بستن فاصله بین دندان با کامپوزیت

بستن فاصله بین دندان با کامپوزیت

بستن فاصله بین دندان با کامپوزیت

آیا بین دندان های خود فاصله دارید؟ برخی از افراد فاصله بین دندان‌های خود را حفظ کرده‌اند، اما بسیاری ترجیح می‌دهند که دندان‌هایشان با فاصله و شکل یکسان باشد.

روش های اصلی برای بستن فضای بین دندان ها عبارتند از:

  • بریس (درمان ارتودنسی)
  • اتصال مستقیم (رزین کامپوزیت)
  • ونیرهای کامپوزیت
  • روکش های چینی

فاصله بین دندان

باندینگ دندان یا اتصال مستقیم

باندینگ کامپوزیت یک روش نسبتا آسان برای بستن شکاف های کوچک بین دندان ها ارائه می دهد. با باندینگ، ماده ای همرنگ دندان به نام رزین کامپوزیت به دندان ها چسبانده می شود تا شکل و رنگ آن ها تغییر کند. مدت زمان پیوند بین بیماران متفاوت است و به طور متوسط ​​سه تا هفت سال است. از آنجایی که رزین کامپوزیت به صورت میکرو مکانیکی به دندان چسبیده است، بسیار ایمن است. ما می‌توانیم طیف وسیعی از رنگ‌های دندان را با هم تطبیق دهیم و وقتی سایه مناسب انتخاب شود، نتیجه نهایی کاملاً با هم ترکیب می‌شود.

هنگامی که رزین جدا یا لکه می شود، تعمیر یا تعویض نسبتا آسان است. ممکن است نیاز به بی حسی داشته باشد یا نباشد، و کل این کار در یک نوبت انجام می شود. در مقایسه با روش‌های دیگر، باندینگ احتمالاً ساده‌ترین و سریع‌ترین گزینه است، اما این مواد راحت‌تر لکه‌دار می‌شوند و سریع‌تر از روکش چینی یا دندان‌های طبیعی سایش می‌شوند.

 

ونیرهای کامپوزیت

اگر فاصله بین دندان ها کوچک تا متوسط ​​(1-3 میلی متر) باشد و مقداری تغییر رنگ یا شکل نامطلوب وجود داشته باشد، بستن فاصله با کامپوزیت می تواند نتایج خوبی ارائه دهد، زیرا روکش ها تمام سطح دندان را می پوشانند و نتایج زیبایی بسیار خوبی حاصل می شود. بستن فاصله بین دندان ها با استفاده از ونیرهای کامپوزیت نیاز به حداقل آماده سازی دندان دارد و هزینه کمتری نسبت به ونیرهای پرسلن دارد. از آنجایی که این روکش ها مستقیماً در مطب دندانپزشکی ساخته می شوند، نتایج خوب به شدت به مهارت پزشک بستگی دارد.

 

پیوند کامپوزیت چیست؟

باندینگ کامپوزیت (همچنین به عنوان باندینگ دندان یا باندینگ دندانی نیز شناخته می شود ) به رفع آسیب های جزئی یا شکاف دندان کمک می کند. باندینگ معمولاً برای پر کردن تراشه ها، شکستگی ها یا شکاف های بین دندان ها یا برای رفع تغییر رنگ استفاده می شود. یک رزین کامپوزیت بر روی دندان اعمال می شود و برای بازیابی ظاهر اولیه آن شکل می گیرد. رنگ رزین با دندان‌های شما مطابقت دارد، بنابراین به نظر می‌رسد که بخشی طبیعی از دندان است. شکاف بین دندان ها ” دیاستما ” نامیده می شود . این شکاف ها معمولاً بین دو دندان جلویی بالایی ظاهر می شوند، اما بین هر دو دندان به دلایل مختلف (عادات بدی مانند مکیدن انگشت شست، از دست دادن یا کوچک بودن دندان ها، رفلکس بلع نامناسب …) می توان شکاف ایجاد کرد.

باندینگ کامپوزیت یک راه سریع و موثر برای رفع مشکلات جزئی زیبایی مانند موارد ذکر شده در بالا است. کامپوزیت به محض استفاده با استفاده از اشعه ماوراء بنفش سخت می شود و در نتیجه دندانی ایجاد می شود که تا پایان جلسه به راحتی می تواند بجوید.

علاوه بر این، باندینگ نیز یک روش غیر تهاجمی است به این معنی که هیچ ساختار دندان را حذف نمیکنیم در نتیجه برگشت پذیر است، بنابراین اگر از نتیجه ناراضی هستید، دندانپزشک شما می تواند پر کردن کامپوزیت را حذف کند. با جایگزین هایی مانند روکش، بخشی از دندان به طور دائم برداشته می شود. برای اینکه باندینگ کامپوزیت اعمال شود، سطح دندان فقط باید زبر شود تا به چسبندگی رزین کمک کند، به این معنی که ساختار دندان دست نخورده باقی می ماند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما