بوی بد دهان بعد از انجام کامپوزیت دندان

بوی بد دهان بعد از کامپوزیت

بوی بد دهان بعد از انجام کامپوزیت دندان

کامپوزیت‌ها برای ترمیم دندان‌ها خوب هستند، اما طول عمر و کارکرد آن ها به تکنیک‌هایی که برای استفاده از آن ها به کار برده می شود بستگی دارند، به این معنی که کامپوزیت‌ها می‌توانند در طول زمان جمع شوند و مقداری فضای خالی ایجاد کنند. این فضای خالی می تواند سبب حساسیت و پوسیدگی شود. به همین خاطر آنها نیاز به نظارت مستمر دارند تا بررسی شود که آیا آسیب دیده آمد یا خیر. اگر کامپوزیت کردن دندان ها به خوبی انجام نشود می تواند سبب پوسیدگی و در نهایت بوی بد دهان شود.

 

ترمیم و نگهداری کامپوزیت

ترمیم کامپوزیت به نوع کامپوزیت مورد استفاده نیز بستگی دارد، کامپوزیت های نوین بسیار خوب هستند و ساختار دندان را به خوبی تقلید می کنند، همچنین زیست سازگار و مقاوم هستند، البته همچنان نیاز به مراقبت و نگهداری دارند.

اگر پس از قرارگیری کامپوزیت، به خوبی صیقل داده نشود، سطح ناهموار باقیمانده و به طور بالقوه مکانی برای پنهان شدن باکتری ها خواهد بود. در نتیجه سبب ایجاد بوی بد دهان خواهد شد. هر دندانپزشکی می‌داند که پرکننده‌های کامپوزیت باید صیقلی شوند تا صاف و لغزنده شوند.

دندان های پرشده با مواد کامپوزیت باید سال ها دوام بیاورد. با این حال برخی مواد کامپوزیت ها نهایتا تا 5 الی 7 سال دوام دارند.

اگر پرکردن با شکست مواجه شود، ممکن است بوی بد دهان ایجاد شود. این بو یا مزه حتی پس از تمیزکردن دندان ها نیز از بین نمی رود.

نقش روکش ها در بوی بد

تناسب نامناسب روی روکش ها باعث بوی بد دهان می شودا.گر روکش‌های دندانی شما به خوبی روی دندان‌های طبیعی شما نصب نشده باشد، ممکن است مواد غذایی و باکتری‌ها بین دندان‌های شما و روکش‌ها گیر کرده باشند. تنها راه برای تعیین اینکه آیا این مشکل وجود دارد یا خیر، معاینه دندان ها و لثه ها توسط دندانپزشک است. اگر روکش ها به درستی نصب نشده باشند، ممکن است برای از بین بردن بوی بد دهان و سایر مشکلات احتمالی به روکش جدیدی نیاز داشته باشید.

 

پوسیدگی دندان

در حالی که روکش‌های شما دندان‌هایتان را از جلو عالی جلوه می‌دهند، ممکن است مشکل جدی‌تری در پشت صحنه وجود داشته باشد. دندانپزشک شما می تواند سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی کند. تشخیص پوسیدگی در زیر روکش ها سخت تر است. پوسیدگی نیز توسط باکتری های دهان ایجاد می شود و بنابراین دارای بو است. علائم حفره شامل حساسیت دندان، درد دندان، یا تغییر رنگ دندان است. سوراخ یا گودال در دندان نیز می تواند نشان دهنده وجود حفره باشد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما