ایمپلنت بهتراست یا بریج دندان؟

ایمپلنت بهتراست یا بریج دندان

از دست دادن دندان بسیار رایج است. وقتی دندانی را از دست می‌دهید، ضروری است که جایگزین مناسبی برای حفظ بقیه دندان‌هایتان داشته باشید. دندان های جایگزین همچنین می توانند به شما کمک کنند تا فرم صورت خود را حفظ کرده و از مشکلات در خوردن یا صحبت کردن جلوگیری کنید. دو مورد از رایج ترین گزینه ها بریج دندان و ایمپلنت دندان هستند.اما سوال اینجاست: ایمپلنت بهتراست یا بریج دندان؟

ایمپلنت بهتراست یا بریج دندان

پل دندان بهتراست یا ایمپلنت؟؟!

هردو گزینه درمانی از روش های زیبایی دندان هستند. دراین قسمت به تفضیل به آن می پردازیم.

بریج دندان چیست؟

بریج‌های دندانی، دندان‌های مصنوعی هستند که توسط دندان‌های اطراف دندان از دست رفته شما ثابت می‌شوند. آنها معمولاً از موادی مانند چینی یا پلاستیک ساخته می شوند تا با رنگ طبیعی دندان شما مطابقت داشته باشند. آنها می توانند یک یا چند دندان از دست رفته را بپوشانند.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت های دندانی ریشه های مصنوعی دندانی هستند که معمولا از تیتانیوم ساخته می شوند. آنها با پیچ در استخوان فک شما نصب می شوند تا یک تاج یا پل را در جای خود نگه دارند.

دراین مقاله می خواهیم تفاوت ایمپلنت دندان و بریج دندان را با هم مقایسه کنیم. ما همچنین عواملی را بررسی خواهیم کرد که می توانند به شما در تعیین اینکه کدام گزینه برای شما بهتر است کمک کنندپس ما باهمراه باشید تا بخوانید ایمپلنت بهتراست یا بریج دندان؟همانطور که گفتیم از تفاوت های بریج دندان و ایمپلنت این است که ایمپلنت‌های دندانی، دندان‌های مصنوعی هستند که به استخوان‌ها اجازه رشد در اطراف ایمپلنت را می‌دهند. بریج های دندانی برای بستن فاصله بین دندان های از دست رفته با استفاده از روکش های دندانی و دندان مصنوعی استفاده می شود.

پل دندان بهتراست یا ایمپلنت ؟ ایمپلنت دندان در مقابل بریج دندان

دراین بخش میخواهیم به تفاوت ایمپلنت دندان و بریج دندان بطور کامل بپردازیم. ایمپلنت ها و بریج‌های دندانی هر دو می‌توانند نتایجی طبیعی ارائه دهند. اما مزایا و معایب خاص خود را دارند. در اینجا نگاهی به مقایسه ایمپلنت و پل دندان برای جایگزینی دندان می اندازیم.

مقایسه پل دندان و ایمپلنت دندان

مزایای بریج دندان

 • از تفاوت های بریج دندان و ایمپلنت این است نیازی به پیوند استخوان یا جراحی تهاجمی ندارد
 • معمولا هزینه اولیه  آن کمتر از ایمپلنت های دندانی است
 • یکی دیگر از تفاوت های ایمپلنت دندان و بریج دندان این است که فقط به دو بار مراجعه به دندانپزشک نیاز دارد که طی چند هفته انجام می شود.

معایب بریج دندان

 • باید هر 5 تا 7 سال یکبار تعویض شود (اگرچه می تواند بیش از 10 سال دوام بیاورد)
 • در مقایسه پل دندان و ایمپلنت دندان باید گفت که با افزایش سن ظاهر طبیعی خود را از دست می دهد
 • حفره ها و پوسیدگی در دندان های اطراف بیشتر از ایمپلنت است
 • می تواند به دندان های سالم اطراف دندان از دست رفته آسیب برساند

مزایای ایمپلنت دندان

 •  از تفاوت های ایمپلنت دندان و بریج دندان این است که می تواند 15 سال منبع مطمئن یا بیشتر دوام بیاورد
 • ظاهر طبیعی را طولانی تر از پل های دندانی حفظ می کند
 • به دندان های سالم اطراف ایمپلنت آسیب نرسانید
 • نرخ موفقیت 10 ساله بسیار بالا، حدود 97 درصد

معایب ایمپلنت دندان

 • تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرند
 • روند درمان می تواند تا 6 ماه طول بکشد
 • از مهم ترین تفاوت های ایمپلنت و پل دندان این است که هزینه اولیه بالاتری دارد
 • ممکن است منجر به عوارض جراحی شود

ایمپلنت بهتراست یا پل دندان؟

هزینه ایمپلنت در مقابل هزینه بریج دندان

یکی از مهم ترین تفاوت های بریج دندان و ایمپلنت هزینه است.بریج‌های دندانی معمولاً ارزان‌تر از ایمپلنت هستند. گاهی اوقات ممکن است بیمه حداقل بخشی از هزینه را پوشش ‌دهد. قیمت ها می تواند بسته به موارد زیر متفاوت باشد:

 • نوع ایمپلنت یا بریجی که دریافت می کنید
 • مواد مورد استفاده
 • گستردگی رویه
 • موقعیت جغرافیایی

اگر بیمه دندان دارید، به احتمال زیاد پل دندانی را پوشش می دهد تا ایمپلنت. اگر بیمه ندارید و هر دو گزینه خارج از محدوده قیمتی شما هستند. ممکن است بخواهید در مورد پروتزهای پارسیل یا گزینه های دیگر نیز با دندانپزشک صحبت کنید.مقدار هزینه درمان یکی از تفاوت های بریج دندان و ایمپلنت است.

تعداد دندان های از دست رفته

اگر بیش از یک دندان متوالی را از دست داده اید، بریج دندان به احتمال زیاد گزینه بهتری نسبت به ایمپلنت است. برای هر دندان از دست رفته باید یک ایمپلنت جداگانه به استخوان فک شما متصل شود که منجر به جراحی گران قیمت و اغلب غیرعملی می شود. تعداد دندان های ازدست رفته به شما کمک می دهد تا بدانید ایمپلنت بهتراست یا بریج دندان.

سلامت کلی

ایمپلنت های دندانی نیاز به جراحی دارند. بنابراین ممکن است برای افرادی که شرایط پزشکی دارند مانند دیابت یا لوسمی که روند بهبودی را کند می کنند، گزینه خوبی نباشند.بهترین کاندیداها برای ایمپلنت دندان از سلامت کلی خوبی برخوردارند و استخوان فک عاری از پوسیدگی دارند که به اندازه کافی سالم است تا از ایمپلنت پشتیبانی کند. این گزینه از تفاوت های ایمپلنت دندان و بریج دندان برای انتخاب است. این گزینه به شما کمک می کند تا تشخیص دهید پل دندان بهتراست یا ایمپلنت.

زمان

کل فرآیند کاشت ایمپلنت دندان ممکن است ماه ها طول بکشد، در حالی که یک پل دندانی را می توان در دو جلسه مراجعه به دندانپزشک شما که طی چند هفته انجام می شود نصب کرد.هنگام کاشت ایمپلنت دندان، جراح دهان استخوان فک شما را سوراخ می کند و ریشه ایمپلنت را به استخوان می چسباند. آنها ممکن است یک پروتز موقت را در زمانی که منتظر بهبود استخوان هستید قرار دهند.سپس باید 2 تا 6 ماه منتظر بمانید تا استخوان التیام یابد تا بتوان تاج اضافه کرد. زمان یکی از مهم ترین تفاوت های ایمپلنت و پل دندان است.

گزینه های دیگر به جای پل یا ایمپلنت

دراین مقاله به مقایسه پل دندان و ایمپلنت دندان پرداختیم. بریج و ایمپلنت تنها گزینه برای جایگزینی دندان از دست رفته نیستند. همچنین ممکن است از پروتزهای جزئی و نگهدارنده فضا استفاده شود.

دندان مصنوعی جزئی

پروتزهای پارسیل معمولا از پلاستیک و فلز ساخته می شوند. آنها شکاف های یک یا چند دندان از دست رفته را پر می کنند.پروتزهای جزئی اغلب شبیه دندان های طبیعی شما هستند و به دندان های سالم شما می چسبند تا در جای خود باقی بمانند. زمانی که دندان های اطراف دندان از دست رفته شما به اندازه کافی قوی برای حمایت از بریج نیستند، دندانپزشک ممکن است پروتز را توصیه کند.اگرچه آنها معمولاً ارزان تر از پل ها یا ایمپلنت ها هستند، اما معمولاً راحت یا پایدار نیستند. آنها همچنین ممکن است با خوردن یا صحبت کردن شما تداخل داشته باشند و باید روزانه تمیز شوند.

نگهدارنده های دندان

اگر نمی‌توانید فوراً دندان خود را جایگزین کنید.نگهدارنده‌های دندانی ممکن است گزینه‌ای باشند. آنها معمولاً از قطعات فلزی ساخته می شوند که مانع از جابجایی دندان های دو طرف دندان از دست رفته شما می شوند.

کلام اخر

ایمپلنت بهتراست یا پل دندان ؟ سعی کردیم به مقایسه ایمپلنت و پل دندان بپردازیم. ایمپلنت و بریج دندان دو گزینه برای جایگزینی دندان از دست رفته هستند.  همانطور که گفتیم از مهم ترین تفاوت های بریج دندان و ایمپلنت این است که بریج های دندانی نیاز به هزینه اولیه کمتری دارند.امااگر هزینه مشکلی نیست و از سلامت کلی خوبی برخوردار هستید. ایمپلنت های دندانی ممکن است گزینه بهتری باشند. زیرا دوام بیشتری دارند و به دندان های اطراف شما آسیب نمی رسانند. دندانپزشک می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید کدام گزینه برای شرایط شما بهترین است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

8 دیدگاه در ایمپلنت بهتراست یا بریج دندان؟

 1. پینگ بک: هادی سهرابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما