مشاوره قبل از درمان های زیبایی کامپوزیت

مشاوره قبل از درمان کامپوزیت

ما طیف وسیعی از درمان‌های دندانپزشکی را داریم که به شما امکان می‌دهد لبخندی بهتر، سفیدتر و درخشان‌تر داشته باشید. در این متن، ما قصد داریم در مورد اینکه چگونه درمان‌های کامپوزیت می‌توانند به سفید شدن دندان‌های شما کمک کنند یا این تصور را از نظر زیبایی‌شناختی ایجاد کنند که دندان‌های شما سفیدتر هستند، بحث کنیم. بنابراین، برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه درمان های کامپوزیت می تواند به سفید شدن دندان های شما کمک کند. مشاوره قبل از درمان های زیبایی کامپوزیت دندان تاثیر به سزایی در انتخاب شما خواهد داشت.

 

کامپوزیت ونیر چیست و آیا برای من مناسب است؟

ونیرهای کامپوزیت مدرن، ظاهری طبیعی و زیبا ارائه می دهند که برای ساختار دندان مخرب نیست. این ماده رزین با سایه طبیعی دندانی که قرار است روکش شود مطابقت دارد. ونیرهای کامپوزیت به صورت لایه لایه روی سطح دندان شما اعمال می شود. سپس توسط دندانپزشک، در یک روش دندانپزشکی که غیر مزاحم و غیر مخرب است، آنها را در دهان شما شکل داده و مجسمه سازی می کنند. سپس مواد رزین با استفاده از نور با شدت بالا سخت شده و صیقل داده می شود تا ظاهر طبیعی تری داشته باشد. در صورت نیاز، لایه های اضافی را می توان اعمال کرد و مجسمه سازی کرد تا نتیجه زیبایی شناختی مورد نظر به دست آید.

 

ونیرهای کامپوزیت را می‌توان به دلایل مختلفی اعمال کرد، اما بیشتر زمانی استفاده می‌شوند که دندانی بریده شده یا به نوعی آسیب دیده باشد. روکش لایه ای به عنوان پرکننده عمل می کند و شکاف ها را پر کرده و عیوب دندان آسیب دیده را اصلاح می کند. از ونیرهای کامپوزیت می‌توان برای اصلاح دندان‌های انحرافی یا ناهماهنگی‌های جزئی در دندان‌های شما استفاده می شود

 

ونیرهای کامپوزیت و سفید کردن دندان ها 

ونیرهای کامپوزیت در واقع دندان های واقعی شما را سفید نمی کنند یا باعث تغییر رنگ آنها نمی شوند. مواد رزین با رنگ دندان طبیعی شما مطابقت دارد، زیرا وظیفه اصلی این روکش رفع مشکلات زیبایی مانند نامرتبی دندان ها، دندان های چرک، دندان های تراشیده و سایر عیوب است. اگر دندان‌های شما در وضعیت نسبتاً خوبی باشند، علاوه بر ایرادات کوچک مانند براده‌ها و ناهماهنگی، انتخاب خوبی است.

 

اگر می‌خواهید دندان‌هایتان روشن‌تر و سفیدتر باشد، توصیه می‌شود قبل از انجام روکش دندان، تمام دندان‌هایتان را سفید کنید. به این ترتیب، ونیر کامپوزیت می‌تواند با رنگ دندان‌های سفیدتر جدید شما قبل از استفاده مطابقت داشته باشد. ونیرهای کامپوزیت به مرور زمان تغییر رنگ داده و لکه دار می شوند. با توجه به مواد مدرن و پیشرفت‌های فناوری، این موضوع نسبت به گذشته کمتر مشکل است و همیشه در حال بهبود است. با این وجود، رزین کامپوزیت سریعتر یا محسوس‌تر از مینای دندان طبیعی شما لک یا تغییر رنگ نمی‌دهد.

Light curing: What you can't afford to be in the dark about

بنابراین، اگر ونیر کامپوزیت داشته باشید، از بقیه دندان‌هایتان تیره‌تر نمی‌شود و برجسته‌تر نمی‌شود. اگر شروع به تغییر رنگ کرد، باید این کار را با بقیه دندان های طبیعی خود انجام دهید. مانند دندان های طبیعی شما، لکه های سطحی می توانند به مرور زمان پس از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض چیزهایی مانند شراب قرمز، قهوه یا دود سیگار ایجاد شوند. شما نباید وسوسه شوید که کیت سفید کننده دندان خانگی را روی ونیرهای کامپوزیت خود امتحان کنید، زیرا آنها به خوبی به این درمان سفید کننده دندان پاسخ نمی دهند. اگر متوجه شدید که روکش‌های شما شروع به زرد یا قهوه‌ای شدن کرده‌اند یا به هر طریق دیگری لکه‌دار می‌شوند، باید با دندانپزشک خود صحبت کنید . دندانپزشک شما ممکن است بتواند یک تمیز کردن حرفه ای برای کمک به برداشتن و برداشتن لکه ها انجام دهد. اگر این امکان پذیر نباشد، کامپوزیت ونیرها را می توان با سهولت نسبی توسط یک دندانپزشک ماهر تعمیر یا جایگزین کرد و این روش ها اغلب در همان روز تکمیل می شوند. تمام این موارد در مشاوره قبل از درمان زیبایی کامپوزیت دندان مطرح می شود.

 

نکاتی در مورد نحوه مراقبت از ونیرهای کامپوزیت

شما باید از روکش های خود مراقبت کنید همانطور که از دندان ها و مینای طبیعی خود مراقبت می کنید. در زیر 5 نکته برتر برای مراقبت از ونیرهای کامپوزیت، از جمله توصیه‌های کلی مانند اجتناب از غذاهای اشباع‌شده با رنگ و سایر توصیه‌های خاص‌تر را آورده‌ایم. ونیرهای کامپوزیت به شما امکان می دهند به راحتی لبخند بزنید!

بسیار از نکات در مورد مراقبت از کامپوزیت را باید از دندانپزشک خود بپرسید. این مورد را هم در جلسه مشاوره قبل از درمان زیبایی کامپوزیت مطرح کنید و هم بعد از انجام کامپوزیت زیبایی.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما