بهترین و موثر ترین رژیم لاغری

در بین مردم یک باور غلط وجود دارد آن هم این است که بهترین روش برای لاغر کردن، حذف کردن بعضی مواد غذایی است. اما این روشی بسیار نادرست است و می تواند عوارض بی شماری را به همراه داشته باشد. دریک رژیم غذایی برای لاغری سریع، همه ی مواد غذایی در آن وجود دارند . البته به این توجه کنید که همراه با فعالیت بدنی و ورزش کردن باشد که بتوانید دربازه کوتاهی به وزن ایده آل و دلخواه برسید.رژیم غذایی مناسب برای لاغری  بدون آسیب زدن به سلامتی درواقع بهترین رژیم است. دراین مقاله سعی داریم با جزئیات بیشتر بهترین و موثر ترین رژیم لاغری را به شما دوستداران سلامتی ارائه دهیم.

چرا باید بهترین و موثرترین رژیم غذایی را داشت؟

انسان ها برای داشتن زندگی سالم و انرژی کافی نیاز به غذا خوردن دارند و این یکی از مهم ترین نیاز انسان برای بقاء زندگی است. استفاده از مواد غذایی سالم از مهم ترین نکاتی است که باید هر فرد در زندگی به آن توجه کند. ولی مصرف بیش از حد برخی مواد غذایی باعث اضافه وزن و بیماری های مختلف از جمله دیابت می شود. شما با داشتن یک برنامه رژیم غذایی مناسب می توانید سبک زندگی سالمی داشته باشید. با ما همراه باشید تا بهترین و موثرین رژیم لاغری را به شما معرفی کنیم. این درواقع یک تیرو دونشان است. زیرا هم سلامت شما بهبود می بخشد و هم باعث کاهش وزن شما می شود.اما قبل ازاینکه به رژیم غذایی سالم برای لاغری برسیم باید بدانیدکه هرم غذایی چیست.

هرم غذایی چیست؟

در هرم غذایی، مواد غذایی مصرفی گروه بندی شده است. این گروه ها عبارتند از 5 دسته ی اصلی که با مشاهده ی هرم غذایی می توان به اهمیت میزان مصرف هر گروه پی برد.

بهترین و موثرترین رژیم لاغری

  • نان و غلات
  • میوه ها و سبزیجات
  • شیر و لبنیات
  • گوشت ها
  • حبوبات

 

به طور مثال در هرم غذایی گروه نان و غلات حجم بیشتری از هرم را اشغال کرده است. پس میزان اهمیت مصرف این گروه غذایی ازسایر گروه ها بیشتر است. هرچه از پایین به بالای هرم نزدیک می شویم اهمیت میزان مصرف کمتر می شود.ولی به یاد داشته باشید هر فرد حتی افرادی که دارای اضافه وزن هستند باید در رژیم غذایی خود از همه گروه های غذایی استفاده کند. از یک برنامه رژیم غذایی سالم برای لاغری غافل نشوید.

برخی افراد به دلایل مختلفی از روش های غیر اصولی ایی استفاده می کنند تا وزن خود را کاهش دهند. رایج ترین و مخرب ترین روش برای کاهش وزن شدید انتخاب رژیم غذایی نامناسب است که فرد با حذف یک سری مواد غذایی و حتی گروه غذایی می خواهد به وزن ایده آل خود برسد.بااین کار به سلامتی خود آسیب شدیدی وارد می کند که گاهی جبران ناپذیر است. اما رژیم غذایی مناسب برای لاغری که دارای همه مواد غذایی است بهترین شناخته شده است.

روش های مختلف کاهش وزن

ورزش های قدرتی و هوازی

از بهترین و موثر ترین روش هایی که به کاهش وزن کمک می کند ورزش کردن است. بهتر است در این روش از ورزش هایی که به چربی سوزی بیشتر کمک می کند هم استفاده کرد مانند: شنا، پیاده روی و… . درکنار ورزش کردن استفاده از یک رژیم لاغری خوب به کاهش وزن بیشتر کمک زیادی می کند.

قرص های لاغری

بیشتر افرادی که دارای اضافه وزن هستند با دیدن تبلیغات تصمیم به گرفتن قرص های لاغری میکنند. لازم است بدانید قرص های لاغری تاثیر چندانی ندارند و بیشتر انها دارای عوارض خطرناک هستند. اما شما با پیروی از یک برنامه رژیم غذایی سالم برای لاغری می توانید شاهد کاهش وزن خوبی شوید.

استفاده از انواع دمنوش ها

دمنوش های لاغری همراه با قرص های لاغری مدتی است در نظر افراد را به خود جلب کرده است. لازم است بدانید همانند قرص های لاغری تاثیر چندانی این دمنوش ها ندارند و حتی باز هم عوارض خاص خود را دارند ولی عوارض این دمنوش ها نسبت به قرص های لاغری کمتر است.البته مصرف به اندازه و مناسب آن باعث لاغری شما دربلند مدت می شود. اما از آنجاکه همه به دنبال روش های لاغری سریع هستند ما به شما رژیم درمانی برای لاغری را توصیه می کنیم.

استفاده از دستگاه های لاغری

یکی دیگر از بهترین روش های لاغری استفاده از این دستگاه هاست، البته در نظر داشته باشید بهترین حالت زمانی است که همراه با این دستگاه های لاغری از رژیم غذایی اصولی نیز استفاده کنید. موثر ترین دستگاه های لاغری موضعی بدون جراحی عبارتنداز:

باید توجه داشته باشید که لاغری موضعی با دستگاه های مختلف خوب است. اما برای حفظ اندام باید از رژیم های غذایی معروف هم پیروی کنید. به شما کمک می کنیم تا بهترین و موثر ترین رژیم لاغری را داشته باشید.

عمل جراحی کاهش وزن

 جراحی  های مختلفی برای لاغری در جامعه رایج شده است که این عمل ها عوارض خطرناک بسیاری دارند. حتی بعضی مواقع با خون ریزی همراه می شود. این عمل ها عبارتند از: پیکرتراشی، لیپوساکشن، بای پس معده و اسلیو. به شما پیشنهد می کنیم هیچوقت سراغ عمل جراحی برای لاغری نروید چون به جای آن می توانید راه موثرتر و سالم تری مانند استفاده از رژیم های غذایی معروف برای لاغری را استفاده کنید.

 برنامه رژیم غذایی برای لاغری

استفاده از یک برنامه رژیم غذایی برای لاغری بهترین روش است. رژیم غذایی باید بر اساس یکسری قوانین و اصول چیده شود که این کار باید طبق نظر متخصصین رژیم های غذایی نوشته شود. یک رژیم غذایی اصولی و مناسب، همه گروه های مواد غذایی را شامل می شود . همین امر باعث بهتر شدن سبک زندگی می شود.رژیم غذایی هیچ دو نفری  نباید شبیه هم باشد و رژیم غذایی برای هر فرد متفاوت است. زیرا عواملی که در رژیم های لاغری بسیار متفاوت است عبارت است از: سن، وزن، جنسیت، قد،میزان و فعالیت جسمی که این عوامل در هر فرد یکسان نیست.در رژیم لاغری اصولی و خوب هیچ وعده ی غذایی حذف نمی شود بلکه میان وعده به میزان و تعداد مشخص هم دارد. 

اثرات رژیم های لاغری سالم چیست؟

 همانطور که گفتیم  برنامه رژیم غذایی برای لاغری باید سالم ومناسب هر فرد باشد. زیرا دراین صورت است که اثرات خوبی را به دنبال دارد.

اثر رژیم غذایی بر تناسب اندام

اولین و مهم ترین اثر رژیم لاغری مناسب بر روی تناسب اندام است. سوختن چربی های شکم یا همان چربی هایی که اطراف شکم  و پهلوهاست تاثیر بسیار زیادی بر خوش اندامی افراد می گذارد.

اثر رژیم لاغری بر بیماری ها

یکی دیگه ازاصلی ترین اثرات رژیم غذایی لاغری مناسب، اثراتی هستند که بر روی سلامت هر فرد می گذارد و تاثیر بسیاری را در پیشگیری و بهبود بیماری ها دارد. بیماری هایی نظیر: دیابت، فشار خون، کبد چرب، دیسک کمر، زانو درد و کمر درد.اگر از نظر اقتصادی هم به این موضوع نگاه شود هزینه درمان هر یک از این بیماری ها بسیار زیاد است و گاهی این بیماری ها نیاز به عمل جراحی دارند ولی با توجه به رژیم لاغری مناسب و اصولی می توان عوارض این بیماری ها رو تا حده بسیار پایینی کاهش داد و به سمت بهبودی  برد.

اثر رژیم لاغری بر روابط اجتماعی و اعتماد بنفس افراد

در اکثر افرادی که دچار اضافه وزن هستند دیده می شود که اعتماد بع نفس پایینی دارند. از اندام خود لذت نمی برند. همین موضوع باعث می شود که افراد در ارتباط با دیگر افراد جامعه دچار مشکل شوند و رفته رفته دچار گوشه گیری و انزوا می شوند.

کلام آخر

با داشتن یک رژیم لاغری مناسب که دارای همه موادغذایی است هم به کاهش وزن و سلامتی خود کمک می کنید.بهترین و موثرترین رژیم لاغری، رژیمی است که دارای تمام مواد مغذی و تمام گروه های غذایی است. کلینیک ساتینا با ارائه رژیم لاغری مناسب به شما عزیزان کمک می کند. با ارائه رژیم های غذایی معروف به شما اطمینان خاطر می دهیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما