ویژگی های برند کامپوزیت خوب

ویژگی برند کامپوزیت خوب

یک برند خوب کامپوزیت چه ویژگیهایی نسبت به کامپوزیت های دیگر دارد؟

محبوبیت پرکردگی های کامپوزیت دندان هیچ نشانه ای از کمرنگ شدن بین افراد را ندارد زیرا بیماران همچنان برای حفظ لبخند تمام سفید به ترمیم های همرنگ دندان نیاز دارند. ترجیح شخصی همیشه عامل کلیدی در انتخاب برندهای کامپوزیت دندانی برای استفاده در مطب دندانپزشکی خواهد بود، اما متغیرهای زیادی وجود دارد که باید برای یافتن موارد دلخواه شما در نظر گرفته شود.

بیشتر کامپوزیت های دندانی موجود در بازار نسبت به قبل پیشرفته تر شدند و نسبت به نیاز بیماران رشد کرده است.

کامپوزیت های دندانی یا کامپوزیت های مبتنی بر رزین، مواد مصنوعی و آبگریز هستند که ماتریس پلیمری را با پراکندگی ذرات پرکننده شیشه، مواد معدنی یا رزین ویا الیاف کوتاه ترکیب می کنند.

آنها برای ترمیم ساختار دندان از دست رفته در اثر ضربه، پوسیدگی یا سایر بیماری ها استفاده می شوند. کامپوزیت ها همچنین می توانند به عنوان سیمان برای سیمان روکش ها، و سایر پروتزها استفاده شوند. کامپوزیت ها را می توان به عنوان رزین های فعال شیمیایی و رزین های فعال فتوشیمیایی طبقه بندی کرد. شما باید ویژگی های یک برند کامپوزیت خوب را بدانید تا بتوانید از بین برندهای کامپوزیت موجود در بازار بهترین را انتخاب کنید.

طبقه بندی کامپوزیت های دندانی

  • کامپوزیت های ریز پر شده: کامپوزیت های ریز پر شده حاوی ذرات بسیار کوچک پرکننده هستند. این امکان جلا پذیری و زیبایی شناسی خوب را فراهم می کند. آنها خیلی قوی و بادوام نیستند و برای ترمیم دندان های خلفی توصیه نمی شوند
  • کامپوزیت های ماکرو پر شده: کامپوزیت های ماکرو پر شده حاوی ذرات بزرگی هستند که باعث می شود مواد بسیار قوی و بادوام باشند. این ترکیب به خوبی برای تکمیل و پولیش کردن مناسب نیست، و باعث می‌شود که پوشش غیر زیبایی برای دندان‌های قدامی نامطلوب باشد.
  • کامپوزیت های هیبرید (یونیورسال) : هیبریدها حاوی مخلوطی از اندازه ذرات هستند که استحکام کامپوزیت های ماکروفیل شده را با زیبایی کامپوزیت های میکروفیل شده ترکیب می کند، بنابراین برای دندان های قدامی و خلفی مناسب است.
  • نانوکامپوزیت ها : نانوکامپوزیت ها از ذراتی با اندازه کمتر از 100 نانومتر تشکیل شده اند، نانوکامپوزیت ها معمولاً دارای ذرات نانومتری هستند که می توانند برای تشکیل پرکننده بزرگتر خوشه شوند. این خوشه ها استحکام و کدورت مناسب را همراه با حفظ پولیش و پولیش عالی ارائه می دهند. نانوکامپوزیت ها از نوع کامپوزیت هایی هستند که در اکثر ترمیم های امروزی مورد استفاده قرار می گیرند . این محبوبیت به این دلیل است که می‌توان تمام جعبه‌ها را در مورد زیبایی و مقاومت در برابر سایش علامت زد و به راحتی در دندان‌های قدامی شکل داد و در عین حال برای دندان‌های خلفی نیز به اندازه کافی قوی است.

دانستن ویژگی های یک برند کامپوزیت خوب مزایای زیادی دارد. زمانی که شما از یک برند کامپوزیت خوب استفاده میکنید در واقع کیفیت کار خود را بالاتر برده و بیمار نیز به شما بیشتر اعتماد خواهد کرد. در زیر برخی از ویژگی های یک برند کامپوزیت خوب آورده شده است.

برند کامپوزیت

سهولت استفاده

به دنبال کامپوزیتی باشید که به راحتی قابل دستکاری باشد، اما شکل خود را حفظ کند و برای کارهای قبلی دچار افت نشود. لازم است که خیلی روان نباشد و به سازها نچسبد. مارکی را انتخاب کنید که هم فرمت سرنگ و هم فرمت کامپول را ارائه می دهد، زیرا این کار به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد (مخصوصاً اگر دوست دارید کامپوزیت خود را گرم کنید) اگرچه در حالت ایده آل، بهترین کامپوزیت ها باید بدون گرم کردن به طور موثر کار کنند.

راهنمای سایه

یک راهنمای سایه ساخته شده از همان مواد را انتخاب کنید. هنگام انتخاب سایه مناسب برای بیمار، یک راهنمای سایه ساخته شده از کامپوزیت واقعی، نمایش واقعی محصول درمان شده را ارائه می دهد.

طیف خوبی از سایه ها، تیرگی ها و شفافیت ها

برای هر یک از ویژگی های فردی بیماران خود با جزئیات دقیق تر، به دنبال طیف خوبی از سایه ها باشید. بسیاری از برندها در حال حاضر حداکثر بیست رنگ مختلف از مینا، سایه عاج و اثرات مشخصه را ارائه می دهند. عامل محدودکننده پالت شماست.

دوام

همه برندها یکسان ساخته نمی شوند. هر کامپوزیت با کیفیت بالا که برای کارهای قدامی و خلفی در نظر گرفته شده است باید دارای شواهد بالینی باشد که نشان می دهد چگونه از نظر سختی، استحکام فشاری و حجم انقباض در برابر سایر برندها امتیاز می گیرند.
شما ممکن است هزینه بیشتری بپردازید، اما این با زمان کوتاه شدن زمان استفاده هنگام مراجعه بیمار برای ترمیم های دندان، جبران می شود.

تطبیق پذیری

یک “نانو هیبرید” را انتخاب کنید که برای همه موارد ترمیمی به خوبی عمل می کند. این نوع از کامپوزیت ها که اغلب  به عنوان “یونیورسال” نامگذاری می شود، جدیدترین توسعه در صنعت کامپوزیت است.

نانوهیبریدها محبوب هستند چراکه در مورد زیبایی شناسی، ویژگی های سایش و صیقل پذیری همه گزینه ها را دارند. حاوی سه ذره با اندازه های مختلف، مزایای کامپوزیت های ریز پر شده (که دارای ذرات ریز برای ایجاد درخشندگی بالا هستند اما فاقد استحکام هستند) را با ذرات بزرگتر کامپوزیت های هیبریدی (که استحکام خوبی ارائه می دهند اما سطح مات تر و قابل جلا کمتری را ارائه می دهند) را ترکیب می کند.

نانوهیبریدها به راحتی در ناحیه قدامی شکل می گیرند، اما برای کارهای خلفی به اندازه کافی قوی هستند. می توان از آنها برای اینله، آنله و ونیر مستقیم و غیر مستقیم استفاده کرد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما