مزایا و معایب لمینت و کامپوزیت دندان

مزایا و معایب لمینت و کامپوزیت دندان

اگر قصد دارید روکش های دندانی داشته باشید، دندانپزشک شما به احتمال زیاد 2 گزینه را به شما ارائه می دهد: ونیرکامپوزیت و ونیر لمینت پرسلن . یکی از سوالات رایجی که بیش از 90 درصد از مشتریان برای روش طراحی لبخند دارند این است که تفاوت ونیر لمینت و ونیر کامپوزیت چیست؟ چرا هزینه های آنها کاملاً متفاوت است؟ هر دو روکش یعنی هم لمینت هم کامپوزیت دارای مزایا و همچنین معایب احتمالی هستند. در این مقاله، من قصد دارم به شما کمک کنم تا هم نکات مثبت و هم منفی هر دو نوع روکش دندان را درک کنید.

مزایا و معایب لمینت و کامپوزیت دندان

قبل از اینکه از مزایا و معایب لمینت و کامپوزیت دندان صحبت کنیم، بهتراست بدانید روکش های دندانی در سه دسته، طبقه می شوند:

 • روکش  ساده دندان: ساده ترین و ابتدایی ترین نوع روکش دندان است.
 •  ونیرکامپوزیت دندان: مرحله ای بالاتر از روکش ساده دندان است که از نظر زیبایی و کیفیت بهتراز آن است و استکام بیشتری دارد.
 • ونیرلمینت دندان: بهترین کیفیت و زیبایی را لمینت سرامیکی دندان به خود اختصاص می دهد. لمینت پرسلن دندان از بیشترین استحکام دربین روکش های دندانی برخوردار است.

ونیر کامپوزیت دندان چیست؟ مزایا و معایب لمینت و کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر روکشی است که در طی یک جلسه توسط دندانپزشک مستقیماً روی دندان ها قرار می گیرد و در همان جلسه تکمیل می شود. این کامپوزیت ونیرها از همان مواد ترمیمی ساخته شده اند که با مهارت و دقت بسیار و با آگاهی از اصول زیبایی و آناتومی دندان ساخته می شوند و همرنگ دندان ها هستند.این درمان می تواند بدشکلی، برخی از انواع تغییر رنگ ها، فاصله بین دندان ها، ترک های دندانی، شکستگی دندان، پارگی دندان، پوسیدگی خفیف تا متوسط ​​دندان و غیره را برطرف کند.کلینیک دندانپزشکی ساتینا، کلینیک دندانپزشکی واقع در تهرانپارس درخدمت شماست. این مرکز خدمات کامپوزیت دندان در فلکه دوم تهرانپارس را ارائه می دهد.

لمینت پرسلن دندان چیست؟ مزایا و معایب لمینت و کامپوزیت دندان

لمینت سرامیکی یا روکش پرسلن دندان نوعی پوشش سرامیکی است که بر خلاف کامپوزیت، ساخت و تحویل نهایی آن به دو تا سه هفته زمان نیاز دارد. روکش لمینت پرسلن دندان برای اصلاح نامنظمی ها، کوتاهی و طول، اصلاح رنگ دندان، شکستگی دندان، بسته شدن فاصله بین دندانی، بزرگ شدن دندان های کوچک، دندان های ناقص و … استفاده می شود.کلینیک دندانپزشکی ساتینا، خدمات لمینت دندان در فلکه دوم تهرانپارس را ارائه می دهد.

برای ساخت لمینت های سرامیکی ابتدا دندان ها بدون بریدن سطح دندان (به استثنای موارد خاص) قالب گیری می شوند. سپس برای ساخت نهایی روکش یا لمینت سرامیکی به آزمایشگاه فرستاده می شوند. آزمایشگاه به درخواست دندانپزشک و بیمار و با توجه به رنگ انتخابی بیمار آن را تهیه می کند. سپس پس از آماده شدن لمینت های پرسلن دندان برای جلسه بعد، لمینت ها چسبانده یا سیمان می شوند.

تفاوت ونیرکامپوزیت و ونیر لمینت چینی چیست؟ مزایا و معایب لمینت و ونیر کامپوزیت؟

ونیرهای لمینت چینی پوسته های نازکی از پرسلن هستند که به جلوی دندان چسبانده شده اند. ونیرهای کامپوزیت از مخلوط مصنوعی رزین (پلاستیک) با شیشه ساخته می‌شوند و هر بار یک لایه روی دندان اعمال می‌شوند.اکنون که تفاوت بین انواع روکش ها را درک کردیم، بیایید به مزایا و معایب لمینت و ونیر کامپوزیت نگاه کنیم. کلینیک دندانپزشکی ساتینا، اماده ارائه خدمات ونیر کامپوزیت دندان فلکه دوم تهرانپارس است.

مزایا و معایب لمینت و کامپوزیت دندان:

مزایای کامپوزیت ونیر:

 • درمان را می توان در یک بار ویزیت کامل کرد
 • ارزان تر از روکش های لمینت چینی
 • آسیب به روکش ها قابل ترمیم است
 • مینای کمتری از دندان های طبیعی پاک می شود

معایب کامپوزیت ونیرها:

 • رزین کامپوزیت به راحتی لکه دار می شود
 • دوام کمتری نسبت به لمینت پرسلن دارد
 • تراشه ها و شکستگی های تعمیر شده اغلب بسیار قابل مشاهده هستند
 • طول عمر کوتاه تر (حدود هشت تا ده سال)
 • به اندازه روکش لمینت چینی واقعی بنظر نمی رسد

مزایای روکش های لمینت چینی:

 • از تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان اینکه  لمینت حاوی مواد قوی تر و بادوام تر
 • طول عمر بیشتر (حداقل 10 تا15 سال، اما اغلب بیشتر)
 • طبیعی ترین ظاهر را دارند
 •  دیگر تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان اینکه بسیار مقاوم در برابر لک می باشد

معایب احتمالی روکش های چینی:

 • آنها قابل تعمیر نیستند، بنابراین در صورت آسیب باید تعویض شوند
 • تکمیل درمان بیشتر طول می کشد (معمولاً سه جلسه)

 دراین بخش از مزایا و معایب لمینت و کامپوزیت دندان گفتیم. حالا به هزینه لمینت و کامپوزیت دندان می پردازیم.

کدام نوع روکش دندان بهترین است؟ ونیرکامپوزیت بهتراست یا لمینت؟

در کلینیک دندانپزشکی ساتینا،بهترین کلینیک دندان پزشکی فلکه دوم تهرانپارس، ما هر دو گزینه روکش دندان را ارائه می دهیم. اما برای همه سوال است که ونیرکامپوزیت بهتراست یا لمینت؟

به دلایلی که در بالا ذکر شد، توصیه می کنیم در صورتی که بودجه شما اجازه می دهد روکش های لمینت چینی را تهیه کنید. زیرا دوام بیشتری دارند و نتیجه زیبایی به مراتب بالاتری دارند. زیرا به طور کلی روکش های لمینت سرامیکی مقاومت بیشتری نسبت به روکش های کامپوزیتی دارند. ثبات رنگ لمینت های سرامیکی بسیار بیشتر است و تنها مزیت لمینت های کامپوزیت ارزانتر بودن آنها نسبت به لمینت های سرامیکی است .اگر به ونیرهای دندانی علاقه مند هستید، دریغ نکنید که با ما یک قرار ملاقات بگذارید تا به شما توصیه کنیم که چه نوع روکش هایی برای شما و شرایط شما بهترین کار را دارند. برای لمینت دندان فلکه دوم تهرانپارس، کلینیک دندانپزشکی ساتینا درخدمت شماست.

هزینه ونیرکامپوزیت و لمینت دندان چقدر است؟ ونیرکامپوزیت بهتراست یا لمینت؟

هزینه ونیرکامپوزیت و لمینت دندان در انتخاب تاثیرزیادی دارد. البته همانطور که گفتیم لمینت پرسلن دندان گزینه بسیار بهتری نسبت به کامپوزیت دندان است.اما نکته مهم و قابل توجه تفاوت هزینه آنهاست. بطور کلی میانگین هزینه لمینت های چینی دو تا سه برابر بیشتر از روکش های کامپوزیتی است. کلینیک دندانپزشکی ساتینا، بهترین کلینیک دندانپزشکی قلکه دوم تهرانپارس در خدمت شماست. لمینت های سرامیکی مورد استفاده در این مرکز با وجود ضخامت کمتر، استحکام فوق العاده بالایی دارند و به راحتی آسیب نمی بینند. ضخامت روکش های سرامیکی بسیار کمتر از کامپوزیت بوده و ظاهر آن ها شفاف تر و طبیعی تر از کامپوزیت است. برای اطلاع از هزینه لمینت در فلکه دوم تهرانپارس همین حالا با کلینیک دندانپزشکی ساتینا تماس بگیرید.

بهترین کلینیک دندانپزشکی فلکه دوم تهرانپارس کجاست؟برای لمینت دندان در فلکه دوم تهرانپارس کجابرویم؟

کلینیک های دندانپزشکی بسیاری وجود دارد که خدمات لمینت و کامپوزیت را ارائه می دهد. کلینیک دندانپزشکی ساتینا،یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی فلکه دوم تهرانپارس با تعرفه های مناسب در خدمت شماست. برای اطلاع از جشنواره های کلینیک ساتینا همین حالا تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

یک دیدگاه در مزایا و معایب لمینت و کامپوزیت دندان

 1. پینگ بک: امیر حسینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما