جشنواره تخفیف شهریور ماه کلینیک زیبایی و دندان پزشکی ساتینا

 به مدت محدود فقط برای 35 نفر اول

 
 

 

 
 

مـــانــده تــا پـــایــان شهــــــریور

ظرفیت باقی مانده فقط  1  نفر 

نمونه کارهای کامپوزیت ساتینا

.

.

.

ونیرکامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت دندان، یکی‌ از بهترین درمان ها برای‌ ایجاد لبخندی زیباست. در یک تعریف می توان این‌گونه عنوان‌ کرد که ونیر کامپوزیت دندان، ترکیبی‌ از مواد زمینه‌ای هستند که‌ در اثر ترکیب ذراتی به‌ نام فیلر به‌ استحکام بالایی‌ دست خواهند یافت. به‌ عبارت دیگر این‌ ترکیب خمیری‌ شکل‌ است به‌ وسیله تابش نور در طول موج خاص به صورت سفت و سخت در خواهد آمد. بعد از سفت‌شدن، بوسیله پولیش دادن‌ به‌ آن‌ شکل مناسب‌ می دهند تا در دهان موجب‌ اذیت کردن‌ دیگر دندان ها نشود. ونیرکامپوزیت ها از انواع روکش های دندانی می باشند.

یک دندانپزشک ممکن است بین۲ نوع ونیرهای کامپوزیت دندان انتخاب کند: ونیر کامپوزیت مستقیم، ونیر کامپوزیت غیرمستقیم.

ونیرکامپوزیت مستقیم

ونیرکامپوزیت مستقیم روکش هایی هستند که از مواد رزین کامپوزیت ساخته شده اند که مستقیماً روی دندان شما اعمال می شود.زمان زیادی طول نمی کشد تا دندانپزشک دندان های شما را برای استفاده از روکش ها آماده کند. این نوع ونیرها یکی از درمان های ترمیمی هستند که برای دندان های جلویی و بهبود رنگ، اندازه و شکل نصب می شوند. از آنجایی که این ونیرها به آماده سازی کمی نیاز داشته و غالبا طی یک جلسه درمانی و با قیمتی ارزانتر از ونیر لمینیت روی دندان ها قرار می گیرند گزینه مناسبی برای اصلاح طرح لبخند به شمار می روند.فرآیند استفاده از ونیرکامپوزیت مستقیم کم تهاجمی در نظر گرفته می شود.

ونیرکامپوزیت غیر مستقیم

تفاوت اصلی بین ونیرکامپوزیت مستقیم و ونیرکامپوزیت غیرمستقیم در فرآیند اعمال است، نه مواد مورد استفاده. ونیرهای کامپوزیت غیرمستقیم در خارج از دهان در مطب دندانپزشک شما یا در آزمایشگاه دندان‌پزشکی ساخته می‌شوند.شما مجموعه ای از روکش های موقت را تا زمانی که روکش های غیر مستقیم ساخته شوند دریافت خواهید کرد. در نوبت بعدی، ونیرهای کامپوزیت غیرمستقیم با یک لایه چسب بر روی دندان های شما اعمال می شوند.ونیرهای کامپوزیت غیرمستقیم می توانند ساییدگی های بیشتری را تحمل کنند و در برابر شکستگی بهتر از نسخه مستقیم مقاومت کنند. با این حال، هزینه آنها بیشتر از ونیرهای کامپوزیت مستقیم است.

برای رزرو نوبت باما تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۷۲۲۶۱۶_۰۲۱۷۷۷۲۲۶۶۷

گالری زیبایی ساتینا

مزایای ونیرهای کامپوزیت دندان چیست؟

از مهم ترین مزایای ونیرهای کامپوزیت دندان هزینه کمترآن ها نسبت به روکش های چینی(لمینت) است.
اگر ونیر مستقیم باشد، فرآینددرمان کوتاه تر می شود.
می تواند بسیاری از مشکلات زیبایی از جمله بدشکل شدن دندان ها، تغییر رنگ و … را بپوشاند.

فرایند روکش ونیرکامپوزیت مستقیم

قبل از استفاده از روکش مستقیم، دندانپزشک مینای دندان شما را برای کمک به چسبندگی حک می کند.سپس یک چسب برای کمک به چسبیدن مواد رزین کامپوزیت به دندان‌های شما اعمال می‌کنند. در نهایت، لایه های بسیار نازکی از مواد کامپوزیت به سطح دندان شما اضافه می شود.دندانپزشک لایه های رزین کامپوزیت را با نور “درمان” یا به سرعت سفت می کند.شما و دندانپزشکتان می توانید سایه یا رنگی را که می خواهید برای روکش های خود انتخاب کنید. دندانپزشک شما می تواند رنگ های رزین کامپوزیت را مخلوط کند تا روکش های شما طبیعی به نظر برسد.

فرایند روکش های ونیرکامپوزیت غیرمستقیم

پس از اینکه دندانپزشک دندان های شما را آماده کرد. قالبی از دندان های شما را می گیرد.روکش های غیر مستقیم در خارج از دهان شما ساخته می شوند. زمانی که روکش های غیرمستقیم آماده شدند. دندانپزشک آنها را با اچ کردن دندان ها و سپس اعمال نوعی چسب بر روی دندان های شما اعمال می کند. این چسب یا عامل باندینگ به ماندن روکش ها در جای خود کمک می کند.سپس ونیرهای کامپوزیت را روی دندان‌های شما قرار می‌دهند. آنها از نور برای سفت شدن چسب و چسباندن روکش ها به دندان استفاده می کنند. پس از آن، دندانپزشک لبه های سرگردان را تمیز می کند و همه چیز را صیقل می دهد.

چه کسانی می توانند ونیردندان انجام دهند؟

ونیرهای کامپوزیت دندان می توانند عیوب دندان را بپوشانند و لبخندی یکنواخت و درخشان به شما بدهند.عیوب می تواند شامل دندان هایی باشد که کج یا بد شکل، بریده شده، لکه دار شده اند.هم چنین یک پوشش مناسب برای فرسایش مینای دندان هاست.

ماندگاری ونیرکامپوزیت دندان چقدر است؟

امروزه ماندگاری ونیرکامپوزیت دندان نسبت به گذشته بسیاربیشتر است. آنها می توانند به طور متوسط ​​۵ تا ۷ سال دوام بیاورند.پس از آن، به یک مجموعه روکش جایگزین نیاز دارید. البته شما می توانید با مراقبت خوب از ونیرکامپوزیت های دندان خود، عمر آنها را افزایش دهید.

انواع مختلف کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان ماکروفیل یا درشت دانه

یکی از انواع مختلف کامپوزیت دندان،کامپوزیت دندان ماکروفیل یا درشت دانه است.این مواد دارای ذراتی حدود ۱۰ تا ۵۰ میکرومتر است که در مقایسه با مواد ترمیمی امروزی بسیار بزرگ هستند. البته درشتی این ذرات سبب مقاومت بیشتر مواد می شد اما پولیش دندان را در فرآیند درمان برای دندانپزشک سخت می کرد.علاوه بر این درشتی ذرات، زیبایی ظاهری دندان را تحت تاثیر قرار می داد و حتی گاهی با چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده بود. مقدار فلزهای غیر آلی موجود در کامپوزیت ماکروفیل، حدود هفتاد تا هشتاد درصد می باشد. در نهایت از آنجایی که دانه های این نوع کامپوزیت بسیار درشت است، وجود این دانه های درشت، زمینه را برای لک شدن و رنگی شدن کامپوزیت فراهم می کند که این موضوع جزو ایرادات و معایب این طرح درمان محسوب می شود. امروزه ماکروفیل ها دیگر از دور خارج شده و مورد استفاده قرار نمی گیرند.برای اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان فلکه دوم تهران پارس با کلینیک دندانپزشکی ساتینا تماس بگیرید.

با پیشرفت علم دندان پزشکی و تجهیزات پزشکی، کم کم این دانه ها ریزتر و ریزتر شد. این ریزتر شدن در کیفیت و کارایی انواع کامپوزیت های بعدی، تاثیر مستقیم گذاشت.

کامپوزیت دندان میکروفیل یا ریز دانه

کامپوزیت های میکروفیل دندان دارای ذرات کوچکتر از ۱۰۰ نانومتر هستند. همین عامل باعث می شود تا انجام پولیش بسیار راحت انجام شود و بخش ترمیم شده توسط میکروفیل کاملا یکدست و صاف باشد. این نوع کامپوزیت بااینکه مقاومت و استحکام کمتری نسبت به کامپوزیت ماکروفیل دارد اما همچنان دارای استحکام بالایی است.البته کامپوزیت میکروفیل سختی و خشونت ظاهری و ساختاری کامپوزیت های قبلی را ندارد. بلکه ظاهری صاف و همانند مینای اصلی دندان ها را داراست.همین موضوع باعث شد که طرفداران این نوع از کامپوزیت روز به روز بیشتر و بیشتر شوند. کامپوزیت های میکروفیل دارای ضریب کشسانی بسیار پایینی هستند و همین موضوع باعث می شود که خاصین انعطاف پذیری بالایی داشته باشند. این انعطاف پذیری باعث می شود که محافظت بهتری در حین اتصال با دندان به واسطه ی این مدل کامپوزیت فراهم شود.از انواع مختلف کامپوزیت دندان،کامپوزیت های میکروفیل دندانی اند.

کامپوزیت دندان هیبرید، میکرو هیبرید و نانو هیبرید

از انواع کامپوزیت دندان می توان به کامپوزیت های هیبرید اشاره کرد. برخی از ذرات این نوع کامپوزیت ها در محدوده ۱۰ تا ۱۵ میکرومتر و برخی دیگر در محدوده ۴۰نانو متر هستند. ریز هیبریدها و نانو هیبریدها هر دو در گروه کامپوزیت های هیبرید،ذراتی ذراتی با فیلربالا هستند که موجب مقاوت بالای مواد می شود. به همین خاطر به راحتی دچار سایش نمی شوند. کامپوزیت های هیبریدی از قدرت و استحکام ماکروفیل ها و زیبایی و قابلیت پولیش میکروفیل ها به صورت همزمان برخوردارند. میکرو هیبرید ها که به عنوان نسل جدید کامپوزیت اخیرا وارد دنیای دندانپزشکی شده است، حاوی ذراتی کوچکتر از ۱۰۰ نانومتر تا ۱ میکرومتر می باشند. این عامل به فراهم کردن زیبایی و درخشش بیشتر به کمک ابزارهای پولیش و پرداخت دندان برای دندانپزشک کمک زیادی می کند. این ویژگی از تجمع پلاک در سطح ترمیم نیز جلوگیری می کند. اما تنها عیب آنها این است که به مرور زمان زیبایی خود را از دست می دهند.کلینیک دندانپزشکی ساتینا، بهترین کلینیک دندانپزشکی شرق تهران، اماده ارائه خدمات انواع کامپوزیت های دندانی در فلکه دوم تهران پارس می باشد.

مزایای کامپوزیت های هیبرید دندان

 • عدم تراش زیاد دندان
 • کم بودن هزینه درمان
 • کوتاه بودن زمان درمان
 • زیبایی و طبیعی بودن ترمیم ها
 • افزایش مقاومت در برابر سایش
 • دوام و مقاومت بالا
 • رنگ کامپوزیت نانوهیبرید متناسب با رنگ دندان های شما

نانو کامپوزیت‌ دندان

ذرات در نانو کامپوزیت دندان در ابعاد ۲۰ نانومتر هستند. در این نوع ذرات به یکدیگر متصل می شوند و خوشه نانو تشکیل می دهند. به همین خاطرنسبت به سایر کامپوزیت ها، قدرت و مقاومت بیشتری در برابر سایش و صیقل پذیری دارند.نانو کامپوزیت دندان قابلیت پولیش خوبی دارد. ازاین رو برای ترمیم دندان های عقبی هم کاربردی مهم دارند.

مزایای استفاده از نانو کامپوزیت ها

 • تولید پرکننده‌ها با جلای بالا
 • کوتاه بودن زمان درمان
 • پایداری و مقاومت مواد نسبت به ضربات مکانیکی
 • کمترین چسبندگی به ابزارها
 • زیبایی و طبیعی بودن کامپوزیت

توصیه های مهم برای ماندگاری بیشتر ونیر کامپوزیت

مسواک زدن منظم با یک خمیر دندان غیر ساینده را انجام دهید.
از هرگونه تمایل به جویدن یخ و سایر اجسام سخت با دندان های جلویی خود خودداری کنید.
برخی از دندانپزشکان نیز توصیه می کنند که مراقب نوشیدنی هایی مانند قهوه یا چای باشید که ممکن است روکش های جدید شما را لکه دار کنند.
آیا می توان ونیر کامپوزیت های دندان را برداشت؟
ونیرهای کامپوزیت را می توان به راحتی با افزودن مواد کامپوزیت جدید جدا، تعمیر یا جایگزین کرد.

بهترین برند های کامپوزیت دندان کدامند؟

از مارک های خوب کامپوزیت دندان، جهت ونیرکامپوزیت می توان به برندهای زیر اشاره کرد:

 • توکویاما ژاپن
 • آی پی اس امریکا
 • سارمکو سوییس
 • کاریزما آلمان
 • اولترادنت امریکا
 • سولافیل انگلیس

کلینیک زیبایی و دندانپزشکی ساتینا،بهترین کلینیک دندانپزشکی فلکه سوم تهرانپارس با ارائه خدمات ونیرکامپوزیت دندان درخدمت شماست.

هزینه ونیر کامپوزیت دندان درتهران چقدر است؟

هزینه عامل مهمی است که باید در نظر بگیرید. روکش ها ارزان نیستند.استفاده از روکش یک فرآیند زمان بر است.زیرا شما می خواهید مواد با کیفیت بالا و کار با کیفیت بالا ارائه شود.اگرچه هزینه ونیر کامپوزیت دندان درتهران نسبت به لمینت کمتراست. اما هزینه ونیر کامپوزیت دندان هنوز هم می توانند گران باشند.هزینه ونیرکامپوزیت های دندان بسته به محل زندگی شما، محل انجام کارهای دندانپزشکی و تعداد ونیرهای مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود.