لیزر ترکیبی الکس دایود اندیاگ چیست؟

لیزر ترکیبی الکس دایود اندیاگ چیست؟

لیزر ترکیبی الکس دایود اندیاگ ( پلاتینیوم) با توجه به داشتن سه طول موج (755-808-1064) قابلیت نفوذ قدرتمندی به سه عمق مختلف از سطح پوست را دار است.از این رو این دستگاه از بهترین و جدیدترین روش‌های درمانی مؤثرحذف موهای زائد است. این لیرز برای انواع مو (کرکی تا ضخیم) و انواع رنگدانه‌های پوستی (روشن تا تیره) مناسب می باشد.دراین مقاله سعی می کنیم بطور کامل درمورد دستگاه لیزر ترکیبی الکس دایود اندیگ صحبت کنیم تا دید روشنی از آن بدست آورید. درحال حاضر بهترین دستگاه لیزر موجوددرایران، لیزر ترکیبی الکس دایود اندیگ است.

لیزر الکس دایود اندیاگ چیست؟

جدیدترین و موثرترین لیزر در زمینه لیزر موهای زائد برای انواع مو و پوست با رنگ های مختلف است.این دستگاه مجهز به TEC سیستم خنک کننده بسیار قوی برای تماس با پوست می باشد. با وجود این قابلیت، توان های بالای لیزر را بدون درد و سوختگی روی سطح پوست می تواند اعمال نماید.لیزر ترکیبی الکس دایود اندیگ سه طول موج را در یک هندپیس نوآورانه ترکیب می کند. به طور همزمان عمق بافت های مختلف و همچنین ساختارهای تشریحی فولیکول مو را هدف قرار می دهد.با استفاده از ترکیب سطوح جذب و نفوذ سه طول موج مختلف، همراه با پوشش درمان، راحتی و مراقبت کمتر نسبت سایر لیزرها، به عنوان یک درمان موثر برای حذف موهای زائد است.

مزایای لیزر ترکیبی الکس دایود اندیگ چیست؟

یکی از بزرگ‌ترین مزایای لیزر الکس دایود اندیاگ دارا بودن ۳ طول موج برای رفع موهای زائد است.این ویژگی این اطمینان را می‌دهد که هر بیماری با هرنوع تنوع پوست و مویی را درمان خواهد کرد.خوشبختانه این دستگاه توانسته عملکرد مثبتی را با توجه به تنوع نوع و رنگ پوست و مو در تمامی نقاط ایران داشته باشد.این دستگاه دارای 3 طول موج 755 نانومتر ، 808 نانومتر ، 1064 نانومتر است که به ترتیب الکس، دایود، و اندیاگ نامیده می‌شوند. بنابراین کامل ترین دستگاه موجود در بازار است که توانایی درمان رفع موهای زاید در تمامی ۶ حالت نوع پوست را دارد.

طول موج755نانومتر الکس

طول موج الکساندرایت جذب انرژی بیشتری را از طریق کروموفور ملانین به ارمغان می آورد. همین دلیل آن را برای طیف وسیعی از انواع موها و رنگ ها، مخصوصاً موهای نازک ایده آل می کند. با نفوذ سطحی بیشتر، طول موج ۷۵۵ نانومتر بالج مو را مورد هدف قرار می دهد. لیزر الکساندریت برای موهای سطحی مانند ابرو و لب فوقانی موثر است.لیزر ترکیبی الکس دایود اندیگ علاوه بر دو طول موج دایود و اندیگ، دارای طول موج الکساندریت هم هست.

طول موج808نانومتر دایود

طول موج 808نانومتردایود به عنوان طول موج کلاسیک در لیزر موهای زائد با نفوذ عمیق در فولیکول مو با قدرت متوسط بالا، میزان تکرار بالا درمان سریعی را ارائه می دهد. توانایی نفوذ عمیق آن Bulge و Bulb فولیکول مو را هدف قرار می دهد . با توجه به عمق نفوذ عمیق بافت، آن را برای درمان دست ها،پاها، گونه ها و ریش ها ایده آل می کند. در لیزر ترکیبی الکس دایود اندیاگ این طول موج وجوددارد.

طول موج1064نانومتر اندیگ

طول موج   1064اندیگ با جذب ملانین پایین تر و عمیق تر مشخص می شود. این یک راه حل متمرکز برای انواع پوست های تیره تر است. در عین حال، طول 1064نانومتر عمیق ترین نفوذ فولیکول مو را ارائه می دهد. به این ترتیب می تواند Bulb و Papilla را هدف قرار دهد . همچنین موهای عمیق را در مناطقی از قبیل پوست سر، چاله های بازو و ناحیه شکمی درمان کند.دستگاه لیزر ترکیبی الکساندریت دایود اندیاگ دارای این طول موج مشخص نیز است.این از مزایای لیزر الکس دایود اندیاگ می باشد.

مهم‌ترین ویژگی‌های لیزر ترکیبی الکس دایود اندیاگ چیست؟

 از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه لیزر الکس دایود اندیاگ می‌توان به داشتن برد های مجزا اشاره کرد.علاوه بر قابلیت کارکردن همزمان برد ها با هم و تولید سه طول موج ترکیبی. توانایی کارکردن هریک از بُردها را به صورت جداگانه نیز دارد. یک بُرد مختص به طول موج “الکساندرایت+اندیاگ” و یک بُرد دیگر مختص به طول موج “دایود+اندیاگ” است.بنابراین اپراتور می‌تواند با سوییچ کردن بر یک بُرد با تک طول موج الکساندرایت یا دایود حذف موهای زائد را برای مراجعه کننده انجام دهد.

علاوه بر وجود دو بُرد در این دستگاه لیزر می‌توان به تکنولوژی جدید آن با قابلیت سرعت شات بسیار بالا (۱ تا ۱۰ شات در هر ثانیه ) اشاره کرد.این تکنولوژی توانایی شات زدن به صورت رولی را با تمام قدرت داراست.این تکنولوژی موجب کاهش چشمگیری در زمان انجام لیزر می‌شود . یکی از دلایل اصلی در اثر بخشی مؤثر عملکرد دستگاه لیزر الکس دایود ان دی یاگ می‌باشد.

مکانیسم و عملکرد دستگاه لیزر الکس دایود ان دی یاگ

 این لیزر با اعمال انرژی (۲۲۰ ژول) در هر تک پالس بر روی هر سانتی متر مربع از پوست، موجب نفوذ پرتو لیزر به لایه اپیدرم می‌شود. در آن‌جا فوتون لیزر توسط ملانین موجود در فولیکول های موهای زائد جذب می‌گردد.در طول این فرایند، نور لیزر به انرژی گرمایی در بدن می‌‌شود.به علت مجهز بودن دستگاه به دو موتور خنک‌کننده قوی، بدون وارد نمودن آسیب به بافت پوست در آن ناحیه، این انرژی جذب فولیکول‌های موهای زائد می‌‌‌شود. در نتیجه ریشه‌ی مو را از بین می‌برد. به مرور زمان حذف دائمی موهای زائد رخ خواهد داد.

 کلام اخر

دراین مقاله درباره لیزر ترکیبی الکس دایود اندیگ گفتیم.لیزر ترکیبی الکس دایود اندیاگ چیست ؟ دستگاه لیزر ترکیبی الکس دایود اندیاگ با داشتن سه طول موج متفاوت برای تمام موها و پوستها موثر است.دراین دستگاه به دلیل وجود سیستم خنک کننده، عوارض کوتاه مدت لیزر موهای زائد هم کمتر از حالت عادی می شود. مزایای لیزر ترکیبی الکس دایود اندیگ بی نظیر است.ما در کلینیک ساتینا با دستگاه لیزرالکس دایود اندیگ آماده ارائه خدمات به شما هستیم. دراین کلینیک خدمات لیزر توسط اپراتور متخصص و تحت نظر پزشک دارای بورد انجام می شود.با ما باشید و دیگر نگران حذف موهای زائد بدن خود نباشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما