کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی؟

کامپوزیت یا ارتودنسی

کدام روش بهتر است؟

برای مقایسه بین ارتودنسی و کامپوزیت بهتر است ابتدا با هر کدام از این موارد آشنا شویم، کامپوزیت همانطور که قبلا اشاره شد یک رزین است که کاربردها و تاریخچه خاص خود را دارد. ارتودنسی هم یکی از روش های رایج در دندانپزشکی است. در این روش با استفاده از ابزارها و در مدت نسبتا طولانی چیدمان دندان ها در کنار یکدیگر اصلاح می گردد. متداول‌ترین روش‌های ارتودنسی، مانند نصب بریس‌ها یا نگهدارنده‌ها، با هدف صاف کردن یا حرکت دادن دندان‌ها به منظور بهبود موقعیت آن‌ها در داخل دهان و اطمینان از حفظ سلامت دندان‌ها، لثه‌ها و فک‌ها در طولانی‌مدت انجام می‌شود.

کامپوزیت

دندان های نامرتب و عوارض آن

دندان های نا مرتب به دلایل مختلفی ایجاد می شود و به روش های مختلفی هم رفع می شوند. تکنیک های مدرن دندانپزشکی موجود به بیماران کمک می کند تا دندان های صاف و در نتیجه یک لبخند کامل داشته باشید. نامرتبی دندان های شما ممکن است به صورت ارثی بوده باشد و عملا شما اختیاری در انتخاب یک سری دندان نامرتب نداشته اید. یکی دیگه از دلایلی که هنوز قطعیتی در آن نیست و بعضی منابع آن را تایید و برخی آن را رد میکنند، مکیدن انگشت شست در کودکی است.

داشتن دندان های نا مرتب علاوه بر مشکلات سلامتی دندان ها بر روی زیبایی شما هم تاثیرگذار است. لذت بردن از صحبت کردن، خندیدن، غذا خوردن بین دوستان و …. منوط به داشتن چیدمان دندانی زیبا است. اینکه چه روش درمانی برای مرتب سازی دندان های شما بهتر است به شرایط زمانی، نوع دندان ها، نظرات دندانپزشک و … دارد. در درمان ارتودنسی دندان های شما در یک دوره زمانی حرکت می کند و طی آن دندان هایی که قبلا نامرتب بوده اند صاف می شود. یکی دیگر از روش هایی که دندانپزشکی زیبایی برای تغییر ظاهر دندان ها استفاده میکند، روکش یا باندینگ کامپوزیت است.

در کامپوزیت چه اتفاقی می افتد؟

با استفاده از مواد باندینگ کامپوزیت می توانیم شکاف های بین دندان ها را پر کنیم، شکل آن ها را تغییر دهیم و طوری به نظر برسند که گویا به طور طبیعی صاف هستند. هر دو گزینه درمانی مزایا و معایبی دارند که انتخاب یک گزینه بهتر بین کامپوزیت و ارتودنسی را غیرممکن می کند.

درمان های زیبایی دندان مانند روکش ها و باندینگ کامپوزیت انتخاب ارجح برای بسیاری از بیماران است زیرا می توانند نتایج خیره کننده ای را در مدت زمان کوتاهی مشاهده کنند. در ارتودنسی، دندان‌هایتان را بدون افزودن مواد غیرطبیعی به آن‌ها حرکت می‌دهد، به این معنی که پس از برداشتن براکت ها، دندان‌های کاملا طبیعی و صاف خواهید داشت

اینکه آیا درمان برای شما مناسب است یا نه کاملاً به فرد بستگی دارد، اما تنها راه برای تصمیم گیری صحیح این است که بفهمید هر یک از انواع درمان چیست و چگونه می تواند برای شما مفید باشد. برای کسانی که می خواهند نتایج سریع و کمترین تعداد ملاقات داشته باشند، درمان های زیبایی یک انتخاب عالی است

در مورد باند کامپوزیت، ما می توانیم شکل دندان را تغییر دهیم. این کار به ما امکان می دهد دندان را تراش دهیم و آن را تغییر دهیم تا صاف تر به نظر برسد، در حالی که با بریس ها فقط می توان آنها را حرکت داد، اما نمی توان تغییر شکل داد.

ارتودنسی

درمان ارتودنسی، مانند بریس‌های فلزی استاندارد، در بین نوجوانان رایج است، زیرا اغلب این سنی است که مشکلات دندانی خود را نشان می‌دهد و احتمالاً برای چند سال باقی مانده است. این باعث می شود قبل از ترک مدرسه بریس هایی برای صاف کردن دندان های خود بگیرند. به عنوان یک بزرگسال، این می‌تواند مجموعه‌ای از چالش‌ها را به همراه داشته باشد، زیرا هدایت زندگی با بریس‌ها در کنار استرس‌های طبیعی می‌تواند دشوار باشد. ..

اگر دندان شما به شدت شکسته است، این می تواند گزینه های شما را از نظر درمان مناسب محدود کند. به عنوان مثال، درمان ارتودنسی انتخاب خوبی نخواهد بود زیرا نمی تواند دندان شما را ترمیم کند.

گاهی اوقات تمیز نگه داشتن دندان های کج ممکن است دشوارتر باشد، بنابراین با صاف کردن آنها، دسترسی به هر سطح و تمیز کردن آن را برای شما آسان تر می کند. پس انتخاب یک روش درمان به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان به طور قطع گفت کدام یک بهتر است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما