لاغری با کرایوتراپی چیست _عوارض جانبی کرایوتراپی

لاغری با کرایوتراپی چیست

یکی از روش های لاغری غیرتهاجمی کرایوتراپی است.لاغری با کرایوتراپی چیست ؟ چگونه به کاهش وزن کمک کند؟جلسات کرایوتراپی می تواند با قرار دادن بدن در معرض سرما، باعث کاهش وزن شود. به این صورت که سرعت متابولیسم شما را افزایش می دهد. همینطورصدها کالری را فقط در چند دقیقه می سوزاند.دراین مقاله به مزایای کرایو تراپی و عوارض جانبی کرایو تراپی می پردازیم.

بررسی  فرایند کرایو تراپی از نظر علمی-کرایوتراپی چیست؟

ازنظرعلمی میزان متابولیسم پایه شما مقدار انرژی است که هنگام استراحت برای شما مصرف می شود. هنگامی که بدن به طور ناگهانی و تنها برای مدت کوتاهی در معرض دمای بسیار پایین قرار می گیرد، میزان متابولیسم پایه افزایش می یابد. زیرا باید انرژی بیشتری برای گرم نگه داشتن خود مصرف کند. در همان زمان، خون شما مملو از ترکیبی از هورمون ها، از جمله آدرنالین است که سطح انرژی را افزایش می دهد. این باعث می‌شود کاربران احساس شادابی و طراوت کنند.

مزایای کرایوتراپی برای لاغری

اگر کسی به اندازه کافی شجاع بوده که به داخل حمام یخی بپرد، مطمئن باشید که سرما درمانی مشابه نیست! کمبود رطوبت در اتاقک کرایو به این معنی است که هوای سرد بیش از نیم میلی متر به پوست شما نفوذ نمی کند. وقتی از اتاق ما بیرون می روید، بدن شما باید سخت تر کار کند تا خودش را گرم کند و به دمای اتاق بازگردد. این بدان معناست که بدن شما به سرعت کالری می سوزاند. ممکن است تا 500-800 کالری در طول و بعد از قرار گرفتن در معرض اتاق ما صرف شود. آیا می خواهید شما جدید را کشف کنید؟ برای مشاوره در بهترین مرکزلاغری در تهرانپارس رزرو کنید.

آیا کرایوتراپی به کاهش وزن کمک میکند؟

لاغری با کرایوتراپی چیست ؟ سرما درمانی با قرار دادن بدن در معرض سرمای شدید برای لاغری انجام می شود.روش محبوب کرایوتراپی کل بدن شما را در محفظه ای قرار می دهد که تمام قسمت های بدن شما را به جز سر شما می پوشاند در طول درمان های کرایوتراپی کل بدن، افراد برای چند دقیقه وارد اتاقک کرایوتراپی می شوند. سپس با استفاده از بخارات نیتروژن مایع، دما تا 300- درجه فارنهایت کاهش می یابد. با کرایوتراپی به سوی لاغری بروید.لاغری با کرایوتراپی در حال تبدیل شدن به مد روز است. ورزشکاران حرفه ای و افراد مشهور هالیوود درکنار رژیم درمانی منظم تسلیم این روند سرد شده اند.

کرایو تراپی موضعی چیست؟

کرایوتراپی را می توان فقط در یک ناحیه انجام داد یا می توانید کرایوتراپی کل بدن را انتخاب کنید. کرایوتراپی موضعی می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود.از جمله از طریق کیسه‌های یخ، ماساژ یخ، اسپری‌های خنک‌کننده، حمام یخ، و حتی از طریق پروب‌هایی که در بافت تزریق می‌شوند.

کرایوتراپی چگونه می تواند به مدیریت وزن کمک کند؟

همه ما می دانیم که هیچ قرص جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد. اگر وجود داشت، مطمئناً زمان کمتری را روی تردمیل صرف می کردیم! تنها راه برای لاغر شدن و لاغر ماندن این است که کالری بیشتری بسوزانید از آنچه دریافت می کنید.با کرایوتراپی لاغر شوید.

دستگاه‌های متعددی مانند ساعت‌های هوشمند امکان ردیابی کالری دریافتی و مصرف روزانه را فراهم می‌کنند. اما در نهایت کالری‌ها باید قبل از تبدیل شدن به سلول‌های چربی سوزانده شوند.این یکی از اصول اصلی کاهش وزن باکرایوتراپی است.

عوارض جانبی کرایوتراپی چیست

مزایای کرایوتراپی چیست؟

علاوه براینکه کرایو تراپی برای لاغری استفاده می شود. مزایای دیگری هم دارد که دراین مقاله به آن می پردازیم.درساتینا کلینیک،بهترین کلینیک لاغری تهرانپارس برای مشاوره درخدمتیم.

علائم میگرن را کاهش می دهد

کرایوتراپی برای لاغری می تواند با خنک کردن و بی حس کردن اعصاب ناحیه گردن به درمان میگرن کمک کند. یک مطالعه نشان داد استفاده از دو کیسه یخ منجمد بر روی شریان های کاروتید گردن باعث کاهش درد میگرنی در می شود. این کار باعث خنک شدن خون عبوری از عروق داخل جمجمه ای می شود. شریان های کاروتید نزدیک به سطح پوست و در دسترس هستند.

تحریک عصبی را بی حس می کند

بسیاری از ورزشکاران سال هاست که از سرما درمانی برای درمان آسیب ها استفاده می کنند. یکی از دلایل آن این است که می تواند درد را بی حس کند. سرما در واقع می تواند عصب تحریک شده را بی حس کند. پزشکان ناحیه آسیب دیده را با یک کاوشگر کوچک که در بافت مجاور قرار داده می شود درمان می کنند. این می تواند به درمان درد مزمن یا حتی آسیب های حاد کمک کند.

به درمان اختلالات خلقی کمک می کند

دمای فوق العاده سرد در کرایوتراپی کل بدن می تواند باعث پاسخ های هورمونی فیزیولوژیکی شود. این شامل ترشح آدرنالین، نورآدرنالین و اندورفین است. این تأثیر مثبتی بر کسانی که اختلالات خلقی مانند اضطراب و افسردگی دارند، دارد. یک مطالعه نشان داد که سرما درمانی کل بدن در درمان کوتاه مدت برای هر دو موثر است.

درد آرتروز را کاهش می دهد

کرایوتراپی موضعی فقط برای لاغری نیست. یک مطالعه نشان داد که سرما درمانی کل بدن درد را در افراد مبتلا به آرتریت کاهش می دهد. آنها دریافتند که این درمان به خوبی قابل تحمل است. همچنین در نتیجه فیزیوتراپی و کاردرمانی تهاجمی‌تر را ممکن می‌سازد. این در نهایت برنامه های توانبخشی را موثرترکرد.

ممکن است به درمان تومورهای کم خطر کمک کند

کرایوتراپی هدفمند و موضعی می تواند به عنوان یک درمان سرطان استفاده شود. در این زمینه، آن را “کرایوسرجری” می نامند. با انجماد سلول های سرطانی و احاطه کردن آنها با کریستال های یخ عمل می کند. در حال حاضر برای درمان برخی از تومورهای کم خطر برای انواع خاصی از سرطان، از جمله سرطان پروستات، استفاده می شود.

ممکن است به پیشگیری از زوال عقل و بیماری آلزایمر کمک کند

در حالی که تحقیقات بیشتری برای ارزیابی اثربخشی این استراتژی مورد نیاز است. این نظریه وجود دارد که سرما درمانی کل بدن می تواند به پیشگیری از آلزایمر و سایر انواع زوال عقل کمک کند. زیرا اثرات ضد اکسیداتیو و ضد التهابی کرایوتراپی می‌تواند به مقابله با پاسخ‌های استرس اکسیداتیو و التهابی که در آلزایمر رخ می‌دهد کمک کند.

درماتیت آتوپیک و سایر بیماری های پوستی را درمان می کند

درماتیت آتوپیک یک بیماری التهابی مزمن پوستی با علائم مشخصی از خشکی و خارش پوست است. از آنجایی که کرایوتراپی می تواند سطح آنتی اکسیدان را در خون بهبود بخشد. هم چنینمی تواند به طور همزمان التهاب را کاهش دهد. منطقی است که کرایوتراپی موضعی و کل بدن می تواند به درمان درماتیت آتوپیک کمک کند. مطالعه دیگری اثر آن را برای آکنه، هدف قرار دادن غدد چربی بررسی کرد.

مزایای کرایوتراپی برای لاغری

نظریه کرایوتراپی این است که سلول های چربی را در سراسر بدن منجمد کرده و آنها را از بین می برد. این باعث می شود که آنها توسط کبد شما از بدن فیلتر شده و به طور دائم از مناطق بافت چربی خارج شوند.کلینیک لاغری در تهران، ساتینا کلینیک درخدمت شماست.

یک مطالعه در سال 2013 در مجله تحقیقات بالینی نشان داد که قرار گرفتن روزانه در معرض دمای سرد (62.5 درجه فارنهایت یا 17 درجه سانتیگراد) به مدت 2 ساعت در روز در طول 6 هفته باعث کاهش چربی کل بدن تا حدود 2 درصد می شود.این نشان می دهد که بدن ممکن است مکانیسم هایی برای کاهش چربی به دلیل دمای سرد داشته باشد.

مطالعه‌ای در سال 2014، شرکت‌کنندگان را به مدت 4 ماه هر شب در معرض دماهای سرد و سپس دمای فزاینده‌ای گرم‌تر قرار داد. مطالعه در دمای 75 درجه فارنهایت (23.9 درجه سانتیگراد) تا 66.2 درجه فارنهایت (19 درجه سانتیگراد) شروع شد و تا پایان دوره 4 ماهه به 81 درجه فارنهایت (27.2 درجه سانتیگراد) رسید.

محققان دریافتند که قرار گرفتن در معرض دمای تدریجی سردتر و گرمتر می‌تواند باعث شود چربی قهوه ای شما به این تغییرات دما واکنش بیشتری نشان دهد . هم چنین به بدن شما در پردازش گلوکز بهتر کمک کند.این لزوما با کاهش وزن مرتبط نیست. اما افزایش متابولیسم قند می تواند با کمک به بدن در هضم بهتر قندها کمک کند.این به کاهش وزن در طول زمان کمک کند.

عوارض کرایوتراپی برای لاغری

کرایوتراپی عوارض جانبی دارد که ممکن است بخواهید قبل از تلاش برای کاهش وزن آن را در نظر بگیرید.سرمای شدید روی پوست می تواند منجر به تعدادی از عوارض جانبی مرتبط با اعصاب شود.دراین بخش از مقاله به بیان برخی از عوارض جانبی کرایوتراپی می پردازیم برخی از عوارض کرایوتراپی عبارتنداز:

  • بی حسی
  • احساس سوزن سوزن شدن
  • سرخی
  • تحریک پوست

اینها معمولاً موقتی هستند و تنها چند ساعت پس از عمل ادامه دارند. اگر بعد از 24 ساعت از بین نرفتند، به پزشک مراجعه کنید.

 روش لاغری کرایوتراپی چیست؟

خطرات کرایوتراپی چیست؟

تااینجا درمورد فرایند کرایو تراپی و مزایای کرایوتراپی و همچنین عوارض آن گفتیم. اما برای خیلی ها سوال است که ایا کرایوتراپی خطرناک است. درادامه به برخی از موارد منع استفاده از کرایو تراپی می پردازیم. برخی از خطرات کرایو تراپی عبارتند از:

استفاده طولانی مدت

کرایوتراپی را بیشتر از زمانی که پزشک توصیه کرده انجام ندهید. زیرا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سرما می تواند باعث آسیب دائمی عصبی یا مرگ بافت پوست (نکروز) شود.کرایوتراپی کل بدن که در دمای زیر صفر انجام می شود. هرگز نباید بیش از 5 دقیقه در هر بار انجام شود.باید توسط یک ارائه دهنده آموزش دیده نظارت شود.اگر سرما درمانی را در خانه با کیسه یخ یا وان پر از یخ انجام می دهید، کیسه یخ را با حوله بپوشانید تا از سوختگی در فریزر جلوگیری کنید. و بیش از 20 دقیقه حمام یخ انجام ندهید.

خطر برای افراددیابتی

کسانی که دیابت دارند یا هر شرایطی که بر اعصاب آنها تأثیر می گذارد نباید از کرایوتراپی استفاده کنند. آنها ممکن است نتوانند به طور کامل اثر آن را احساس کنند.این می تواند منجر به آسیب عصبی بیشتر شود.

نکات و دستورالعمل هایی برای کرایوتراپی

اگر شرایطی دارید که می‌خواهید با کرایوتراپی درمان کنید، با بهترین متخصص ها صحبت کنید.همیشه ایده خوبی است که قبل از استفاده از هر نوع درمانی با پزشک خود مشورت کنید.ما در کلینا ساتینا،بهترین کلینیک لاغری درتهران درخدمت شماهستیم.

  • در صورت دریافت کرایوتراپی کل بدن، لباس خشک و گشاد بپوشید.
  • برای محافظت در برابر سرمازدگی جوراب و دستکش همراه داشته باشید.
  • در طول درمان، در صورت امکان حرکت کنید تا خون خود را حفظ کنید.
  • اگر در حال انجام کرایوسرجری هستید، پزشک از قبل در مورد آمادگی های خاص با شما صحبت خواهد کرد. این ممکن است شامل نخوردن یا ننوشیدن به مدت 12 ساعت قبل باشد.

کلام اخر

شواهد حکایتی فراوانی وجود دارد و برخی تحقیقات از این ادعا که کرایوتراپی می‌تواند فواید سلامتی داشته باشد، حمایت می‌کند، اما سرما درمانی کل بدن هنوز در حال تحقیق است. از آنجا که هنوز در حال تحقیق است، با پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید تا ارزیابی کنید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.دراین مقاله به سوال زیر پاسخ دادیم.

روش لاغری کرایوتراپی چیست؟  چراانجام می شود؟ مزایای کرایوتراپی چیست؟ عوارض جانبی کرایوتراپی چیست؟  ایا کرایو تراپی خطرناک است؟برای مشاوره در ساتینا کلینیک ، بهترین کلینیک لاغری تهرانپارس منتظرشما هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

2 دیدگاه در لاغری با کرایوتراپی چیست _عوارض جانبی کرایوتراپی

  1. پینگ بک: مهسا صادقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما