مهم ترین تفاوت های بوتاکس و ژل_ ژل دربرابر بوتاکس

بوتاکس یا ژل

راه های درمان چین و چروک بسیارزیاد است. محصولات بدون نسخه متعددی وجود دارد. راه های درمانی و کلینیکال نیز فراوان است.اما مردم برای انتخاب های طولانی مدت به پزشک متخصص مراجعه میکنند. سم بوتولینوم نوع A (بوتاکس) و ژل های تزریقی هر دو درمان های طولانی مدت هستند. هردو روش را می توان برای چین و چروک استفاده کرد.برخی افراد در دوراهی بوتاکس یا ژل مانده اند. اما چندین تفاوت بین بوتاکس و ژل های تزریقی وجود دارد که باید در نظر گرفت.خطرات بوتاکس وژل چیست؟ دراین مقاله مهم ترین تفاوت های بوتاکس و ژل را میگوییم.

فرق بوتاکس و ژل

موارد استفاده بوتاکس و ژل کدامند؟ بوتاکس یا ژل؟

بوتاکس و ژل به طور یکسان برای درمان چین و چروک صورت استفاده می شوند. هردو درمان نیز از طریق تزریق انجام می شود. با این حال، هر دو گزینه کاربردهای متفاوتی دارند و برای درمان چروک های خاصی استفاده می شوند.

موارد استفاده بوتاکس چیست؟

بوتاکس خود یک شل کننده عضلانی است که از باکتری ساخته شده است. بیش از دو دهه است که در بازار وجود دارد و برای درمان اختلالات عصبی که باعث ضعف عضلانی می شوند استفاده می شود. بوتاکس برای درمان میگرن و سایر شرایط پزشکی نیزمورد استفاده قرارمیگیردکه یکی از مهمترین تفاوت های بوتاکس وژل است.

برای درمان چین و چروک، بوتاکس در درجه اول برای درمان چین و چروک های پویا استفاده می شود. این چین و چروک ها به طور طبیعی در اطراف چشم، دهان ، پیشانی و بین ابروهای شما ایجاد می گردند.چین و چروک های پیشانی، خط خنده با بوتاکس درمان می شود. چین و چروک های پویا با افزایش سن بیشتر مشخص می شوند. تزریق بوتاکس عضلات نزدیک این چین و چروک ها را شل می کند. عدم اجازه حرکت به ماهیچه ها باعث کاهش چین و چروک های پویا می شود.بوتاکس برای خطوط ریز ناشی از تجزیه کلاژن استفاده نمی شود و کاربردی ندارد.این یکی از تفاوت های بوتاکس و ژل است.

پزشکان متخصص بوتاکس را به عضلاتی که چین و چروک های پویا دارند، تزریق می کند. فرآیند تزریق به خودی خود فقط چند دقیقه طول می کشد و نتایج قابل توجهی در عرض دو هفته به طول می انجامد.

ژل های تزریقی برای چه مواردی استفاده می شود؟

تزریق ژل صورت نیز چین و چروک های صورت را درمان می کنند. آنها عمدتا برای درمان خطوط لبخند استفاده می شوند. اگرچه ژل های تزریقی می توانند برای حجیم کردن لب ها یا گونه ها نیز استفاده گردند. گاهی اوقات از آنها برای درمان چروک های دست یا کاهش ظاهر اسکار استفاده می شود.ژل های موجود اشکال مختلفی دارند و مانند بوتاکس قابل تزریق هستند. برخی از آنها موقتی هستند و عمدتا برای بافت های نرم صورت در امتداد خطوط لبخند استفاده می شوند.این ازتفاوت بوتاکس و ژل است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده گزینه های زیر را تایید کرده است:

 • هیدروکسی لاپاتیت کلسیم ، یک محلول ژل موقت که 18 ماه ماندگاری دارد.
 • کلاژن، یک ماده موقت که تا چهار ماه دوام می آورد.
 • هیالورونیک اسید، ماده ای موقتی است که بعد از 6 تا 12 ماه اثر خود را از دست می دهد.
 • پلی ال-لاکتیک اسید، یک ماده ساخته شده توسط انسان که حدود دو سال دوام می آورد.
 • دانه های پلی متیل متاکریلات، تنها نوع دائمی ژل های تزریقی پوستی موجود است.

به خواندن ادامه دهید. هنوز هم مهمترین تفاوت های ژل و بوتاکس ادامه دارد.

بوتاکس یا تزریق ژل؟ کدام موثرتر است؟

مهم ترین تفاوت های بوتاکس و ژل

آیا بوتاکس صورت موثر است؟

تزریق بوتاکس صورت برای اکثر افراد نتیجه می دهد. احتمالاً در عرض یک هفته پس از تزریق، اثرات قابل توجهی خواهید دید. عوارض جانبی بسیار کم است و اکثر آنها پس از مدت کوتاهی از بین می روند. اگر شرایط خاصی دارید که از بوتاکس جلوگیری می کند، ممکن است متوجه اثرات کامل بوتاکس نشوید. شما باید از قبل در مورد تمام این خطرات احتمالی با پزشک متخصص خود صحبت کنید.هنگام مراجعه به پزشک از او بخواهد تا به شما توضیح دهد که فرق ژل و بوتاکس چیست و کدام برایتان مفیداست.

هنگامی که تزریق را دریافت کردید، می توانید بدون هیچ زمان بهبودی به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. اثرات بوتاکس حدود 4الی6 ماه باقی می ماند. سپس، اگر می‌خواهید نتایج را حفظ کنید، به درمان‌های بعدی نیاز خواهید داشت.

تزریق ژل صورت چقدر موثر است؟

باید گفت تزریق ژل های صورت مانند ژل لب نیز موثر در نظر گرفته می‌شوند و ماندگاری آنها طولانی‌تر از بوتاکس است. با این حال، بسته به نوع ژلی که انتخاب می کنید، نتایج متفاوت است. این درمان هم مانند بوتاکس، پس از از بین رفتن به درمان های بعدی نیاز دارد.اما بااین حال از پزشک متخصص بخواهید تا به شما بگوید فرق ژل و بوتاکس چیست.

عوارض جانبی بوتاکس و تزریق ژل_ کدام کم خطر تر است؟

مانند سایر روش های پزشکی، هم بوتاکس و هم ژل های پوستی می توانند با خطر عوارض جانبی همراه باشند. ملاحظات خاصی وجود دارد که در صورت داشتن شرایط پزشکی خاص، باید با پزشک متخصص خود صحبت کنید. پزشک به شما کمک می کند تا تمام خطرات بوتاکس وژل زیر را به طور کامل بسنجید.

خطرات و عوارض جانبی بوتاکس

بوتاکس فقط برای افراد سالم توصیه می شود تا خطر عوارض جانبی بوتاکس را کاهش دهد.

 • خطرات وعوارض جانبی بوتاکس عبارتند از:
 • کبودی در محل تزریق
 • افتادگی پلک که رفع آن ممکن است چند هفته طول بکشد
 • قرمزی و سوزش چشم
 • سردرد

مصرف قطره های چشمی قبل از تزریق بوتاکس ممکن است به کاهش احتمال عوارض جانبی کمک کند. برای جلوگیری از کبودی باید از چند روز قبل از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.تا اینجا تاحدودی متوجه شدید که فرق بوتاکس و ژل چیست.

تزریق بوتاکس صورت توصیه نمی شود اگر:

 • باردار یا شیرده هستید
 • عضلات صورت ضعیفی دارید
 •  مشکلات پوستی یا زخم های عمیق دارید
 • مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس یا نوع دیگری از بیماری عصبی عضلانی هستید

خطرات و عوارض جانبی تزریق ژل صورت

از مهم ترین تفاوت های بوتاکس و ژل خطرات و عوارض جانبی انهاست.ژلهای پوستی احتمال خطرات و عوارض جانبی بیشتری نسبت به بوتاکس دارند. عوارض جانبی شدید نادر است. اما عوارض جانبی متوسط ​​معمولاً در عرض دو هفته از بین می روند. یک متخصص پزشکی دارای مجوز باید تنها با استفاده از ژل های مورد تایید FDA که با سرنگ تزریق می‌شوند، ارائه دهد.

برخی از عوارض جانبی تزریق ژل صورت عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک
 • کبودی
 • عفونت
 • خارش
 • بی حسی
 • سرخی
 • جای زخم

در موارد شدید، تورم طولانی مدت صورت ممکن است رخ دهد. کمپرس یخ می تواند به کاهش بی حسی و تورم موقت کمک کند. برای کاهش خطر این عارضه جانبی و سایر عوارض، قبل از تزریق ژل، در صورتی که نوع خاصی توصیه شده است، آزمایش آلرژی انجام دهید.تزریق ژل صورت برای افرادی که سیگار می کشند ممنوع است. همانند تزریق بوتاکس، اگر در کل از سلامت کامل برخوردار باشید، بهترین نتایج و عوارض جانبی کمتری را دریافت خواهید کرد.

هزینه، راحتی و روش ژل های تزریقی وبوتاکس_بوتاکس یا ژل ؟ کدام بهتراست؟

بوتاکس صورت و فیلرهای پوستی به طور گسترده از طریق متخصصان در دسترس هستند. آنها شامل روش های نسبتاً ساده ای هستند که در کلینیک های زیبایی و پزشکی انجام می شوند، اما لازم به ذکر است که ابتدا نیاز به مشاوره دارید.کلینیک ساتینا با مشاوره رایگان در خدمت شماست.باید درنظر بگیریدکه هیچ یک از این روش ها تحت پوشش بیمه نیستند.دراین کلینیک مهم ترین تفاوت های بوتاکس و ژل را به شما بطور کامل توضیح می دهیم.

مزایای بوتاکس صورت نسبت به ژل

تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص و اموزش دیده ، انجام می شود. اکثر متخصصان پوست و چشم، درمان بوتاکس را ارائه می دهند. یکی از مزایای بوتاکس صورت این است که تزریق برای اکثر افراد بدون نیاز به جراحی یا زمان بهبودی، ایمن و موثر است.بوتاکس می تواند گزینه مقرون به صرفه تری به نظر برسد. هزینه متوسط ​​یک جلسه بسته به مناطقی که تحت درمان هستند نسبت به تزریق فیلرهای پوستی کمتراست. با این حال، شما احتمالاً به تزریق (سوزن) بیشتری نسبت به پرکننده های پوستی نیاز خواهید داشت.این مورد از مهم ترین تفاوت های بوتاکس وژل است.

ژل دربرابر بوتاکس

تزریق ژل صورت معمولاً توسط یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک انجام می شود.هزینه تزریق فیلرهای پوستی بر اساس اینکه چه فیلری استفاده می شود و همچنین تعداد استفاده از آن متفاوت است.اما باید بدانید که هزینه بالاتری نسبت به بوتاکس دارد. بهتراست با پزشک متخصص  خود در مورد هزینه های تخمینی مختص اهداف درمانی خود صحبت کنید.این موارد از تفاوت های ژل و بوتاکس است.

کلام اخر

ژل های تزریقی صورت ممکن است نتایج بلندمدت تری داشته باشند.اما این تزریق ها نیز عوارض جانبی بیشتری نسبت به تزریق بوتاکس دارند. همچنین باید به خاطر داشته باشید که تزریق ژل و بوتاکس مشکلات متفاوتی را درمان می کنند و معمولا در نواحی مختلف صورت استفاده می شوند. آنها همچنین ممکن است به عنوان درمان های مکمل برای دستیابی به نتایج دلخواه شما استفاده شوند. همه گزینه های خود را پزشک متخصص خود به دقت بسنجید.امیدوارم این مقاله به شما کمک کندتا بدانید فرق بوتاکس و ژل چیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما