بهترین دستگاه لیزر موهای زائد_ انواع لیزر مو زائد و عملکرد آن ها

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد امروزه بیشتر برای کمک به از بین بردن موهای زائد در طولانی مدت استفاده می شود. با پیشرفت فناوری، قیمت این سرویس برای شهروندان بهترشده است.هم چنین چندین روش مختلف برای لیزرموهای زائد وجوددارد. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد یک دستگاه خاص نیست. بلکه دستگاهی است براساس مشخصات خاص شما انتخاب می شود. این بستگی به رنگ پوست شما و موهای شما دارد که چگونه است. انواع دستگاه لیزموزائد با عملکردهای مختلفی وجوددارد. با ماهمراه باشید تا با خواندن این مقاله به آن ها دست یابید.

انواع دستگاه لیزرموهای زائد

انواع دستگاه لیزرموهای زائد کدامند؟

وقتی صحبت از دستگاه لیزر موهای زائد می شود، گزینه های زیادی وجود دارد. پنج نوع از رایج ترین سیستم لیزر موهای زائد عبارتند از Ruby، Alexandrite، IPL، Diode و Nd:YAG. هر سیستم لیزری با دیگری متفاوت است. برخی از لیزرها برای انواع خاصی از موها بهتر هستند. انواع دیگری از انواع لیزر موهای زائد برای افرادی با رنگ پوست تیره تر ایمن تر هستند. برخی از دستگاه های لیزر موهای زائد در مناطق خاصی از بدن بهتر از سایر لیزرها عمل می کنند.در انجام لیزر موهای زائد سطحی از مهارت وجود دارد. تجربه تکنسین لیزر همچنین ممکن است تعیین کند که چند جلسه باید انجام دهید چقدر احساس ناراحتی می کنید و هر جلسه چقدر طول می کشد.برای اطلاعات بیشتر درمورد بهترین لیزر موزائد باما همراه باشید.

در زیر پنج انواع لیزر موهای زائد و نحوه عملکرد آنها توضیح داده شده است:

 لیزرموهای زائد الکساندرایت

یکی از محبوب ترین انواع لیزر موزائد، لیزرموزائد الکساندرایت است. این نوع لیزر برای افرادی با رنگ پوست روشن ایده‌آل است. گفته می‌شود کمی کمتر از انواع دیگر لیزرهای موهای زائد به بدن صدمه می‌زند. با این حال، بخشی از دلیلی که به بدن آسیب نمی رساند این است که طول موج لیزر کوتاهتر است. به این معنی که  امواج این لیزر به عمق پوست نفوذ نمی کند. لیزرموهای زائد الکساندریت سریعترین سیستم لیزر موجود است. به عنوان مثال، لیزر الکساندرایت می تواند ناحیه درمان بزرگی مانند پشت را در کمتر از 30 دقیقه پوشش دهد. نقطه ضعف تکرار سریع لیزر درد است. اگرچه ماشین‌های جدیدتر برای بهبود تجربه بیمار، دستگاه‌های خنک‌کننده را تعبیه کرده‌اند.

حذف موهای زائد با لیزر الکساندرایت ممکن است برای رفع دائمی موهای زائد به جلسات بیشتری نیازداشته باشد، زیرا طول موج آن کوتاه تر است. حتی اگر حذف موهای زائد دائمی نباشد، ماندگاری آن نسبت به روشهای دیگر از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون، ژیلت و …  بیشتر است.بهترین لیزر موهای زائد برای پوست های روشن است.

 لیزرموهای زائد دایود

یکی ازانواع لیزر موزائد است که اغلب با الکساندرایت مقایسه می شود. آنها دارای طول موج طولانی تری برای نفوذ عمیق تر به پوست هستند. حذف موهای زائد با لیزر دایود برای افرادی که موهای کوتاه‌تری دارند و رنگ پوست متوسط ​​تیره دارند، بسیار مؤثر است. این نوع لیزر، یکی از انواع لیزر موهای زائد پرکاربرد است. با پیشرفت‌های روزافزون در فناوری، این روش تقریباً بدون درد است. سیستم لیزر موهای زائد دایود در میان مردانی که به دنبال درمان برای از بین بردن موهای پشت یا موهای سینه هستند، محبوب است.در مقایسه با انواع لیزر موهای زائد دیگر، لیزر دایود اغلب به جلسات کمتری برای تکمیل نیاز دارد. البته، تعداد جلسات در نهایت بسته به پیکربندی هر فرد متفاوت خواهد بود.

از بین بردن موهای زائد با لیزر روبی

این نوع دستگاه لیزر موهای زائد جزو اولین لیزرموهای زائد بود. در نتیجه، این روش در حال منسوخ شدن است. زیرا نسبت به روش های دیگر بسیار کندتر است. لیزر روبی برای از بین بردن موهای سبک و نازک ایده آل می باشد. از طرف دیگر، سیستم لیزر روبی برای افرادی با رنگ پوست تیره‌تر توصیه نمی‌شود. سیستم لیزر روبی یک مکث طولانی بین پالس های لیزر برای کاهش ناراحتی دارد. در حالی که درد کمتری دارد، تکرار کندتر به این معنی است که لیزر درمانی نسبت به سایر سیستم های لیزر موهای زائد به زمان بیشتری نیاز دارد. در نتیجه لیزر روبی برای مناطق کوچکتر درمان ایده آل است.

پس از درمان با لیزرموهای زائد روبی، ممکن است برخی از عوارض جانبی را تجربه کنید. با این حال، این عوارض جانبی دائمی نیستند و تقریباً هرگز جدی گرفته نمی شوند. استفاده از کمپرس سرد و مرطوب کننده باعث کاهش ناراحتی می شود و اثرات آن را سریعتر از بین می برد. این نوع لیزرموهای زائد درمقایسه با دایود و الکساندریت کمی باعث احساس درد می شود.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد می تواند شامل تورم، درد شبیه احساس آفتاب سوختگی و قرمزی باشد. همه افراد این عوارض جانبی را تجربه نمی کنند. برخی افراد به لیزرهای مختلف واکنش متفاوتی نشان می دهند. از آنجایی که پوست تیره‌تر نور را راحت‌تر جذب می‌کند، افرادی که پوست تیره‌تر دارند بیشتر مستعد سوزش به عنوان یک عارضه جانبی هستند. با این حال استفاده از بهترین لیزر موهای زائد مناسب بدن کلیدی برای جلوگیری از این امر است.

 لیزر موهای زائد اندیاگ (Nd YAG)

این نوع از انواع لیزرموهای زائد، یک لیزر سنگین است. لیزرموهای زائد اندیاگ بهترین عملکرد را روی موهای ضخیم تر و صاف تر دارد. همچنین بهترین نوع لیزر برای افرادی است که پوست تیره تری دارند. در واقع، برای افرادی که پوست روشن‌تر و موهای ظریف‌تری دارند، کمتر مؤثر است، بنابراین این افراد باید لیزر درمانی متفاوتی را انتخاب کنند. در بین هر نوع لیزر درمانی، درمان‌های اندیاگ طولانی‌ترین طول موج را دارند، به این معنی که نسبت به انواع دیگر کمی ناراحت‌کننده‌تر هستند.

انواع مختلف لیزر موهای زائد نیز احتمال دائمی بودن درمان را تعیین می کند. به عنوان مثال، لیزرهای اندیاگ دارای طولانی ترین طول موج هستند. به این معنی که در عمیق ترین ها نفوذ می کنند. این لیزرها به احتمال زیاد به انتهای مطلق ریشه مو می رسند و پس از چندین جلسه آن را برای همیشه از بین می برند.بهترین لیزر موهای زائد برای افرادی با پوست تیره، اندیاگ است.

 لیزرموهای زائد IPL(  نور پالسی شدید)

اگرچه اغلب جزو انواع لیزر موهای زائد طبقه بندی می شود،  اماIPL  در واقع یک لیزر نیست. بلکه فقط یک نور است. همانطور که از نام آن مشخص است، نور پالسی شدید برای آسیب رساندن به فولیکول های مو مشابه لیزر استفاده می شود. انواع دیگر درمان IPL برای هر فرد بسیار قابل تنظیم است. طول موج و سطوح قدرت را می توان برای رفع نیازهای افراد بر اساس رنگ پوست و کیفیت مو تنظیم کرد.

درمان IPL طی چند جلسه انجام می شود. برای هر فرد با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز خود متفاوت است. این ممکن است با رنگ پوست و ضخامت موهای شما نیز مرتبط باشد. نوع لیزر موهای زائدی که انتخاب می کنید ممکن است به جلسات کمتر یا بیشتر نیاز داشته باشد. اگر موها در برخی از نواحی هنوز در حال بازگشت هستند. ممکن است لازم باشد بدون توجه به لیزری که انتخاب می‌کنید، برای درمان‌های بیشتری مراجعه کنید. لیزرموهای زائدIPLبه عنوان لیزر روشن کننده نیز شهرت دارد.

بهترین لیزرموهای زائد چیست؟

باید گفت بهترین نوع لیزرموهای زائد ، دستگاه های ترکیبی هستند.چون  دارای طول موج های کوتاه و بلند هستند. این باعث می شود هم برای کسانی که پوست تیره و هم کسانی که پوست روشن دارند، مناسب باشد.هم چنین مزیت دیگر دستگاه های ترکیبی تنظیم آن برای نواحی مختلف بدن با موهای ضخیم و نازک است. به شما دستگاه لیزر ترکیبی را پیشنهاد می کنیم.این نوع لیزر یکی از برترین انواع لیزرموهای زائد بدن است.

کلام آخر

بهترین لیزرموهای زائد با توجه به رنگ پوست و مو شما مشخص می شود. مادر کلینیک ساتینا لیزر ترکیبی الکس-دایود-اندیاگ را برای حذف موهای زائد شما در نظر گرفته ایم. این نوع لیزر ترکیبی چون دارای طول موج های مختلف است پس برای انواع پوست ها تیره و روشن، موهای نازک و ضخیم مناسب است. در حال حاضر دستگاه  لیزر ترکیبی الکس- دایود-اندیاگ بهترین دستگاه لیزر موهای زائد شناخته شده است. دلیل آن هم گستردگی طول موجی است که دارد و تمام نواحی بدن را پوشش می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما