همه چیز درباره بوتاکس صورت-معایب بوتاکس صورت چیست

همه چیزدرباره بوتاکس صورت

آیا از چین و چروک های صورت خودخسته شده اید؟اغلب مردان و زنان دوست دارند زیبا بنظربرسنداما نمی دانند بهتراست از کدام روش درمانی استفاده کنند.بسیاری از افراد با افزایش خطوطی را درزیرچشم،بین ابروها، پیشانی و… مشاهده می کنندکه به آن ها احساس ناخوشایندی می دهد.ما دراین مقاله سعی می کنیم همه چیز درباره بوتاکس صورت را بگوییم.بعضی آنها نگران معایب بوتاکس صورت هستند واز عوارض احتمالی آن می ترسند.دراین مقاله باما همراه باشیدتا جواب تمام سوال های خودرا درباره معایب و مزایای بوتاکس صورت پیداکنید.البته روش های مختلف جوانسازی صورت وجوددارد که درسایرمقالات میتوانید آن ها را مطالعه کنید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس دارویی است که عضلات را ضعیف یا فلج می کند. در دوزهای کم، می تواند چین و چروک های پوست را کاهش دهد و به درمان برخی از بیماری ها کمک کند.بوتاکس پروتئینی است که از سم بوتولینوم ساخته شده است که باکتری کلستریدیوم بوتولینوم آن را تولید می کند. این همان سمی است که باعث بوتولیسم می شود.بوتاکس یک سم است. اما زمانی که پزشکان به درستی و در دوزهای کم از آن استفاده کنند. می تواند فوایدی داشته باشد. هم کاربرد آرایشی و هم پزشکی دارد.به عنوان یک درمان زیبایی، تزریق بوتاکس می تواند چین و چروک های پوست را کاهش دهد.

معایب بوتاکس صورت

بوتاکس صورت چیست؟

رایج ترین دلیلی که پزشکان برای تزریق بوتاکس صورت استفاده می کنند، کاهش چین و چروک صورت است. اما تزریق بوتاکس می تواند به درمان سایر شرایط  نیزکمک کند. بوتاکس برای درمان بیماری هایی مانند اسپاسم گردن (دیستونی دهانه رحم)، تعریق بیش از حد (هیپرهیدروز)، مثانه بیش فعال و تنبلی چشم استفاده می شوند. تزریق بوتاکس همچنین ممکن است به پیشگیری از میگرن مزمن کمک کند.

بوتاکس باصورت چه کاری می کند؟

بوتاکس سیگنال های اعصاب به ماهیچه ها را مسدود می کند. عضله تزریق شده نمی تواند منقبض شود. تزریق بوتاکس سیگنال‌های شیمیایی خاصی از اعصاب را مسدود می‌کند، بیشتر سیگنال‌هایی که باعث انقباض ماهیچه‌ها می‌شوند. رایج ترین کاربرد این تزریق ها شل کردن موقت ماهیچه های صورت است که باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی و اطراف چشم می شود.

بوتاکس بیشتر در خطوط پیشانی، خطوط اطراف چشمو خطوط اخم استفاده می شود. بوتاکس به چین و چروک های ناشی از آسیب خورشید یا جاذبه کمک نمی کند.

 مزایای بوتاکس صورت چیست؟

تا اینجا با فرایند تزریق بوتاکس صورت آشنا شدید. دراینجا به بیان برخی از مزایای بوتاکس صورت و پیشانی می پردازیم.

 • کاهش چین و چرک صورت
 •  کمرنگ کردن خط اخم
 • محو کردن خط خنده
 • درمانی غیرتهاجمی
 • درمانی کم درد
 • کمک به شاداب شدن صورت

نکات قبل و بعد از بوتاکس صورت

مزایای بوتاکس صورت

مراقبت های قبل از بوتاکس صورت

باید مراقبت های قبل از بوتاکس صورت را جدی بگیرید. این کارروند درمان شمارا بهبود می بخشد و کمک به تسریع نتایج دارد.برخی ازنکات قبل از تزریق بوتاکس صورت عبارتنداز:

 •  بی حسی موضعی، بی حسی با یخ و لرزش که برای کاهش ناراحتی استفاده می شود.
 • اگر در چهار ماه گذشته هر نوع تزریق بوتاکس را انجام داده اید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورت مصرف شل کننده های عضلانی، داروهای خواب آور یا داروهای آلرژی به پزشک خود اطلاع دهید.
 •  اگر داروهای رقیق کننده خون  مانند اسپرین مصرف می کنید. ممکن است لازم باشد چندین روز قبل از تزریق، مصرف آنها را متوقف کنید.این کار خطر خونریزی یا کبودی کاهش می دهد.
 • بهتر است حداقل 1 هفته قبل از عمل از مصرف الکل خودداری کنید.

در طول انجام بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس معمولا در مطب پزشک انجام می شود. پزشک شما از یک سوزن نازک برای تزریق مقادیر کمی سم بوتولینوم به پوست یا عضلات شما استفاده می کند. تعداد تزریقات مورد نیاز به عوامل زیادی از جمله وسعت ناحیه تحت درمان بستگی دارد.

مراقبت های بعد از بوتاکس صورت

البته مراقبت های بعدازتزریق بوتاکس برای نتیجه بهتر بسیارمهم است.برخی از مراقبت های بعدازبوتاکس صورت عبارتنداز:

 • پس از بوتاکس صورت به مدت 24 ساعت نواحی تحت درمان را مالش یا ماساژ ندهید. این ممکن است به جلوگیری از انتشار سم به یک منطقه دیگر کمک کند.
 • به مدت چندروز بعداز بوتاکس از فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنید.
 • بعد ازبوتاکس صورت ایبوپروفن مصرف نکنید.چون ممکن است کبودی راافزایش دهد.

نگران نباشید.این نکات برای حفظ سلامتی شماست. بارعایت نکات بالا شما می توانید بلافاصله پس از عمل به فعالیت های عادی خود بازگردید.

آیا بوتاکس  صورت تمام چین و چروک های صورت را ازبین می برد؟

معمولاکلینیک ها برای از بین بردن چین و چروک صورت، تزریق بوتاکس را ارائه می دهند. با این حال، درک آنچه بوتاکس می تواند و مهمتر از آن نمی تواند انجام دهد، مهم است. اگر یک نجار بودید که فقط یک چکش در کمربند ابزار خود داشتید، همه چیز شبیه یک میخ بود. در مورد بوتاکس هم همینطور است. فقط به این دلیل که یک کلینیک تزریق بوتاکس را ارائه می دهد به این معنی نیست که درمان مناسبی برای تمام چین و چروک های صورت شما است. شما باید ابتدا با متخصصان مشورت کنید و سپس به سراغ بوتاکس بروید. در بهترین مرکز زیبایی تهرانپارس برای مشاوره رایگان در خدمت شما هستیم.

نتایج بوتاکس تا چه مدت ماندگار است؟آیا بوتاکس صورت درمان دائمی است؟

تزریق بوتاکس معمولاً یک تا سه روز پس از درمان شروع به کار می کند. اماآیا بوتاکس برای همیشه باقی می ماند؟ متاسفانه اینطور نیست. در نهایت، عملکرد نوروتوکسین از بین می‌رود. اعصاب دوباره می‌توانند آن سیگنال‌ها را برای شروع کار یا انقباض به عضلات ارسال کنند. به طور کلی بوتاکس 3-6 ماه دوام می آورد.برای حفظ اثر، شما نیاز به تزریقات پیگیری منظم دارید.

بوتاکس صورت چیست

مطمئناً بیمارانی وجود خواهند داشت که در آن‌ها مدت طولانی‌تر، در محدوده6 ماهه، یا کوتاه‌تر، در محدوده 2 ماهه، طول می‌کشد. همچنین برای افرادی که برای اولین بار مراجعه می کنند، متداول است که متوجه می شوند که ممکن است در ابتدا آنقدر طول نکشد اما ممکن است بعد از درمان دوم بیشتر طول بکشد. هر کسی یک تجربه منحصر به فرد دارد و نتایج ممکن است متفاوت باشد.

دو نوع مختلف  چین و چروک صورت وجود دارد : پویا و ایستا 

اول :چین و چروک های پویا

چین و چروک های پویا در اثر حرکت ماهیچه ها ایجاد می شوند، مانند چروک هایی که هنگام لبخند زدن، خندیدن و یا انحراف چشم می بینید. چین و چروک های پویا رایج عبارتند از:  اطراف چشم و خطوط روی پیشانی. بوتاکس  صورت از اشکال مختلف سم بوتولینوم برای فلج کردن موقت یا شل کردن فعالیت عضلات استفاده می کند .این درمان گزینه خوبی برای چین و چروک های پویا است. بوتاکس پیشانی می تواند چین و چروک ها را صاف کند و ظاهری جوان تر را بازیابی کند.

دوم: چین و چروک های ساکن

چین و چروک های ساکن به دلیل از دست دادن خاصیت ارتجاعی و کلاژن در پوست شما یا آسیب ناشی از نور خورشید یا سیگار ایجاد می شوند. پوست شما نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود . به دلیل کاهش حجم، سیلوئت صورت شما با افزایش سن تغییر می‌کند. برخی از ارائه دهندگان ممکن است بوتاکس را برای چین و چروک های ساکن توصیه کنند، اما تزریق ژل بسیار موثرت است. تزریق ژل به صورت، پوست را بلند می‌کنند. خطوط و چین و چروک‌ها را صاف می‌کنند. کاهش حجم را باز می‌گردانند.ظاهری شاداب‌تر به شما می‌دهند.

خطرات تزریق بوتاکس صورت چیست؟

تزریق بوتاکس صورت زمانی که توسط پزشک مجرب انجام شود نسبتاً بی خطر است.ما در کلینیک ساتینا،بهترین مرکززیبایی تهران پارس با کادر مجرب درخدمت شماهستیم. عوارض احتمالی بوتاکس عبارتند از:

 • درد، تورم یا کبودی در محل تزریق
 • سردرد یا علائم شبیه آنفولانزا
 • افتادگی پلک یا ابروهای درهم رفته
 • لبخند کج یا آب دهان
 • خشکی چشم یا اشک ریزش زیاد
 • ناراحتی معده
 • بی حسی

اگرچه بسیار بعید است. اما ممکن است سم موجود در تزریق در بدن شما پخش شود. اگر ساعت ها تا هفته ها پس از دریافت بوتاکس متوجه هر یک از این اثرات شدید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • ضعف عضلانی
 • مشکلات بینایی
 • مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن
 • مشکلات تنفسی

شما با انتخاب یک کلینیک معتبر زیبایی تحت پزشک متخصص هیچگاه شاهد این علائم نخواهیدبود. پس نگران نشوید.ما در کلینیک ساتینا،بهترین کلینیک زیبایی تهرانپارس با مجوز رسمی اماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات تضمین شده هستیم.

بوتاکس صورت برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • پزشکان به طور کلی توصیه می کنند در دوران بارداری یا شیردهی از بوتاکس صورت استفاده نکنید.
 • افرادی که به پروتئین شیر گاو حساسیت دارند نباید از بوتاکس استفاده کنند.
 • افرادی که در محل تزریق عفونت دارند.

پزشک خود را با دقت انتخاب کنید. بوتاکس فقط باید تحت نظربهترین پزشک های متخصص زیبایی استفاده شود. بسیار مهم است که تزریق ها دقیقاً انجام شوند تا از عوارض جانبی جلوگیری شود. اگر بوتاکس درمانی نادرست انجام شود می تواند خطرناک باشد. از پزشک مراقبت های اولیه خود درخواست معرفی کنید یا به دنبال پزشکی باشید که در بیماری شما متخصص باشد و در انجام درمان های بوتاکس تجربه داشته باشد.

یک پزشک ماهر و دارای گواهی مناسب می تواند شما را در مورد این روش راهنمایی کند و به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا این روش به بهترین وجه با نیازها و سلامت شما مطابقت دارد یا خیر. ما در کلینیک ساتینا، بهترین مرکز زیبایی تهرانپارش با مشاوره رایگان در خدمت شماهستیم.

حقایق مهم درباره بوتاکس صورت

اگر به فکر بوتاکس هستید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

تزریق بوتاکس صورت بطورکامل چین و چروک ها را پاک نمی کند

از آنجایی که بوتاکس درمانی برای چین و چروک ها و خطوط ریز است. در ابتدا فکر کردم که چند تزریق می تواند این عیوب ناخواسته را مستقیماً از روی صورتم پاک کند.امابرای اکثر بیماران، بوتاکس بیشتر پیشگیرانه است تا ترمیمی. ماده فعال آن ماهیچه‌های صورت را منجمد می‌کند. اینکار از انقباض ماهیچه ها جلوگیری می کند.هر خطی که در حالت استراحت وجود داشته باشد. چه خط اخم حکاکی شده باشد یا یک چین و چروک عمیق، با بوتاکس بطور کامل از بین نمی روداما تا حدزیادی باعث کمرنگ شدن آن می شود.

بوتاکس صورت درمانی موقتی است

با دانش محدودی که از بوتاکس داشتم، تصور می‌کردم که اثرات معجزه آسای آن برای مدت نامحدودی باقی خواهد ماند. اما این به سادگی درست نیست.مدت زمان متوسط ​​بوتاکس برای خطوط بین ابروهاو پیشانی تقریباً سه تا چهار ماه است. البته عوامل خاصی وجود دارد که ممکن است بوتاکس را سریعتر محو کند.

بوتاکس درمانی است که کمی درد دارد

در حالی که تجربیات متفاوت است. من دریافتم که تزریق های متعدد به طور قابل توجهی شدیدتر از نیش سوزنی است که انتظار داشتم.البته با وجود کیسه یخ درد کاهش می یابد.درد بوتاکس صورت به گونه ایست که هنگام تزریق درد کمی رااحساس می کنیداما قابل تحمل است.

انجام بوتاکس یک شکست اخلاقی نیست

به دلیل نظراتی که قبلاً در مورد بوتاکس داشتم، بخشی از من احساس می‌کردم که امتحان کردن آن به معنای فروختن اصولم است. اما من به این باور رسیده ام که میل به جذاب به نظر رسیدن (یا حداقل عصبانی به نظر نرسیدن) طبیعی و خوب است.

فرایند بوتاکس صورت باعث ارام تر شدن ظاهر شما می شود

باتزریق بوتاکس صورت چهره هایی که می سازیم وزن عاطفی دارند. احتمالاً شنیده‌اید که لبخند زدن بیشتر باعث می‌شود احساس شادی بیشتری داشته باشید.وقتی افراد بوتاکس می‌کنند که از اخم کردن جلوگیری می‌کند، خلق و خوی منفی آنها کاهش می یابد.

هزینه آن نسبت به جراحی پایین تراست

بوتاکس یک روش غیرتهاجمی است که هزینه آن نسبت به عمل جراحی پایین تر است. عموم مردم با درامدهای عادی می توانند بابوتاکس صورت زیبایی را به ارمغان بیاورند.

کلام اخر

بوتاکس کاربردهای زیبایی و پزشکی دارد. می تواند ظاهر چین و چروک را کاهش دهد و به درمان برخی از اختلالات مربوط به سیستم عصبی و عضلانی کمک کند.آیا بوتاکس صورت درمان دائمی است؟اگر کسی می خواهد بوتاکس را امتحان کند. ایده خوبی است که با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در مورد خطرات بوتاکس صورت، هزینه ها و سایر ملاحظات صحبت کند.در بهترین کلینیک زیبایی تهرنپارس، ساتینا کلینیک در خدمت شماهستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما