لاغری موضعی با دستگاه آر اف

لاغری با دستگاه آر اف

همیشه گذشتن از خوراکی های خوشمزه و خوش رنگ سخت بوده و نیاز به اراده قوی و مسمم دارد. این در حالی است که بعضی از همین خوراکی های خوش رنگ و لعاب بسیار مضر و چاق کننده هستند. در صورتی که این اراده برای گذشتن از خوراکی های چاق کننده در شما وجود نداشته باشد حتما با سوالاتی از قبیل زیر مواجه میشوید:

 • چرا انقدر چاق شدی؟
 • چرا یکم رژیم نمی گیری؟
 • انقدر نخور، چاق تر میشی!!
 • قبلا اندامت قشنگ تر بود!!

زمانی که با چنین سوالاتی رو به رو شوید، اعتماد به نفستان کاهش می یابد. چاقی یکی از علل های مهم در پایین بودن اعتماد به نفس است. اگر می خواهید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید یا باید چاقی را بپذیرید و از سوالات این چنینی ناراحت نشوید و یا سعی کنید تا لاغر شوید و به اندام ایده آل خود برسید.

چاقی با پیروی از رژیم غذایی اصولی و انجام تمرینات ورزشی به خوبی قابل درمان خواهد بود . اما ممکن است که کمی زمان بر و یا با دردسر های بسیاری همراه باشد . بهترین روش برای رسیدن به اندام ایده آل پیروی از یک رژیم غذایی اصولی و تمرینات ورزشی مرتب می باشد . اما یک روش بسیار کار آمد با نتیجه های عالی نیز در کنار این موارد می تواند رسیدن به فرم ایده آل را تسریع بخشد. اگر می خواهید از روشی کارآمد که منجر به تسریع لاغری می شود آگاه شوید تا انتهای این متن همراه ما باشید.


علت های چاقی

چاقی عوامل و علت های مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از :

 1. پرخوری و تغذیه نادرست

  پرخوری یکی از علت های شایع در چاق شدن افراد است. به ویژه اگر از غذاهای چرب و با قند بالا استفاده کنید.

 2. رابطه کالری و سوزاندن آن

  چاقی در بدن به هیچ عنوان به یک بار رخ نمی دهد. زمانی که میزان دریافت کالری با میزان سوزاندن کالری در طول یک زمان مشخص یکی نباشد، به مرور زمان منجر به چاق شدن می شود.

 3. ژنتیک

  چاقی با ژنتیک رابطه مستقیم دارد. در صورتی که پدر یا مادر شما دچار اضاف وزن شدید باشند، شما نیز بیشتر در معرض چاقی قرار می گیرید.

 4. فعالیت و سبک زندگی

  به طور قطع زمانی که فعالیت فیزیکی در شما کمتر باشد، کالری کمتری نیز میسوزانید. کالری ها در بدن به مرور زمان منجر به چاقی و تجمع چربی می شود. اگر سبک زندگیتان اینگونه است، در برنامه خود حداقل هفته ای 3 ساعت زمان برای ورزش بگذارید.

 5. استرس و افسردگی

  این مورد برای همه انسان ها صادق نیست. برخی از افراد در شرایط استرس و یا افسردگی برای تسکین استرس و شرایط خود پرخوری می کنند.


درمان چاقی

همانطور که میدانید در صورتی که چاقی درمان نشود، ممکن است منجر به بروز بیماری های زیادی شود. برای کاهش وزن و درمان چاقی بهتر است تا با پزشک متخصص تغذیه مشورت کنید. روش های بسیار مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد که بهترین آنها ورزش همراه با رژیم غذایی است.
برخی از افراد با وجود گرفتن رژیم های غذایی سنگین و ورزش باز هم به اندام ایده آل خود نمی رسند یا تجمع چربی فقط در برخی از قسمت های بدنشان وجود دارد و به صورت مفرط نیست.اما راهی نیز برای لاغر شدن این افراد نیز وجود دارد.

با پیشرفت علم و تکنولوژی راه های مختلفی برای لاغری وجود دارد. در ادامه به صورت مختصر به آنها اشاره می کنیم:

1-جراحی لاغری

جراحی های لاغری روشی تهاجمی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن است. در حالی که عوارض و خطرات زیادی نیز دارند. جراحی های لاغری که تا امروزه استفاده شده اند عبارتند از : لیپوماتیک، عمل بای پس معده، جراحی اسلیو معده

به یاد داشته باشید این نوع از لاغری شاید نتیجه سریعی به شما بدهد، اما خطرات و عوارض بسیار زیادی دارد که بهتر است از خیر آن بگذرید. بعد از عمل جراحی لاغری، باید از رژیم غذایی خاصی پیروی کنید و سبک زندگی خودتان را تغییر دهید.

2-لاغری موضعی با دستگاه

یکی از بهترین و سریع ترین و بدون عارضه ترین لاغری را می توانید با لاغری موضعی با دستگاه های مختلف تجربه کنید. این روش لاغری یکی از به روز ترین و مدرن ترین روش های کاهش وزن است و از جمله روش های غیر تهاجمی است. برخی از دستگاه های لاغری عبارتند از: دستگاه آر اف، لاغری با دستگاه کویتیشن، دستگاه کرایو(کرایوتراپی).

شما می توانید با مراجعه به کلینیک لاغری و زیبایی از دستگاه های لاغری موضعی استفاده کنید. این روش برای افراد مناسب است که با ورزش و تغذیه نتیجه دلخوه خودشان را نگرفته اند و یا با وجود تناسب قد و وزن، شکم یا پلو دارند. در این مقاله قصد داریم تا با روش لاغری با دستگاه آر اف به صورت کامل آشنا شویم.


لاغری موضعی

امروزه استفاده از دستگاه های لاغری موضعی کمک بزرگی به از بین بردن چربی های مزاحم در نواحی مختلف بدن نموده است .

یکی از قوی ترین دستگاه ها برای لاغری ، دستگاه آر اف می باشد که می تواند به خوبی حتی قسمت هایی که به سختی دچار کاهش چربی می شوند را تحت تاثیر قرار دهد.

معمولا با کاهش وزن تمامی قسمت های بدن تحت تاثیر قرار گرفته و دچار کاهش حجم و سایز می شود ، اما  تجمعات چربی در افراد مختلف متفاوت است از این رو ممکن است که با وجود افزایش وزن فرد دست و پای لاغری داشته باشد و تجمع چربی در شکم دیده شود .

از طرفی ممکن است فردی دیگر دچار چاقی موضعی در ناحیه ران و یا بازوها باشد .

چاقی موضعی به سختی از بین خواهد رفت زیرا بدن به صورت نسبی از چربی های بدن برای کاهش وزن عمل می کند . بنابراین ممکن است وزن شما پایین بیاید اما چاقی موضعی در قسمت های خاص مثل پهلو و یا کمر باقی بماند و یا مثلا چاقی پاها به خوبی از بین نرود .

از این رو توصیه می شود که با استفاده از دستگاه لاغری موضعی این مشکل را بر طرف نمایید .


لاغری با دستگاه آر اف

این روش لاغری به صورت غیر تهاجمی و به وسیله دستگاه پیشرفته ای که روی پوست قرار می گیرد، به صورت عمیق و موضعی چربی های ناحیه مورد نظر را از بین می برد. لاغری موضعی با آر اف برای تمامی افراد مناسب است و کلیه تیپ های پوستی می توانند از آن استفاده کنند .

این روش محدودیت وزنی ندارد و افراد با چاقی مفرط نیز می توانند از آن برای لاغری کمک بگیرند .

آر اف عارضه ای در پی ندارد و به خوبی با ساختار بدن هماهنگ است. احساس ناراحتی و نقاهت نداشته و فرد به راحتی می تواند بعد از انجام آن به خانه بازگردد و فعالیت های روزمره را انجام دهد .

 
 

روال کار دستگاه آر اف

دستگاه آر اف مانند یک ماساژ دهنده عمل می کند ، قبل از اینکه مراحل درمان آغاز شود با مقداری پماد بی حسی ناحیه مد نظر به صورت نسبی بی حس می شود که کوچکترین درد و ناراحتی را حس نکنید .

بعد از ایجاد بی حسی مقداری لوسیون مخصوص برای لغزنده نمودن سطح پوست استفاده می شود و دستگاه با درجه ای مشخص و مخصوص نسبت به پوست و چربی بدن فرد شروع به کار می نماید . اپراتور به خوبی قسمت هایی که قرار است دچار لاغری موضعی شوند را به کمک دستگاه ماساژ می دهد ، این ماساژ که در حقیقت تزریق حرارت به لایه های زیرین پوست و چربی های آن است باعث می شود که واکنش هایی در لایه های چربی ایجاد شود که بعدا به خوبی از بدن خارج شود .

دستگاه های جدید به سیستم خنک کننده بسیار قوی مجهز می باشند که از ایجاد سوختگی و درد جلوگیری می نمایند . بنابراین با خیال راحت می توانید از این دستگاه برای لاغری موضعی استفاده نمایید .


مزایای لاغری با دستگاه آر اف

آر اف در حقیقت به کمک امواج رادیو فرکوئنسی باعث ایجاد شک و شکست در چربی های زیر پوست با وارد کردن حرارت و گرما می شود ، البته این گرما نا محسوس بوده و به هیچ عنوان ایجاد ناراحتی و سوختگی نمی کند . حرارت وارد شده از طریق امواج به قدری عمیق خواهد بود که سلول های چربی را تحت تاثیر قرار می دهند .

آر اف همچنین یک روش بسیار موثر برای از بین بردن سلولیت های زیر پوست است که بسیار مزاحم با ظاهری ناخوشایند هستند .

به راحتی می توانید در کنار رژیم غذایی خود و یا به تنهایی از این روش استفاده کنید و از داشتن اندامی ایده آل لذت ببرید.

این روش که بدون تهاجم بوده و می تواند بدون نیاز به جراحی در طی چند جلسه چربی های موضعی را از بین ببرد و تاثیر خوبی در لیفت پوست ناحیه مورد نظر و جوانسازی آن داشته باشد. در واقع لیفت پوست و سفت کردن آن از مزایای ویژه ی این دستگاه است که به صورت همزمان می تواند زیبایی و سلامتی را ارائه نماید.

این دستگاه به تنهایی برای افرادی که توانایی گرفتن رژیم های مختلف را ندارند و یا زمان کافی برای ورزش کردن در اختیار ندارند نیز مناسب است زیرا جلسات درمان بسیار کوتاه و در کم ترین زمان انجام می شود اما اثر گذاری آن بسیار زیاد و ماندگار خواهد بود .

در واقع به کمک دستگاه لاغری آر اف به جای ماه ها تلاش برای کاهش 1 الی دو سانت از دور کمر و شکم خود می توانید تنها با گذراندن دو یا سه جلسه به این هدف دست پیدا کنید .

در نظر داشته باشید که در طول درمان چاقی ، مشاوره های تخصصی برای رسیدن به هدف ایده آل در کمترین زمان ممکن به شما ارائه خواهد شد . خدمات و مشاوره های تخصصی برای لاغری و تناسب اندام در کلینیک ساتینا توسط مجرب ترین افراد و متخصصین انجام خواهد شد که کاملا اصولی، علمی و بر اساس تجارب چندین ساله پزشکان خواهد بود.


نتیجه لاغری دستگاه آر اف

بعد از پایان اولین جلسه شما نتایج را به خوبی حس خواهید کرد ، البته مقداری تورم در اولین روز مشاهده خواهد شد اما نتیجه ی آن قابل مشاهده خواهد بود ، به طور معمول حدودا 8 جلسه لازم است که شما به نتیجه ایده آل برسید . اما تعداد جلسات رابطه ی مستقیمی با میزان چربی های بدن نیز دارد .

در طول هر جلسه حدود 20 درصد از چربی ها کاهش داده خواهند شد بهترین راهکار این است که اندازه گیری های دقیقی از بدن خود قبل ، حین و بعد از انجام داشته باشید .


مراقبت های بعد از لاغری با دستگاه آر اف

این روش لاغری به دلیل نداشتن عوارض نیاز به مراقبت خاصی نیز ندارد. اما برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید مراقبت های زیر را انجام دهید

 • آب زیاد بنوشید: بهتر است تا چند روز بعد از انجام آر اف آب زیادی بنوشید تا جایگزین آب از دست رفته بدن شود.
 • رژیم غذایی بگیرید: ببرای نتیجه بهتر از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید که در آن غذاها کم چرب و از قند و شیرینی کمتر استفاده شود.
 • مرطوب کنید: بهتر است ناحیه مورد نظر برای درمان را مربوط نگه دارید و از خشک شدنش جلوگیری کنید.
 • ورزش: به هیچ وجه ورزش را فراموش نکنید، ورزش هم برای سیستم لنفاوی بدن بعد از آر اف پر اهمیت است و هم برای گرفتن نتیجه بهتر از آر اف

آر اف برای جوانسازی استفاده می شود؟

بله. از دستگاه آر اف برای جوانسازی پوست نیز استفاده می شود. این روش برای جوانسازی از جمله لیزر های غیر تهاجمی است. مزیت بسیار مهم این روش به نسبت روش های دیگر جوانسازی، کمتر بودن عارضه و عدم آسیب به نواحی اطراف ناحیه مورد درمان است.

این روش جوانسازی را با حرکت دورانی روی پوست، گرما را از لایه ی بیرونی پ.ست به لایه درونی وارد می کند. گرمایی ک این روش به لایه های زیرین وارد می کند حدود 40 درجه است. اما این گرما برای لایه های عمیق پوست هیچ ضرری ندارد. از این روش می توانید برای جوانسازی ناحیه هایی مانند اطراف چشم، غبغب، گونه، پیشانی، خط لب و گردن استفاده کنید.

کاربرد های آر اف در جوانسازی چیست؟

آر اف در زمینه های مختلفی در جوانسازی و لیفتینگ کاربرد دارد که مهم ترین و پر استفاده ترین آنها عبارتند از :

 1. لفیتینگ صورت، بدون نیاز به جراحی و با رورش کم تهاجمی
 2. بهبود جای جوش و زخم روی صورت
 3. برطرف کردن سیاهی زیر چشم
 4. درمان چین و چروک در ناحیه های مختلف مانند اطراف چشم و پیشانی
 5. برطرف کردن افتادگی و شل شدگی پوست
 6. احیا و شفاف سازی پوست
 7. رفع کردن مناف باز پوست

نمونه جوانسازی با آر اف
نمونه جوانسازی با آر اف
6 جلسه بعد از RF
6 جلسه بعد از RF
جوانسازی با آراف
جوانسازی با آراف

کلام آخر

اگر شما از آخر این مقاله با ما همراه شده باشید، با یکی از بهترین دستگاه های لاغری در دنیا آشنا شده اید. همانطور که گفته شد علاوه بر لاغری، می توانید کار جوانسازی و لیفتینگ را هم با RF انجام دهید. حال اگر تصمیم به لاغری موضعی با دستگاه RF را دارید، پیشنهاد می شود تا ابتدا نمونه کار های کلینیک مورد نظر را ببینید وبا توجه به تجربه و مهارت، کلینیک زیبایی خود را برای انجام آر اف انتخاب کنید. در نظر داشته باشید در صورتی که لینیک انتخابی شما مهارت کافی و دانش لازم را نداشت باشد ممکن است منجر به عوارض زیادی بعد از آر اف شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

2 دیدگاه در لاغری موضعی با دستگاه آر اف

 1. نفیسه بانی says:

  من واقعا راضیم از خدمات خوبتون خانوم دکتر
  الان دیگه به وزن دلخواهم رسیدم با کمکتون خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما