آیا بیرون زدگی فک را می توان با کامپوزیت ونیر اصلاح کرد؟

بیرون زدگی فک

درمان بیرون زدگی فک با کامپوزیت ونیر

دستیابی و حفظ لبخند زیبا هدفی شایسته است. یک دهان پر از دندان های کاملاً هم تراز، نشانگر عالی سلامت عمومی شما است.

اما اگر مشکل ارتودنسی یا صورت دارید که باعث بیرون آمدن دندان‌های پایینی شما می‌شود، ممکن است مشکلاتی را تجربه کنید که بر سلامت و رفاه کلی شما تأثیر می‌گذارد. خوشبختانه، درمان‌ها برای افرادی که دندان‌های نامرتب دارند که منجر به آندربایت یا بیرون زدگی فک پایین می‌شود، فراوان است.

آندربایت چیست؟

آندربایت زمانی است که دندان های پایین شما روی دندان های بالایی شما همپوشانی دارند. ممکن است شما یا فرزندتان آندربایت یا بیرون زدگی فک داشته باشید که از ناهماهنگی خفیف (ردیف‌های دندان‌های بالا و پایین تقریباً به هم می‌رسند) تا آندربایت شدید (دندان‌های شما اصلا به هم نمی‌رسند) داشته باشید.

بسته به شدت آندربایت، شما ممکن است این مشکلات را تجربه کنید:

مشکلات خوردن

مسائل صحبت کردن

درد مزمن فک یا مفصل (TMJ) و همچنین سردرد و گوش درد

دندان های ترک خورده یا فرسوده

پوسیدگی دندان در اثر سایش مینای دندان

تنفس مزمن دهان، بوی بد دهان و عفونت های باکتریایی

آپنه خواب، خروپف و دیگر مشکلات تنفسی شبانه

استرس عاطفی

عزت نفس پایین

روش های تصحیح بیرون زدگی فک

برای اصلاح آندربایت، شما و متخصص دندانپزشکی چند گزینه عالی دارید. روش تصحیح انتخاب شده به عواملی مانند میزان آندربایت و سن شما یا فرزندتان بستگی دارد. در واقع، شما می توانید هر چه زودتر اصلاح آندربایت کودک را شروع کنید تا دندانپزشک شما بتواند راحت تر استخوان ها و کام او را دستکاری کند.

در مواردی دندانپزشکی زیبایی می‌تواند شکل دندان‌های پایینی را تغییر دهد و سپس روکش‌های کامپوزیت را در قسمت بالایی قرار دهد. اگرچه آندربایت را برطرف نمی کند، اما باعث می شود کمتر دیده شود و عملکرد فک به اندازه کافی بهبود یابد.

هم ترازی بایت به ندرت کامل است، به خصوص در سنین جوانی، اما درمان هایی برای قرار دادن دندان های شما در جای مناسب وجود دارد. در مورد درمان ها با متخصصان دندانپزشکی و پزشکی خود صحبت کنید. چه در حال تصحیح نیش یا محل قرارگیری فک خود، شما شایسته این هستید که کاملاً بتوانید غذا بخورید، صحبت کنید، بخوابید و لبخند بزنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما