مزایا معایب و هزینه بوتاکس

مزایای تزریق بوتاکس

 

تزریق بوتاکس این روزها یکی از انواع اقدامات زیبایی است که طرفداران زیادی دارد. تزریق بوتاکس در بخش های مختلفی از صورت قابل انجام است که باعث از بین رفتن چین و چروک های پوستی و جوانتر شدن ظاهر افراد می شود.

در بخش هایی که در این مقاله تدارک دیده ایم برآنیم که بتوانیم اطلاعاتی دقیق و جزئی را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید تا در خصوص مزایا و معایب تزریق بوتاکس، مراحل تزریق بوتاکس و بهترین کاندیداها برای تزریق بوتاکس اطلاعاتی جزئی کسب کنید.

 

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

بوتاکس ها از انواع ماده های پرکننده هستند که با تزریق در نواحی مختلف صورت به فلج عضلات می انجامد. در نتیجه ی فلج شدن عضلات، عملکرد آن ها از بین می رود و در نهایت چین و چروک های پوستی از بین می رود.

در واقع با تزریق بوتاکس به نوعی فلجی موضعی ایجاد می کنیم تا حرکات و فعالیت های عضلات زیر پوست صورت را از کار بیندازیم.

 

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس دارای مزایایی است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشی کم تهاجمی
 • روشی ایمن و بدون خطر در جوانسازی صورت
 • بهترین روش برای رفع چین و چروک های پوستی در اطراف چشم ها
 • رفع خطوط و چروک در نواحی خط اخم، خطوط پیشانی و خط لبخند
 • تزریق بوتاکس در نواحی گردن برای برطرف کردن خطوط و چین و چروک گردن
 • تزریق در کف دست برای کاهش میزان تعریق
 • تزریق در ناحیه زیر بغل برای کاهش میزان تعریق
 • تزریق در ناحیه پیشانی برای از بین بردن سردرد های ناشی از میگرن

مزایای تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس

برخی از عوارضی که بعد از تزریق بوتاکس ایجاد می شود کاملاً طبیعی و موقت است مثل:

 • کبودی
 • درد
 • بی حسی

 

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است؟

خیر. این ماده تزریقی از سوی بسیاری از متخصصین و پزشکان در این حوزه مورد تایید است و از سوی دیگر به دلیل سابقه طولانی این روش درمانی و زیبایی بی خطر بودن آن اثبات شده است.

البته باید توجه داشته باشید که میزان تخصص و تجربه پزشکی که این اقدام را برای شما انجام می دهد نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین همواره از با تجربه ترین و معتبرترین پزشکان در این حوزه کمک بگیرید تا بهترین نتیجه برای شما رقم بخورد.

 

میزان دوام و ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

مدت زمان دوام و پایداری اثرات زیبایی بوتاکس از 2 تا 6 ماه است. بعد از این مدت زمان اثرات آن کاهش خواهد داشت. یکی از مهم ترین مزیت هایی که ماندگاری محدود اثر زیبایی بوتاکس دارد این است که اگر کسی بعد از تزریق پشیمان شد پس از این که اثرات آن از بین رفت مختار است که دیگر برای تزریق بوتاکس اقدام نکند.

 

موارد کاربرد درمانی بوتاکس

بوتاکس علاوه بر این که کاربردهای زیبایی دارد در موارد درمانی نیز بکار گرفته می شود. برای مثال افرادی که زیر بغل شان زیاد تعریق می کند یا این که کف دست شان زیاد تعریق می کند می توانند از تزریق بوتاکس کمک بگیرند.

تزیرق بوتاکس در ناحیه زیر بغل و کف دست باعث فلج شدن عضلات در این ناحیه می شود. در نتیجه میزان تعریق کاهش پیدا می کند.

تزیرق بوتاکس به پیشانی از سردرد های میگرنی نیز می کاهد. کسانی که میگرن دارند با تزریق بوتاکس می توانند از بروز سردرد جلوگیری کنند.

 

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس بسته به میزان مشکلاتی که تجربه می کنید و محلی که قرار است بوتاکس تزریق شود تعیین می شود. برای مثال افرادی که چروک های زیادی دارند میزان ماده مصرفی در روند تزریق بوتاکس بیشتر است. بنابراین هزینه های بیشتری دریافت خواهد شد.

از سوی دیگر نیز میزان اعتبار مرکز درمانی و میزان تخصص و تجربه پزشکان و متخصصین نیز در تغییر هزینه ها نقش خواهند داشت.

بنابراین نمی توان هزینه های ثابت را برای آن ها تعیین کرد.

 

نتیجه گیری

در پایان این توصیه را داریم که برای انجام تزریق بوتاکس هرگز به مراکز درمانی یا آرایشگاه های زنانه که اعتبار زیادی ندارند اعتماد نکنید. زیرا این افراد به طور تجربی یاد گرفته اند و ابداً تخصص لازم را در این زمینه ندارند.

در نتیجه با اعتماد به افراد غیر متخصص و سپردن روند تزریق بوتاکس به این افراد احتمال بروز مشکلات و خطرات ناشی از آن را افزایش خواهید داد. بنابراین بهتر است که نسبت به سلامتی و زیبایی خود حساس عمل کنید و بعد از پرس وجو های زیاد به بهترین متخصص زیبایی مراجعه کنید.

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

2 دیدگاه در مزایا معایب و هزینه بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما