لیزر موهای زائدبیکینی در بارداری ضرردارد؟

لیزرموهای زائدبیکینی دربارداری

در سراسر دنیا، زنان برای از بین بردن موهای زائد به لیزر موهای زائد روی می آورند. زیراروشی ایمن، مطمئن و مقرون به صرفه برای رفع موهای زائداست.کاهش موهای زائد بیکینی بالیزر به دغدغه ی بسیاری از زنان تبدیل شده است.اما آیا لیزر موهای زائدبیکینی در بارداری ضرردارد؟ لیزرموهای زائدبیکینی در دوران بارداری خطرناک است ؟ باما همراه باشید تا باخواندن این مقاله پاسخ این سوال حیاتی و مهم را دریابید.

لیزرموهای زائدبیکینی در دوران بارداری ضرردارد

لیزرموهای زائدبیکینی دربارداری

اگر در دوران بارداری متوجه رشدبیش از حد موهای زائد بیکینی شده اید، تنها نیستید. به خصوص در سه ماهه سوم، زنان باردار شاهد این امر هستند.این پدیده به دلیل سطوح بالای طبیعی آندروژن و استروژن مرتبط با بارداری ایجاد می شود و کاملا طبیعی است.اما نگران نباشید چون رشد موهای اضافی موقتی است. اکثر زنان متوجه می شوند که موهای زائدبیکینی در عرض سه ماه پس از تولد نوزاد از بین می روند.

لیزرموهای زائدبیکینی دردوران بارداری ضرردارد؟

برای همه سوال است که خطرات لیزر موهای زائد بیکینی دربارداری چیست ؟ آیا خطر دارد؟ دلایل مختلفی وجوددارد که لیزر موهای زائدبیکینی در بارداری توصیه نمی شود.دراین قسمت به بیان این دلایل می پردازیم.

عدم تحقیق در مورد اثرات لیزربیکینی دربارداری

شکی نیست که لیزر موهای زائد کل بدن روشی مطمئن برای از بین بردن موهای زائد بدن ازجمله بیکینی است. در واقع، لیزر در سراسر کشور و جهان برای درمان ایمن زگیل، سنگ کلیه و انواع بیماری های پزشکی دیگر استفاده می شود.با این حال، تحقیقات کافی در مورد زنان باردار انجام نشده است تا بتوان به طور قطعی به این سوال پاسخ داد: آیا لیزر موهای بیکینی در دوران بارداری بی خطر است؟ بعید است که این کمبود تحقیقات به زودی برطرف شود، زیرا بعید به نظر می رسد که گروهی از زنان باردار در مطالعه ای برای ردیابی اثرات لیزر موهای زائد بر روی جنین خود شرکت کنند.این یکی ازخطرات لیزر موهای زائد بیکینی دربارداری است.

افزایش رشد موهای بیکینی بدلیل افزایش هورمونها

بر خلاف درمان‌های فوری رفع موهای زائدبیکینی مانند اپیلاسیون و اصلاح، لیزر موهای زائدبیکینی یک فرآیند تدریجی است که طی یک سری جلسات انجام می‌شود. بارداری چرخه طبیعی رشد مو را مختل می کند و به طور بالقوه زمان بندی برای موثرترین درمان را دشوار می کند. رشد موهای مرتبط با بارداری معمولاً ظرف سه ماه پس از تولد نوزاد خود به خود برطرف می‌شود.توصیه می شود که در بارداری لیزر موهای زائد بیکینی را انجام ندهید و به تعویق اندازید.

هایپرپیگمانتاسیون

علاوه بر افزایش موهای زائد بیکینی، بسیاری از زنان باردار متوجه می شوند که پوست آنها در دوران بارداری به طور موقت تیره می شود ، پدیده ای به نام هایپرپیگمانتاسیون. لیزر موهای زائد برای پوست‌های روشن‌تر بهترین نتیجه را دارد و بیشترین نتایج در افرادی است که تضاد رنگی بین رنگ مو و رنگ پوست دارند. با تیره شدن پوست بیکینی در دوران بارداری، لیزر موهای بیکینیممکن است به طور موقت نسبت به سایر مواقع کمتر موثر باشد.پس این مورد نیز از مضرات لیزر بیکینی دربارداری است.

افزایش حساسیت پوست دربارداری

یکی از ضررهای لیزر بیکینی در دوران بارداری، دردناک بودن آن است.پوست در دوران بارداری به دلیل ترکیبی از افزایش خون رسانی و کشیدگی پوست در اطراف شکم و بیکینی حساس تر است. این احساس موقتی ممکن است لیزر موهای زائدبیکینی را در این مدت دردناک یا ناراحت‌کننده‌تر کند.پس توصیه میکنیم لیزر موهای بیکینی دربارداری را به تعویق اندازید.

روش های جایگزین لیزر موهای زائدبیکینی در دوران بارداری

با توجه به این سوال که آیا لیزرموهای زائدبیکینی در دوران بارداری خطرناک است؟ سؤالات دیگری هم بوجود می آید. یکی از این سوال ها روش های جایگزین لیزر بیکینی در بارداری است. بهتراست به دنبال جایگزین‌های لیزر موهای زائدبیکینی دربارداری باشید که ایمن‌تر و راحت‌تر هستند.

اصلاح

از آنجایی که لیزر موهای زائد و بارداری ترکیب مضری است، بسیاری از زنان به اصلاح به عنوان یک فرآیند راحت و ارزان برای رفع موهای زائدبیکینی دربارداری روی می آورند. در کنار یک مرطوب کننده خوب، پوست بسیار حساس شما باید به خوبی به روال معمول اصلاح شما واکنش نشان دهد. هم تیغ های برقی و هم دستی این کار را انجام می دهند.اما به یاد داشته باشید که مراقب باشید زیرا ممکن است تعادل شما به خوبی معمولی نباشد. هرگز در حمام جایی که ممکن است لیز بخورید و به خود یا نوزادتان آسیب برسانید، اصلاح نکنید.اصلاح یک جایگزین خوب برای لیزرموی زائدبیکینی دربارداری است.

اپیلاسیون

اپیلاسیون یکی دیگر از گزینه های قانونی رفع موهای زائدبیکینی در دوران بارداری است. به خاطر داشته باشید که پوست فوق حساس شما ممکن است واکنش متفاوتی نسبت به اپیلاسیون معمولی نشان دهد. بنابراین یک لوسیون ضد عفونی کننده با کیفیت خوب را برای استفاده قبل و بعد از آن انتخاب کنید. ممکن است یک جلسه اپیلاسیون حرفه ای را گزینه بهتری در دوران بارداری بیابید. زیرا با بزرگ شدن شکم، رسیدن به آن در همه جا دشوار است.اپیلاسیون حرفه ای هم جزو کاندید های مناسب لیزرموزائدبیکینی دربارداری است.

موچین و نخ

حذف موهای زائدبیکینی دربارداری را می توان با موچین و نخ انجام داد. نخ زدن حرفه ای نیز کاملاً بی خطر و به طور کلی بدون درد است.

کرم های موبر

برای حذف موهای زائدبیکینی در دوران بارداری کرم های موبر هم وجوددارند. اماکرم های موبر حاوی مواد شیمیایی مانند اسید تیوگلیکولیک و سولفید باریم هستند. بهتر است در دوران بارداری از مصرف آنها اجتناب شود. چون هیچ مطالعه قطعی مبنی بر اینکه این مواد شیمیایی می‌توانند به جنین آسیب برسانند، انجام نشده است. بهتر است ریسک نکنید. مخصوصاً زمانی که جایگزین‌های زیادی برای حذف موهای زائدبیکینی دربارداری بدون مواد شیمیایی وجود دارد. استفاده از کرم های موبر جایگزین مناسبی برای لیزر موهای زائد واژن دربارداری نیست.

الکترولیز

کاملاً باید از الکترولیز اجتناب شود. این فرآیند شامل عبور جریان الکتریکی از بدن و برگشت به دستگاه است و فولیکول مو را از بین می برد. نگرانی هایی وجود دارد که مایع آمنیوتیک اطراف نوزاد می تواند جریان الکتریکی را هدایت کند و به طور بالقوه به کودک آسیب برساند. ارزش ریسک کردن را ندارد.الکترولیزهم جزو کاندیدهای نامناسب جایگزین برای لیزرموهای زائد واژن دربارداری به حساب می آید.

آیا در صورت بارداری باید درمان لیزر موهای زائد را به تعویق بیندازید؟

بله. لیزرموهای زائدبیکینی در دوران بارداری خطرناک است. البته در حین تلاش برای باردار شدن، به راحتی به درمان های معمولی لیزر موهای زائدبیکینی خود ادامه دهید. اما از آنجایی که لیزر موهای زائدبیکینی در دوران بارداری توصیه نمی شود، لطفا به محض اطلاع از این خبر خوب، به پزشک متخصص اطلاع دهید. او برنامه درمانی شما را متوقف می کند و در آینده آن را از سر می گیرد.

کلام آخر

لیزرموهای زائد واژن در دوران بارداری توصیه نمی شود. این مبنی بر دلایل علمی مانند عدم اطلاعات کافی درمورد اثرات آن برجنین، اختلالات هورمونی،تیره شدن پوست و… است. اما نگران نباشید چون 3ماه پس از زایمان می توانید لیزردرمانی بیکینی را ازسربگیرید و پوستی صاف و نرم را به خود هدیه دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما