بهترین برند کامپوزیت دندان

انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها مواد مصنوعی هستند که به طور ناهمگن مخلوط شدند و ترکیبی رو شکل دادند که در دندانپزشکی برای ترمیم دندان های آسیب دیده در اثر پوسیدگی ای تروما استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای مهم کامپوزیت برای درمان های زیبایی و ایجاد یک طرح لبخند مناسب است. انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان نکته مهمی در فرآیندهای دندانپزشکی است.

کامپوزیت ها دارای خواص زیبایی شناختی بالایی مثل شفافیت، صیقل پذیری و … هستند. با این حال خواص عملکردی آن ها مانند مقاومت در برابر سایش و آسیب و … است.

بهترین برند کامپوزیت دندان

انتخاب رنگ 

چالش مهم در مسیر انتخاب کامپوزیت ها، انتخاب درست سایه است که دغدغه اصلی در اکثر درمان های دندانپزشکی است. بهترین برند کامپوزیت دندان دارای سیستم های رنگی متفاوتی است.

بهترین برندهای کامپوزیت

ده ها برند مختلف برای انتخاب کامپوزیت دندان وجود دارد. در این جا چندین برند مختلف را معرفی خواهیم کرد.

کامپوزیت شرکت بیسکو

TheraCal LC یک کامپوزیت رادیواپک، قابل درمان با نور و جریان پذیر حاوی سیلیکات های کلسیم محرک آپاتیت برای محافظت و تحریک ترمیم پالپ و عاج است. این ماده جایگزین ایده‌آل برای هیدروکسید کلسیم، مواد مبتنی بر گلاس آینومر یا RMGI می‌باشد. سهولت در قرارگیری و خواص بازسازی‌کننده این برند بالاست.

 

کامپوزیت شرکت بیسکو

کلتن

COMPONEER جدیدترین نوآوری را در پیوند کامپوزیت قدامی ارائه می دهد که شامل پوسته های مینای کامپوزیت نانوهیبرید پیش ساخته می باشد. این اولین سیستمی است که مزایای ترمیم کامپوزیت مستقیم را با ونیرهای کامپوزیت پیش ساخته ترکیب می کند. این یک بعد جدید و هیجان‌انگیز به درمان موجود می‌افزاید و به دندانپزشکان و بیماران گزینه‌های زیبایی مقرون‌به‌صرفه‌تری با حدود نیمی از هزینه روکش‌های چینی می‌دهد.

 

توکویاما آمریکا

Estelite Sigma Quick یک کامپوزیت جهانی، ۱۰۰٪ کروی پر شده، با وزن پرکننده ۸۲٪ است. بیماران از خواص براقیت بالا و جلاپذیری فوق العاده، همراه با کاهش سایش و ماندگاری طولانی مدت رضایت دارند. استلیت سیگما کوییک فوق‌العاده همه‌کاره است و کار با آن آسان است و در مجموع 20 رنگ دارد. این به شما امکان می دهد تا حداکثر 10 سایه را در یک افکت ترکیب کنید، هزینه های موجودی را نیز کاهش می دهد.

بهترین کامپوزیت دندان

 

Empress Direct Composite – Ivoclar Vivadent

این برند سطحی با براقیت بالا را فراهم می کند و خواص پولیش عالی دارد. در استفاده از این کامپوزیت نیازی به استفاده از تکنیک لایه بندی خاصی نیست. این محصول 32 سایه و 5 سطح شفافیت دارد.

 

Clearfil Majesty ES2 Composite – Kuraray

یک کامپوزیت جهانی نانو هیبریدی با ماتریس شکست بالا با حالت انقباضی کم است. کار کردن با این کامپوزیت آسان است و ظاهری جذاب و براق فراهم می کند. این برند دارای استحکام بالا و سایش و ترک خوردگی بسیار کم است.

 

ویژگی های کلی بهترین برند کامپوزیت دندان

سهولت استفاده

کامپوزیت هایی که به راحتی قابلیت فرم دهی داشته باشند اما در عین حال شکل خود را بتوانند حفظ کنند جز کامپوزیت خوب شناخته می شوند. مارکی از کامپوزیت مناسب است که هم فرمت سرنگی و هم فرمت کامپول ارائه کند.

طیف مناسبی از سایه و رنگ ها

بهترین برند کامپوزیت دندان معمولا طیف رنگی مناسبی را ارائه میکند. در عین حال پالت سایه ارائه شده توسط تولید کننده کامپوزیت باید از کامپوزیت واقعی ساخته شده باشد.

دوام و طول عمر

تمام برندهای کامپوزیت طول عمر و دوام یکسانی ندارند. هر کامپوزیتی که برای کارهای قدامی و خلفی در نظر گرفته می شود باید دارای شواهد بالینی باشد که نشان دهنده آستانه تحمل فشار و استحکام آن ها باشد

تطبیق پذیری

نانوهیبریدی را انتخاب کنید که برای همه موارد ترمیمی عملکرد خوبی داشته باشد. این کامپوزیت ها که اغلب به عنوان یونیورسال نامگذاری می شود جز توسعه یافته ترین کامپوزیت ها هستند. نانوهیبریدها بسیار محبوب هستند زیرا از نظر ویژگی های سایش، جلاپذیری و … تایید شده اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما