراست؟

 یکی از بهترین ایمپلنت های دندانی ، اندوستئال است. ایمپلنت های اندوستال رایج ترین نوع ایمپلنت های دندانی هستند و شبیه پیچ ها یا استوانه های کوچک هستند. آنها اغلب از تیتانیوم ساخته می شوند اما می توانند از سرامیک نیز ساخته شوند.این ایمپلنت‌ها مستقیماً در استخوان فک شما قرار می‌گیرند و معمولاً از یک فرآیند دو مرحله‌ای استفاده می‌کنند. در طول عمل به شما بی حسی داده می شود تا دردی احساس نکنید.

ابتدا جراح شما برشی در لثه های شما ایجاد می کند. سپس آنها به دقت در استخوان فک شما سوراخ می کنند تا فضایی برای ایمپلنت ایجاد کنند.پس از کاشت ایمپلنت، استخوان فک و لثه شما اجازه بهبودی پیدا می کند. یک تاج معمولاً با استفاده از یک پایه فلزی به نام اباتمنت در طول ویزیت بعدی به ایمپلنت متصل می شود.

اگر قرار گرفتن چیزی در استخوان فک خود را دوست ندارید. ممکن است دومین ایمپلنت دندانی رایج را کمی بیشتر دوست داشته باشید.در هر حال عمردندان ایمپلنت شده به شما و مراقبت شما بستگی دارد.کلینیک دندانپزشکی ساتینا، یکی از کلینیک های خوب در تهرانپارس در خدمت شماست.

ایمپلنت  دندان ساب پریوستال: عمرایمپلنت دندان چقدراست؟

یکی دیگر از انواع ایمپلنت های دندانی، ایمپلنت های ساب پریوستال است. ایمپلنت های ساب پریوستال در زیر لثه و بالای استخوان فک قرار می گیرند. آنها از یک چارچوب فلزی با پسوندهای کوچک تشکیل شده اند که کمی از لثه بیرون زده است. این ایمپلنت ها معمولا برای افرادی توصیه می شود که:

 • استخوان سالم فک برای قرار دادن ایمپلنت اندوستال را ندارند
 • مایل به انجام یک روش اضافی قبل از قرار دادن ایمپلنت نیستند.

همانند ایمپلنت های اندوستئال، هنگام قرار دادن ایمپلنت های ساب پریوستال از بی حسی استفاده می شود. کاشت ایمپلنت یک فرآیند چند مرحله ای است.اولین گام شامل برداشتن قالب استخوان فک است. این کار به گونه ای انجام می شود که ایمپلنت در هنگام قرار دادن به درستی جا بیفتد. جراح شما باید برشی ایجاد کند تا استخوان فک شما نمایان شود تا قالب گیری کند.هنگامی که ناحیه بهبود یافت. زمان کاشت ایمپلنت فرا می رسد. پس از ایجاد برش در لثه، قاب فلزی ایمپلنت به گونه ای قرار می گیرد که در بالای استخوان فک شما قرار گیرد.در طول ویزیت بعدی، روکش ها را می توان روی قاب فلزی ایمپلنت قرار داد. این ها به اکستنشن های کوچکی که از لثه های شما بیرون زده اند وصل می شوند.

ایمپلنت های زیگوماتیک(مینی ایمپلنت های دندانی): ماندگاری ایمپلنت دندانی چقدر است؟

ایمپلنت زیگوماتیک کمترین نوع ایمپلنت دندانی است که در دسترس شماست. این پیچیده ترین روش است و فقط در صورتی باید انجام شود که استخوان فک کافی برای ایمپلنت اندوستال نداشته باشید.ایمپلنت به جای استخوان فک در استخوان گونه بیمار قرار می گیرد.

مینی ایمپلنت های دندانی  نسبت به سایر انواع ایمپلنت های دندانی باریک تر هستند. قطر آنها کمتر از 3 میلی متر است که تقریباً به اندازه قطر یک خلال دندان است.بر خلاف ایمپلنت های دندانی معمولی، این روش کمتر تهاجمی یا ساده تر است.مینی ایمپلنت های دندانی به گونه ای طراحی شده اند که دائمی باشند و به اندازه سایر ایمپلنت های دندانی ماندگار باشند.عمردندان ایمپلنت شده بستگی به مراقبت شمادارد.مرکز دندانپزشکی ساتینا بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران پارس اماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

برای خواندن درباره لمینت دندان و کامپوزیت دندان کلیک کنید.

چه عواملی می تواند باعث شکستن ایمپلنت دندان شود؟عمرایمپلنت دندان چقدراست ؟

در حالی که ایمپلنت های دندانی برای بسیاری از افراد می توانند مادام العمر دوام بیاورند. در برخی موارد ممکن است با شکست مواجه شوند. به طور کلی، شکست ایمپلنت معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که چیزی در ادغام استخوانی یا روند بهبودی اختلال ایجاد کند.

عواملی که ممکن است باعث شکست ایمپلنت شوند عبارتند از:

مراقبت و نگهداری ناکافی

بهداشت دهان و دندان به همان اندازه که برای دندان های واقعی شما مهم است برای ایمپلنت ها نیز مهم است. تجمع پلاک می تواند منجر به بیماری لثه شود که می تواند به لثه و استخوان فک شما آسیب برساند.به همین دلیل، رعایت بهداشت دهان و دندان هنگام کاشت ایمپلنت بسیار مهم است. این شامل:

 • مسواک زدن حداقل دو بار در روز
 • نخ دندان کشیدن روزانه
 • محدود کردن مصرف غذاهای شیرین
 • هر 6 ماه یکبار برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.عمرایمپلنت دندان بستگی به مراقبت شخصی شما دارد.

استخوان ناکافی

ایمپلنت‌های اندوستال باید به‌طور پایدار در استخوان فک شما ثابت بمانند. به همین دلیل، اگر استخوان فک کافی وجود نداشته باشد که به طور موثر در جای خود محکم شود، ممکن است ایمپلنت شکست بخورد.قبل از کاشت ایمپلنت، معاینه کامل استخوان فک انجام می شود. این می تواند شامل اشعه ایکس و مدل سازی سه بعدی برای کمک به تعیین کیفیت استخوان محل بالقوه ایمپلنت باشد.اگر استخوان کافی وجود نداشته باشد، برخی از افراد ممکن است قبل از دریافت ایمپلنت اندوستال، اعمال زیر را انجام دهند:

 • پیوند استخوان
 • لیفت سینوسی  

از دست دادن استخوان در طول زمان

این عامل نیز می تواند ایمپلنت را بی ثبات کند. این می تواند به دلیل مواردذکر شده رخ دهد:

 • بیماری اطراف ایمپلنت
 • پوکی استخوان
 • سیگار کشیدن

ماندگاری ایمپلنت دندان چقدر است؟عمرمفید ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی دائمی هستند. این به این دلیل است که آنها مستقیماً با استخوان فک ارتباط برقرار می کنند و از طریق فرآیندی به نام osseointegration با بافت استخوانی اطراف پیوند می یابند.هنگامی که این فرایند کامل شد، مواد ایمپلنت و استخوان اطراف آن با هم ترکیب می شوند. به همین دلیل، ایمپلنت می تواند به عنوان یک ریشه دندان مصنوعی عمل کند و پایه محکمی برای دندان مصنوعی ایجاد کند.در حالی که خود ایمپلنت به صورت دائمی طراحی شده است، ممکن است تاج متصل به آن به دلیل ساییدگی و پارگی طبیعی نیاز به تعویض داشته باشد. این تعویض ممکن است هر 15 تا 20 سال نیاز باشد.کلینیک زیبایی و دندانپزشکی ساتینا،بهترین کلینیک دندانپزشکی شرق تهران درخدمت شماست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

8 دیدگاه در آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

 1. بارانی says:

  کلینیک فوق العاده ایه
  من به همه تهرانیا پیشنهاد میکنم یه بار بیان
  هم کیفیت و هم هزینه ها خیلی عالیه

 2. اعلمی says:

  من به پیشنهاد یکی از دوستام اومدم ولی واقعا خوشم اومد همون یه بار منو تبدیل به مراجعه کننده همیشگی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما