آیا لیزرموهای زائد سرطان زاست-خطرات لیزر موهای بدن

ایالیزرموهای زائدسرطان زاست؟

اگر از روش های سنتی رفع موهای زائد خسته شده اید، ممکن است به لیزر موهای زائد علاقه مند باشید. درمان‌های لیزری موهای زائد که توسط متخصص پوست واجد شرایط ارائه می‌شوند، باعث جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول‌ها می شوند.البته برای مردم این نگرانی وجودداردکه آیا لیزرموهای زائد سرطان زاست؟ بایدگفت که برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد بدن بی خطر است.باماهمراه باشیدتا از عوارض جانبی لیزرآگاه شوید.

ایالیزرموهای زائدباعث سرطان می شود

لیزر موهای بدن یک روش پزشکی است که از یک پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند.در طی لیزر موهای زائد، لیزر نوری از خود ساطع می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می شود که به کیسه های لوله ای شکل داخل پوست (فولیکول های مو) که مو تولید می کنند آسیب می رساند. این آسیب رشد مو در آینده را مهار یا به تاخیر می اندازد.

اما برخی نگرانند که ایا لیرز سبب سرطان  میشود؟ دراین مقاله با ماهمراه باشیدتا جواب این سوال را پیداکنید.ما درکلینیک ساتینا بامشاوره رایگان اماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستیم.

بحث در مورد عوارض جانبی لیزر موهای زائد زیاد است. اگرچه عوارض جانبی موقت و جزئی ممکن است بعد از عمل رخ دهد. اما سایر عوارض نادر هستند.

عوارض جانبی لیزرموهای زائدبدن

لیزر ممکن است بلافاصله پس از عمل عوارض جانبی موقتی ایجاد کند. تحریک پوست و تغییرات رنگدانه شایع ترین عوارض جانبی هستند.این عوارض جانبی لیزر شایع هستند.

برخی از عوارض جانبی شایع لیزردرمانی

قرمزی و تحریک

حذف موهای زائد از طریق لیزر می تواند باعث تحریک موقت شود. همچنین ممکن است متوجه قرمزی و تورم خفیف در ناحیه تحت درمان شوید. با این حال، این اثرات جزئی هستند. آنها اغلب همان اثراتی هستند که ممکن است بعد از سایر انواع حذف مو، مانند اپیلاسیون، متوجه شوید.متخصص پوست ممکن است قبل از عمل از بی حسی موضعی استفاده کند تا این اثرات را به حداقل برساند.

سوزش پوستی و تورم

سوزش کلی باید ظرف چند ساعت پس از عمل از بین برود. سعی کنید از کیسه های یخ برای کمک به کاهش تورم و هر گونه درد استفاده کنید. اگر علائمی فراتر از تحریک جزئی را تجربه کردید یا اگر عوارض جانبی بدتر شد. باید با پزشک خود تماس بگیرید.

تغییررنگدانه پوست

پس از لیزر درمانی، ممکن است متوجه پوست کمی تیره یا روشن تر شوید. اگر پوست روشنی دارید، به احتمال زیاد لکه های تیره تری در لیزر موهای زائد خواهید داشت. عکس این موضوع در مورد افرادی که پوست تیره دارند، که ممکن است لکه های روشن تری از این عمل داشته باشند صادق است. با این حال، مانند تحریک پوست، این تغییرات موقتی هستند و معمولاً دلیلی برای نگرانی نیستند.

عوارض جانبی شدید لیزر موهای بدن

به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند منجر به عوارض جانبی شدیدتری شود. اگر از کیت های لیزر خانگی استفاده می کنید یا اگر به دنبال درمان از ارائه دهنده ای باشید که مجوز ندارد، خطر شما افزایش می یابد.

عوارض نادر لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان: گاهی اوقات این اثر با ریزش مو بعد از عمل اشتباه گرفته می شود
 • تغییرات در بافت کلی پوست: اگر اخیراً برنزه شده باشید، ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید.
 • جای زخم: این در افرادی که تمایل به زخم شدن آسان دارند بیشتر دیده می شود.
 • تاول و پوسته پوسته شدن پوست: این اثرات ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب خیلی زود پس از عمل ایجاد شود.

این عوارض جانبی شدید را با پزشک خود در میان بگذارید. اگرچه آنها بسیار غیر معمول هستند. اما هنوز هم ایده خوبی است که از آنها آگاه باشید. در صورت بروز هر یک از این علائم پس از لیزر موهای زائد با پزشک خود تماس بگیرید.اما در کلینیک ساتینا، بهترین کلینیک لیزردرمانی خیالتان راحت باشد. زیرا این کار زیر نظر بهترین متخصصان پوست و مو صورت می گیرد.

اماسوال مهمی که برای اکثرافرادپیش می اید و آنها را در لیزر موهای بدن مردد میکند این است: ایا لیزرموهای بدن باعث سرطان میشود؟ باماعهمراه باشید تا بطورکامل و علمی به شما پاسخ درست را بگوییم.

لیزرموهای زائد و سرطان

آیا لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود؟

لیزر موهای زائد و سرطان؟ آیا حقیقت دارد؟ خیر.

این یک افسانه است که لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود. در واقع، با توجه به منبع مورد اعتماد بنیاد مراقبت از پوست، گاهی اوقات از این روش برای درمان اشکال خاصی از ضایعات پیش سرطانی استفاده می شود.لیزر موهای زائد می تواند راهی عالی برای خلاص شدن از شر موهای زائد دائمی باشد. اما اگر اطلاعات زیادی در مورد لیزر ندارید، ممکن است نگران خطرات احتمالی سلامتی خود باشید.

یک سوال که بسیاری از افراد در مورد لیزر موهای زائد دارند این است که:

آیا ممکن است لیزر باعث سرطان شود یا خیر؟

لیزرهای مختلفی برای درمان آسیب های ناشی از نور خورشید و چین و چروک استفاده می شود. لیزرهای مورد استفاده در حذف موهای زائد دارای حداقل تابش هستند.حداقل مقدار آن فقط روی سطح پوست اعمال می شود. بنابراین، لیزرموهای زائد خطر ابتلا به سرطان را ندارد.

لیزر درمانی از تابش غیریونیزان به شکل منبع نور متمرکز استفاده می کند که یک پرتو لیزر بسیار ظریف تولید می کند. در مورد لیزر موهای زائد، از پرتو لیزر برای از بین بردن فولیکول‌های مواستفاده می‌شود .در نتیجه رشد مو از آن فولیکول‌ها از بین می‌رود.

چرا نور لیزر سرطان زا نیست؟

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما شامل هیچ نور UV نمی شود.لیزردرمانی از طول موج‌های فرابنفش (UV) یکسانی که در نور خورشید یافت می‌شود (یعنی UVA و UVB) استفاده نمی‌کند که به DNA سلول‌ها آسیب می‌زند و باعث سرطان پوست می‌شود. طول موج هایی که برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می شوند، طول موج بیشتری دارند و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که آنها به مواد ژنتیکی سلول های شما آسیب برسانند، بنابراین لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد.

تشعشعات غیریونیزان نیز با پرتوهای یونیزان متفاوت است که به عنوان عامل سرطان نیز شناخته شده است. علاوه بر حذف موهای زائد، از لیزر درمانی برای موارد زیر استفاده می شود: روش های لاغری وزیبایی، دندانپزشکی، درمان واریس، جراحی پروستات، پوست و چشم و برای دفع سنگ کلیه همچنین به طور گسترده ای برای درمان سرطان از جمله سرطان پوست استفاده می شود.پس لیزر موهای زائد و سرطان دریک قلمرو نمی گنجند.

لیزر موهای زائد زمانی بسیار ایمن است که توسط پزشک مجرب در کلینیک های معتبر انجام شود. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر درمانی می تواند خطر ابتلا به هر نوع سرطان یا هر بیماری دیگری را افزایش دهد وجود ندارد. ما سال هاست که از لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنیم. بنابراین می دانیم که هیچ اثر طولانی مدتی برای بیماران ما ندارد.پس درجواب سوال لیزر درمانی باعث سرطان می شود میتوان گفت خیر.

کلام اخر

لیزرموهای زائدبدن و سرطان ؟

اگرچه لیزر درمانی شواهد قابل توجهی مبنی بر افزایش خطر سرطان پوست ایجاد نکرده است، تحقیقات بیشتری در رابطه با تأثیر طولانی مدت لیزر درمانی مداوم وجود دارد. البته درمان نادرست لیزر می‌تواند اثرات مضر زیادی داشته باشد.این اثرات شامل سوختگی پوست و آسیب‌های دائمی پوست می باشد. بنابراین بسیار مهم است که لیزر را فقط از یک متخصص پزشکی با تجربه دریافت کنید.نگران ابتلا به سرطان بالیزردرمانی نباشید.مادرکلینیک ساتینا،بهترین مرکززیبایی تهرانپارس با درمانی ایمن درخدمت شماهستیم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.7]

3 دیدگاه در آیا لیزرموهای زائد سرطان زاست-خطرات لیزر موهای بدن

 1. سلیمانی فرد says:

  خیالمون راحت شد دیگه
  مرسی از مقاله خوبتون
  هزینه لیزر کل بدن الان چقدره؟

 2. Ghaderi says:

  مرسی از تیم ساتینا
  من 8جلسه لیزر اومدم الان انگار نه انگار که مویی داشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما